ZABIEGI

Chirurgia kosmetyczna twarzy

Jest to operacja pozwalająca pozbyć się nadmiaru skóry i czasami tłuszczu z okolicy powiek. Co w wyniku daje odmłodzenie środkowej części twarzy.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Polega na wycięciu nadmiaru skóry z cięcia biegnącego w naturalnym fałdzie skóry na powiece górnej i 2-3 mm poniżej brzegu rzęskowego na powiece dolnej, cięcia przedłuża się na zewnątrz w okolicy zewnętrznego kącika oka. Niekiedy potrzebne jest usunięcie nadmiaru tłuszczu okołogałkowego lub jego przemieszczenie, czasami łączy się plastykę powiek z liftingiem brwi lub face liftingiem.

Szwy usuwa się w 4-5 dobie, po operacji potrzebne są okłady z kwasu bornego.

Po przeprowadzonej operacji plastyki powiek, mogą być one zdrętwiałe i napięte. Kiedy znieczulenie przestanie działać, możliwe jest również odczuwanie niewielkiego bólu. Może on być jednak skutecznie opanowany przy zastosowaniu doustnych leków przeciwbólowych.

W trakcie pierwszych dni po zabiegu warto wykorzystywać zimne kompresy w okolicach powiek w celu redukcji obrzęku i siniaków. Ich rozmiary zależą od indywidualnych predyspozycji. Największe zasinienia widoczne są w pierwszym tygodniu po opuszczeniu kliniki i są stopniowo wchłaniane.

Bardzo często specjaliści zalecają stosowanie specjalnych kropel w celu zmniejszenia pieczenia czy swędzenia oczu. W ciągu pierwszych tygodni po zabiegu plastyki powiek mogą Państwo odczuwać większe łzawienie, jak również podwyższoną wrażliwość na światło.

Szwy mogą być zdjęte już po 5-7 dniach.

Zapewniamy stały kontakt telefoniczny i konsultacje z naszymi specjalistami po przebytej operacji.

Potrzebne badania: standardowe.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu nadmiaru tkanek płatków i ich ponownym zeszyciu z pozostawiniem jak najmniejszej blizny. Częso towarzyszy plastyce uszu odstających.

Usunięcie szwów po 7 dniach.

Potrzebne badania:

Morfologia, czas APTT i PT, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i polega ona na wycięciu nadmiaru skóry i chrząstki małżowiny usznej oraz ich zeszyciu.

Szwy usuwa się po 7 dniach.

Potrzebne badania:

Czas APTT i PT, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Operacja przeznaczona dla osób ze skrzywieniem przegrody nosa, pourazowym lub wrodzonym.

Operacja nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, przez cięcia wewnątrznosowe.

Polega na wypreparowaniu chrząstki przegrody i ustawieniu jej w linii pośrodkowej. Często potrzebne jest też zmniejszenie małżowin nosowych.

Po zabiegu zakłada się do przewodów narządu opatrunki maściowe tzw. tamponadę, którą usuwa sie po 2-4 dniach.

Pobyt w klinice 1 dniowy po znieczuleniu ogólnym lu natychmistowy powrót do domu po znieczuleniu miejscowym.

Potrzebne badania:
Morfologia, czas APTT i PT, jonogram, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Przeznaczona jest dla osób z wadą wrodzoną uszu, które mają wygląd filiżanki.

Operację wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Przebieg operacji jest prawie identyczny z korekcją uszu odstających, dodatkowo dochodzi wachlarzowate nacięcie chrząstki małżowiny a w cięższych deformacjacjach przeszczep chrząstki.

Usunięcie szwów w 7-10 dobie, spanie w opasce przez 1 miesiąc.

Potrzebne badania:

Morfologia, czas APTT i PT, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Przeznaczona jest dla osób niezadowolonych z wyglądu swojego nosa- nosa garbatego, dużego, krzywego itp.

Operacja nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i polega ona na dotarciu do struktur chrzęstno-kostnych z cięć wewnątrz lub na zewnątrz narządu. W chwili obecnej 95% operacji wykonuję na „otwarto” tzn. z niewielki cięcim na słupku. Pozwala to naoperację pod kontrolą wzroku i na korekcje większości zniekształceń.

Następnie przecina się kości, ścina garb czyli wykonuje się tzw. osteotomię oraz ustawia się kości w zadanym położeniu. Często łączy się ten zabieg z plastyką czubka nosa i repozycją przegrody.

W przypadku ciężkich deformacji pourazowych konieczne jest leczenie etapowe.

Po operacji pobyt w klinice 1-dniowy, konieczne jest unieruchomienie nosa szyną plastikową,lub gipsową, która jest usuwana w 7-10 dobie, do ustawienia przegrody wykorzystujemy amerykańskie samopowiększjące się tamponady marki Merocel ( więcej informacji na stronie www.merocel.com), które są łatwe w zakładaniu i bezbolesne przy usuwaniu.

