ZABIEGI

Chirurgia piersi

Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i polega ona na wycięciu nadmiaru otoczki i jej zeszyciu. Najczęściej używa się szwów rozpuszczalnych, których się nie usuwa.

Potrzebne badania:

Morfologia, czas APTT i PT, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i polega na wycięciu nadmiaru skóry i gruczołu piersiowego z jednoczesnym przesunięciu ku górze kompleksu brodawka- otoczka. Po operacji pozostaje blizna w kształcie kotwicy.

Pobyt w klinice 1-2 dniowy.
Konieczne noszenie stanika przez 1 miesiąc.

Potrzebne badania:

Morfologia, czas APTT i PT, jonogram, USG piersi, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Podwieszanie piersi, inaczej lifting piersi, lub mastopeksja, to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej mający na celu uniesienie, oraz wymodelowanie kształtu piersi. Przeprowadza się go  w znieczuleniu ogólnym, a efekt uzyskuje przez nacięcie i usunięcie nadmiaru skóry. Znieczulenie miejscowe jest możliwe tylko w przypadku niewielkiego zwiotczenia. W trakcie zabiegu możliwe jest wstawienie implantu, po to, aby rozmiar biustu nie uległ zmniejszeniu, wykonuje się również korektę wyglądu brodawki. Po zabiegu biust wygląda młodo i jędrnie, widoczne są drobne blizny w okolicy brodawki, lub pod piersią. Zabieg polecany dla kobiet po dużej utracie wagi, po ciąży, karmieniu piersią, lub, które w wyniku upływu lat zmagają się z problemem wiotkiej skóry.

Pobyt w klinice trwa jeden dzień, a właściwy efekt widoczny jest po trzech miesiącach.

Potrzebne badania:

Morfologia, czas APTT i PT, jonogram ,USG piersi, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Operacja przeznaczona dla kobiet niezadowolonych z wielkości swoich piersi.

Polega ona na wszczepieniu protez piersiowych wypełnionych silikonem. Kształt protez może być okrągły lub anatomiczny tzn. w kształcie kropli wody. Powłoka pokrywająca protezę moż być silikonowa lub z gąbki mikropoliuretanowej. Powłoka mikropoliuretanowa zapobiega obrotowi i przemieszczaniu się protez oraz powstawaniu zaciskającej torebki łącznotkankowej. W mojej praktyce wykorzystujemy protezy firmy Mentor z USA (więcej informacji na stronie www.padtech.pl) oraz niemieckie protezy firmy Polytech ( więcej informacji na stronie www.implantypolytech.pl). Protezy silikonowe firmy Mentor mają dożywotnią gwarancję na to, że samistnie nie pękną, jeśli jednak doszłoby do pęknięcia firma Mentor pokrywa koszt protezy i operacji. Protezy mikropoliuretanowe firmy Polytech mają jako jedyne na świecie, dodatkowo 10- letnią gwarancję na to, że się nie przemieszczą, obrócą i na to, że nie powstanie zaciskająca torebka łącznotkankowa.

Najważniejszą sprawą jest dobór wielkości i kształtu protez, w tym celu wykorzystywany jest biowymiarowy sposób doboru protez Matrix.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Protezy wprowadza się przez cięcie w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczki.

Kieszeń dla protezy wytwarza się pod mięśniem piersiowym większym lub pod gruczołem piersiowym. Po wprowadzeniu protez pozostawia sie dreny i zeszywa się rany.

Pobyt w klinice 1 dniowy.

Po operacji pacjentka nosi stanik przez 2 miesiące, po wprowadzeniu protez mikropoliuretanowych 1 miesiąc.

Pełny powrót do formy 4-6 tygodni.

Potrzebne badania:

Morfologia, czas APTT i PT, jonogram ,USG piersi, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i polega ona na plastyce płatowej i założeniu specjalnych szwów utrzymujących brodawki w prawidłowym położeniu.

Szwy usuwa się po 7 dniach.

Potrzebne badania:

Morfologia, czas APTT i PT, antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.
Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.