Rejestracja telefoniczna:

535 352 151

Odsysanie tkanki
tłuszczowej - Liposukcja

Odsysanie tkanki tłuszczowej- liposukcja

Jest to zabieg z zakresu modelowania sylwetki i obejmuje mechaniczne usunięcie tkanki tłuszczowej z wielu różnych okolic ciała a minowicie: okolicy podżuchwowej, klatki piersiowej, ramion, brzucha, bioder, pośladków, ud, podudzi, wzgórka łonowego i innych.

Trzeba zaznaczyć, że odsysanie tłuszczu nie jest sposobem odchudzania i wykonuje się je u osób, które mają niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej i nie mogą się go pozbyć ćwiczeniami fizycznymi.

Aby efekt operacji był trwały potrzebna jest nietylko operacja ale również zmiana diety i ćwiczenia fizyczne.

Co to jest liposukcja?

To zabieg polegający na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z interesującej nas partii ciała. Wykonuje się go poprzez dokonanie małych nacięć na skórze (najczęściej w miejscach, gdzie występują już naturalne zagięcia skóry, tak żeby zmniejszyć widoczność ewentualnych blizn), przez które wprowadza się specjalną metalową kaniulę, która rozdrabnia i odsysa komórki tłuszczowe. Stosuje się kilka różnych metod liposukcji, w zależności od części ciała i ilości tłuszczu, które należy usunąć.

Czemu służy zabieg?

Wykonuje się go w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu, co powoduje poprawienie sylwetki, jak również stanu zdrowia pacjenta. Należy pamiętać, że liposukcja nie jest metodą na odchudzanie i nie należy jej stosować w przypadku pacjentów cierpiących na otyłość. Odsysanie tłuszczu jest polecane osobom o normalnej sylwetce, które mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z pewnych partii ciała, mimo stosowania diety oraz ćwiczeń fizycznych. Warto również pamiętać, że po zabiegu także należy dbać o swoją kondycję, by nie powrócić do stanu sprzed zabiegu. Odessany tłuszcz może posłużyć do powiększenia ust, wypełnienia głębokich zmarszczek lub ubytków w tkankach miękkich.

Jakie rezultaty można osiągnąć?

To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów z dziedziny chirurgii estetycznej. Prawidłowo przeprowadzona nie wiąże się praktycznie z żadnym zagrożeniem. Ważne jest jednak, by pacjent, który przeszedł zabieg odsysania tłuszczu bezwzględnie stosował się do zaleceń swojego lekarza. Szczególnie dobre rezultaty osiąga się przy liposukcji na obszarach ciała o jędrnej i elastycznej skórze oraz u osób przed 40. rokiem życia, chociaż górna granica wiekowa nie jest wyznaczona. Skutki zabiegu widoczne są już po tygodniu od zabiegu, jednak najlepszy efekt jest dostrzegalny po około 4 - 6 tygodni.

 

Potrzebne badania:

Morfologia, czas APTT i PT, jonogram, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Należy odstawić doustne środki antykoncepcyjne.

Umów sie
na konsultację