Zasinienie wokół oczu utrzymują się 2-3 tygodnie, obrzęk nosa może się utrzymywać do 12 miesięcy. Ocena operacji jest możliwa po 6 miesiącach.

Potrzebne badania:
Morfologia, czas APTT i PT, jonogram, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Przeznaczona dla osób, które w dzieciństwie były operowane z powodu rozszczepu wargi i podniebienia i mają zdeformowany nos.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i polega ona na wypreparowaniu elementów chrzęstnych i kostnych narządu z cięcia prze słupek.

Po wypreparowaniu tych elementów wykonuje się przecięcie kości ,jeśli jest tak potrzeba, ustawia się je w zadanym położeniu, następnie wycina się nadmiar chrząstek czyli wykonuje plastykę czubka narządu węchu.

Często też potrzebna jest repozycja przegrody. W skrócie można opisać tę operację jako połączenie typowej plastyki nosa, czubka narządu i repozycji przegrody. Jest to najtrudniejszy zabieg.

Po operacji zakładana jest tamponada i szyna gipsowa. Tamponada usuwana jest po 4 dniach, szyna po 7-10 dniach.

Pobyt w klinice 1 dniowy.

Potrzebne badania:

Morfologia, czas APTT i PT, jonogram, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Operacja przeznaczona jest dla pacjentów z krzywym nosem pourazowym.

Operacja nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i polega ona na dotarciu do struktur chrzęstno-kostnych z cięia na skórze słupka i cięć wewnątrznosowych.

Następnie przecina się kości, ścina garb czyli wykonuje się tzw. osteotomię oraz ustawia się kości w zadanym położeniu. Często łączy się ten zabieg z plastyką czubka nosa i repozycją przegrody.

W przypadku ciężkich deformacji pourazowych konieczne jest leczenie etapowe.

Po operacji pobyt w klinice 1-dniowy, konieczne jest unieruchomienie nosa szyną plastikową, która jest usuwana w 7-10 dobie. Przegrodę stabilizuje tamponada samopowiększająca Merocel, która jest łatwa do założenia a jej usuniecie jest bezbolesne ( wiecej informacji na stronie www.merocel.com). Zasinienia wokół oczu ustępują po 2-3 tygodniach, obrzęk nosa może sie utrzymywać do 12 miesięcy, ale największa jego część ustępuje po 1 mięsiącu. Kontrola przypada po 2 -3 dniach następnie po 7 dniach, 1 miesiącu, 6 i 12 miesiącach. Ocena wyiku operacji jest możliwa po 6 miesiącach.

Potrzebne badania:
Morfologia, czas APTT i PT, jonogram, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV

Jest to operacja przeprowadzana w celu zmniejszenia odstawania małżowin usznych od czaszki.

Z problemem jakim są odstające uszy można poradzić sobie wyłącznie dzięki operacji. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym, wyjątkowo u dzieci po 7 roku życia w znieczuleniu ogólnym.

Korekcja uszu polega na wycięciu paska skóry na tylnej powierzchni ucha, wypreparowaniu chrząstki małżowiny, odpowiednim jej nacięciu i założeniu specjalnych szwów modelujących ucho, czasami potrzebne jest wycięcie nadmiaru chrząstki. Można łączyć ten zabieg ze zmniejszeniem płatków lub ucha.

Szwy usuwa się po 10-14 dniach, włosy można umyć po 5 dniach. Po zabiegu konieczne jest spanie w opasce prze 1 miesiąc.

Istnieje możliwość wykonania korekcji uszu zakładając niewchłanialne szwy Aptos na przedniej powierzchni ucha bez pozostawiania blizny na tylnej powierzchni.

Po zakończonym zabiegu korekcji odstających uszu pacjenci otrzymują receptę na podstawowe leki przeciwbólowe, które pomagają przetrwać okres bólu pooperacyjnego. Przy pierwszym opatrunku małżowiny są obrzęknięte i zasinione. Jest to jednak normalna sytuacja i w żadnym wypadku nie wpływa na powodzenie operacji.

Ważne jest, aby przez minimum miesiąc nie uprawiać sportu i przez ten czas nosić opaskę na uszy. Bardzo ważne jest też chronienie uszu przed zimnem, gdyż po zabiegu są bardziej wrażliwe niskie temperatury. W okresie letnim nie należy uszu bezpośrednio po operacji wystawiać na silne słońce, może to skutkować obrzękiem i dolegliwościami bólowymi.

Potrzebne badania:

morfologia, czas APTT i PT, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu blizny i zeszyciu płatków. Szwy usuwa się po 7 dniach.

Potrzebne badania:

Morfologia, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.
Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.