Zabieg

Przed

Brak

Zdjęcia z realizacji

Brak zdjęć

Korekcja uszu odstających

Jest to operacja przeprowadzana w celu zmniejszenia odstawania małzowin usznych od czaszki.

Z problemem jakim są odstające uszy można poradzić sobie wyłącznie dzięki operacji. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym, wyjątkowo u dzieci po 7 roku życia w znieczuleniu ogólnym.

Korekcja uszu polega na wycięciu paska skóry na tylnej powierzchni ucha, wypreparowaniu chrząstki małżowiny, odpowiednim jej nacięciu i założeniu specjalnych szwów modelujących ucho, czasami potrzebne jest wycięcie nadmiaru chrząstki. Można łączyć ten zabieg ze zmniejszeniem płatków lub ucha.

Szwy usuwa się po 7-10 dniach, włosy można umyć po 4 dniach. Po zabiegu konieczne jest spanie w opasce prze 1 miesiąc.

Po zakończonym zabiegu korekcji odstających uszu pacjenci otrzymują podstawowe leki przeciwbólowe, które pomagają przetrwać okres bólu pooperacyjnego. Przy pierwszym opatrunku małżowiny mają duży obrzęk, często są fioletowe z uwagi na występujące krwiaki. Jest to jednak normalna sytuacja i w żadnym wypadku nie wpływa na powodzenie operacji.

Ważne jest, aby przez minimum miesiąc nie uprawiać sportu, a po upływie tego okresu należy zaopatrzyć się w specjalną opaskę na uszy. Bardzo ważne jest też chronienie narządów przed zimnem, gdyż po zabiegu odznaczają się one podwyższoną wrażliwością na niskie temperatury.

Potrzebne badania:

morfologia, czas APTT i PT, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV

 

Skontaktuj się, zadaj pytanie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883.

Zainteresowany zabiegiem?

Zapraszamy! Jesteśmy pionierami w finansowaniu usług medycznych!

Dowiedz się więcej
powered by Estheticon.pl