Chirurg plastyczny Szczecin

Wielu z nas w latach szkolnych posiadało różne ksywki. Niektóre wiązały się z naszym charakterem, inne z kolei uderzały w nasz wygląd. Niestety, te ksywki często uderzały w naszą pewność siebie i w dorosłym życiu pokazują się w formie kompleksów. Z kompleksami należy walczyć i zamieniać je na nasze zalety. Jeśli kompleksy dotyczą wyglądu to chirurgia plastyczna daje nam możliwość na szybką zmianę wizerunku. W Polsce zabiegi chirurgiczne związane z plastyką ciała z roku na rok są coraz popularniejsze i łatwiej dostępne. Nie warto się do nich uprzedzać, zanim nie poznamy na czym one właściwie polegają.

Jest wiele popularnych zabiegów, w ostatnich latach jednak zabiegi korekcji uszu i korekcji piersi są tymi najpopularniejszymi zabiegami. Skupmy się najpierw na korekcji uszu, często nazywana otoplastyka. Chirurdzy plastyczni operują uczy z różnymi wadami. W większości przypadków wystarczy zwykła operacja, są jednak i takie przypadki, gdzie potrzebna jest rekonstrukcja, ta składa się już z kilku etapów i jest bardziej skomplikowana. Korekcja uszu zyskała popularność, ponieważ w przekonaniu wielu osób kształt i ułożenie uszu świadczy o ich atrakcyjności. Należy pamiętać o tym, że małżowiny uszne są charakterystyczne dla danej osoby. Można je nawet porównać do linii papilarnych. Jednak w przypadku małżowiny istnieją pewne wzorce i cechy symetrii w ich budowie, które są miłe dla oka. Czy tylko odstające małżowiny uszne poddaje się zabiegom? Otóż nie, często chirurg plastyczny modeluje małżowinę by otrzymać inny kształ. Czasami zdarza się wykonywanie korekcji wad płatka uszu. Także operacje rekonstrukcyjne są popularne. W ich przypadku głównie leczy się nabyte wady i ubytki. Poprzez zabieg chirurgiczny można także skonstruować całe ucho.

Wśród kobiet popularne są różnego rodzaju korekcje piersi. Operacje piersi to nie tylko powiększanie piersi, ale także inne zabiegi, takie jak rekonstrukcja piersi, mastopeksja (czyli podniesienie piersi) czy też ich zmniejszenie. Korekcje piersi można wykonać właściwie w każdym wieku. Operacje piersi dają efekt wizualny, ale każda kobieta musi liczyć się z tym, że na piersiach pozostaną blizny. Najczęściej są one niewielkie i z czasem zanikają. Sama rekonwalescencja także jest długa i wymaga odpowiedniego reżimu, chociaż dzisiejsze rozwiązania chirurgii plastycznej w dużej mierze uprościły ten zabieg. Powiększenie piersi polega na wszczepieniu implantu wypełnione silikonem pod tkankę gruczołową lub mięsień piersiowy. Symetryczne piersi są atutem kobiety, dlatego też można wykonać korekcję asymetrii piersi. Taki zabieg wiąże się z powiększeniem zbyt małej piersi, zmniejszeniem większej lub połączeniem obu technik. Asymetria piersi może powodować skrzywienie kręgosłupa, dlatego jest niebezpieczna dla zdrowia kobiety. Zmniejszenie piersi odbywa się poprzez wycięcie części tkanki gruczołu piersiowego i skóry. Wiąże się jednak z utratą możliwości karmienia piersią. Sam zabieg najczęściej wykonuje się u kobiet, które narażone są na deformacje lub bóle kręgosłupa. Samo podniesienie piersi często daje bardzo duży efekt wizualny. Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru skóry i odpowiednim ukształtowaniem gruczołu piersiowego. Zabiegi korekcji piersi nie są więc tylko wizualnym poprawianiem naszej samooceny, ale często są niezbędne dla zachowania zdrowia.

Operacje plastycznej korekcji uszu lub korekcji piersi można wykonać w wielu gabinetach chirurgii plastycznej. Zabiegi tego typu wiążą się często z pobytem na oddziale chirurgii plastycznej lub w prywatnej klinice. Czas takiej operacji uzależniony jest od tego co jest korygowane, czasem może to być kilka godzin, a czasem pobyt na oddziale może przeciągnąć się do kilku dni.

powered by Estheticon.pl