Zabiegi

Pozostałe

Zarezerwowana jest dla zmian skórnych typu brodawki, włókniaki itp.

Polega ona na usunięciu zmiany przy pomocy prądu generowanego przez diatermię chirurgiczną. Nie wymaga zakładania szwów, gojenie pod strupem trwa 2-3 tygodnie i pozostawia na skórze niewiekie odbarwienie.

Potrzebne badania:

Antygen HBs, przeciwciała anty HCV i HiV.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i polega ona na wycięciu zmiany i zeszyciu rany. W przypadku znamion barwnikowych , nowotworów i zmian o nieustalonym charakterze wykonuje się badanie histopatologiczne.

Szwy usuwa się po 7 dniach.

Potrzebne badania:

Morfologia, czas APTT i PT, antygen HBs, przeciwciała antyHCV i HiV.

Usuwanie blizn przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i polega ona na wycięciu blizny, lub wycięciu i zmianie kierunku przebiegu blizny w celu jej ukrycia w naturalnych fałdach skóry. Przy dużych płaszczyznowych bliznach może istnieć potrzeba zastosowania rozciągaczy tkankowych lub przeszczepów skóry.

Szwy usuwa się po 7 dniach lub używa się szwów rozpuszczalnych.

Diatermia radiofalowa. Niska temperatura! Wysoka częstotliwość! Wysoka skuteczność!

Opatentowany zestaw Surgitron Dual RF firmy Ellman to zaawansowe urządzenie do elektrochirurgii tzn. jest wykorzystywane podczas operacji do cięcia tkanek i zamykania naczyń krwionośnych. Częstotliwość prądu 4,0 MHz jest długością fali radiowej, co gwarantuje niską temperaturę na końcówce stykajacej się z ciałem pacjeta, minimalizuje rozprzestrzenianie ciepła w tkankach otaczjących i minimalizuje ich uszkodzenie. Dzięki temu dolegliwości bólowe po zabiegu są znacznie mniejsze niż przy wykorzystaniu tradycyjnej diatermii, gojenie jest szybsze a bliznowacenie minimalne. Tylko przy użyciu diatermii radiofalowej możliwe jest przecinanie skóy, a zminy wycięte przy jej pomocy mają nieuszkodzone brzegi i posiadaja maksymalną czytelność w trakcie badania histopatologicznego.

Dzięki zaletom, które oferują diatermie firmy Ellman, urządzenia te znajdują swoje zastosowanie w chirugii plastycznej, dermatologii, ginekologii, laryngologii i w innych dziedzinach medycyny.

W mojej praktyce urządzenie Surgitron Dual RF jest wykorzystywane prz takich zabiegach jak:

1. Usuwanie zmian skórnych, praktycznie bez pozostawienia blizny.

2. Wycinanie znamion barwnikowych.

3. Leczenie przerostowej postaci trądziku różowatego czyli słoniowaciźnie nosa.

4. Zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych na twarzy.

5. Leczenie chrapania.

6. Zmniejszanie małżowin nosowych.

7. Plastyka powiek.

8. Zmniejszenie warg sromowych.

Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.
Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.