Rejestracja telefoniczna:

535 352 151

Plastyka
powiek

Plastyka powiek

Jest to operacja pozwalająca pozbyć się nadmiaru skóry i czasami tłuszczu z okolicy powiek. Co w wyniku daje odmłodzenie środkowej części twarzy.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Polega na wycięciu nadmiaru skóry z cięcia biegnącego w naturalnym fałdzie skóry na powiece górnej i 2-3 mm poniżej brzegu rzęskowego na powiece dolnej, cięcia przedłuża się na zewnątrz w okolicy zewnętrznego kącika oka. Niekiedy potrzebne jest usunięcie nadmiaru tłuszczu okołogałkowego lub jego przemieszczenie, czasami łączy się plastykę powiek z liftingiem brwi lub face liftingiem.

Szwy usuwa się w 4-5 dobie, po operacji potrzebne są okłady z kwasu bornego.

Po przeprowadzonej operacji plastyki powiek, mogą być one zdrętwiałe i napięte. Kiedy znieczulenie przestanie działać, możliwe jest również odczuwanie niewielkiego bólu. Może on być jednak skutecznie opanowany przy zastosowaniu doustnych leków przeciwbólowych.

W trakcie pierwszych dni po zabiegu warto wykorzystywać zimne kompresy w okolicach powiek w celu redukcji obrzęku i siniaków. Ich rozmiary zależą od indywidualnych predyspozycji. Największe zasinienia widoczne są w pierwszym tygodniu po opuszczeniu kliniki i są stopniowo wchłaniane.

Bardzo często specjaliści zalecają stosowanie specjalnych kropel w celu zmniejszenia pieczenia czy swędzenia oczu. W ciągu pierwszych tygodni po zabiegu plastyki powiek mogą Państwo odczuwać większe łzawienie, jak również podwyższoną wrażliwość na światło.

Szwy mogą być zdjęte już po 5-7 dniach.

Zapewniamy stały kontakt telefoniczny i konsultacje z naszymi specjalistami po przebytej operacji.

 

Potrzebne badania: standardowe.

Umów sie
na konsultację