Zabieg

Przed

Brak

Zdjęcia z realizacji

Brak zdjęć

Korekcja nosa kostnego i chrzęstnego

Przeznaczona jest dla osób niezadowolonych z wyglądu swojego nosa- nosa garbatego, dużego, krzywego itp.

Operacja nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i polega ona na dotarciu do struktur chrzęstno-kostnych z cięć wewnątrz lub na zewnątrz narządu. W chwili obecnej 95% operacji wykonuję na "otwarto" tzn. z niewielki cięcim na słupku. Pozwala to naoperację pod kontrolą wzroku i na korekcje większości zniekształceń.

Następnie przecina się kości, ścina garb czyli wykonuje się tzw. osteotomię oraz ustawia się kości w zadanym położeniu. Często łączy się ten zabieg z plastyką czubka nosa i repozycją przegrody.

W przypadku ciężkich deformacji pourazowych konieczne jest leczenie etapowe.

Po operacji pobyt w klinice 1-dniowy, konieczne jest unieruchomienie nosa szyną plastikową, która jest usuwana w 7-10 dobie, do ustawienia przegrody wykorzystujemy amerykańskie samopowiększjące się tamponady marki Merocel ( więcej informacji na stronie www.merocel.com), które są łatwe w zakładaniu i bezbolesne przy usuwaniu.

Zsinienie wokół oczu utrzymują się 2-3 tygodnie, obrzęk nosa może się utrzymywać do 12 miesięcy. Ocena operacji jest możliwa po 6 miesiącach.

 

Potrzebne badania:
Morfologia, czas APTT i PT, jonogram, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV

Skontaktuj się, zadaj pytanie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883.

Zainteresowany zabiegiem?

Zapraszamy! Jesteśmy pionierami w finansowaniu usług medycznych!

Dowiedz się więcej
powered by Estheticon.pl