Chirurgia plastyczna Szczecin

Operacje plastyczne są dzisiaj nieodłącznym elementem naszej kultury. Popyt na usługi chirurgów plastycznych wciąż rośnie. Może się wydawać, że ładna twarz i idealne proporcje twarzy są dzisiaj tak samo ważnym elementem, jak markowa sukienka lub garnitur, gdy chcemy zrobić na kimś dobre wrażenie. Mogłoby się wydawać, że chirurgia plastyczna pomaga stać nam się dzisiaj idealnymi ludźmi, prawda jest jednak taka, że w większości przypadków pomaga nam na walkę z naszymi własnymi kompleksami. Dzięki niej udaje nam się odzyskać pewność siebie.

Jeszcze niedawno operacje plastyczne kojarzyły się głównie z bogatym środowiskiem. Dzisiaj jednak nie tylko gwiazdy Hollywood poprawiają swój wygląd, ale także prezenterzy telewizyjni czy nawet politycy. Często jednak osoby te nie przyznają się do pobytu w ośrodkach chirurgicznych, a szkoda, bo to przecież normalna sprawa. Wielu z nas nie do końca akceptuje wszystko w naszym wyglądzie i decyduje się na zmiany. Chirurgia plastyczna ułatwia nam dostęp do zmian i poprawy wizerunku. Dlaczego więc z tego nie skorzystać?

Pośród usług chirurgii plastycznej jest kilka zabiegów, które cieszą się szczególną popularnością, wywiad przeprowadzono na grupie osób pochodzących ze Szczecina. Wiele kobiet decyduje się na operację plastyczne powiek. Z upływem lat dochodzi do zwiotczenia skóry powiek górnych i dolnych, powstają wtedy bardzo mocno widoczne worki pod oczami. Zbyt duża ilość skóry na powiekach górnych utrudnia otwarcie oka i może prowadzić do przewlekłych stanów zapalnych spojówki. W takim przypadku używanie kremów już nie daje widocznych efektów i jedynie pomoc chirurga plastyczne daje widoczny efekt. Ten zabieg ważny jest nie tylko ze względów estetycznych, ale także z powodów zdrowotnych. Operacja plastyczna powieki polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz przepuklin tłuszczowych za pomocą skalpela. Także operacje nosa cieszą się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W tym przypadku większość osób poddaje się korekcji nosa ze względów estetycznych np. by usunąć garbaty nos. Warto jednak zwrócić uwagę, że poza efektem estetycznym często korekcja nosa poprawia oddychanie. Dotyczy to szczególnie osób, które mają skrzywioną przegrodę nosa. Chirurg plastyczny wykonuje zabieg poprzez wykonanie cięcia wewnątrz nosa, tym samym pacjent nie ma żadnych śladów po operacji. Lifting twarzy jest kolejnym zabiegiem, któremu chętnie poddają się pacjenci. Warto jednak pamiętać, że ten zabieg nie jest prosty i bardzo ważne jest, by wykonał go doświadczony chirurg plastyczny. Lifting twarzy musi być wykonany bardzo precyzyjnie i nawet najmniejszy szczegół ma znaczenie. Podczas zabiegi naciągana jest skóra ku górze i lekko w tył. Nadmiar, który się pojawia jest usuwany i w ten sposób skóra zostaje wygładzona. Osoby, które chcą pozbyć się kompleksów, często decydują się na korekcje uszu. Odstające uszy poprawia się poprzez cięcie na tylnej powierzchni małżowiny usznej i wymodelowaniu ucha, w taki sposób, że przylega ono gładko do głowy. Chirurg plastyczny w szybki sposób może pomóc w uzyskaniu lepiej wyglądającego brzucha. Plastyka brzucha polega głównie na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nadmiar skóry zostaje usunięty. Tej operacji jednak nie mogą poddawać się kobiety planujące ciążę lub bardzo otyłe osoby.

Operacje plastyczne dają przede wszystkim możliwość na walkę z własnymi niedoskonałościami, ale oprócz tego w niektórych przypadkach mają pozytywnym wydźwięk w temacie zdrowia. Chirurgia plastyczna wciąż szuka nowych rozwiązań, by w łatwiejszy i mniej inwazyjny sposób pomaga w naprawianiu niedoskonałości ludzkich ciał. Dobry chirurg plastyczny przeprowadzi zabieg tak, że nie pozostaną po nim żadne widoczne ślady, jedynie zmiana wizerunku będzie świadczyła o ludzkiej ingerencji. Operacje plastyczne w tym momencie są już coraz łatwiej dostępne dla każdego człowieka. Dodatkowo w Polsce można otrzymać dofinansowanie na operacje rekonstrukcyjne związane z wadami wrodzonymi, urazami, a także chorobami. Za inne trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Jeśli jednak w ten sposób mamy odzyskać poczucie własnej wartości i pewność siebie to warto spróbować.

powered by Estheticon.pl