Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747

Ta część ciała najszybciej zdradzi Twój wiek!

szyja i dekolt u starszej kobiety

Nieunikniony proces starzenia się ludzkiej skóry zaczyna się dość wcześnie, bo już w okolicach 25. roku życia! Od tego momentu produkcja kolagenu w organizmie systematycznie spada i jednocześnie zaczyna mieć miejsce jego degradacja. Na to jak szybko i dynamicznie będzie przebiegał ten proces ma wpływ wiele czynników- tryb życia, sen, stres, ogólne zdrowie, dieta czy predyspozycje genetyczne. Mimo że to skóra twarzy wydaje się mówić najwięcej o naszym wieku, to nic bardziej mylnego. Istnieją części ciała, które są znacznie bardziej narażone na proces starzenia, o których nie powinniśmy zapominać w codziennej pielęgnacji! 

Dlaczego szyja i dekolt najszybciej zdradzi Twój wiek?

Warto mieć świadomość, że skóra na szyi i dekolcie jest cieńsza i delikatniejsza niż skóra na twarzy. Występuje tu znacznie mniej włókien kolagenowych i elastynowych, czyli głównych białek podporowych odpowiedzialnych za napięcie i gęstość skóry. Mniej gruczołów łojowych, które wytwarzają ochronne sebum, sprawia, że szyja i dekolt są o wiele bardziej narażone na przesuszenie i wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych. Bardzo duże znaczenie dla odpowiedniego napięcia skóry szyi i dekoltu ma również mięsień szeroki szyi, zwany platysmą. Zajmuje on przednią i boczne części szyi, ale nie posiada przyczepów kostnych, przez co szybko wiotczeje pociągając za sobą skórę, na której się opiera. Wszystkie te aspekty wpływają na przyśpieszony, niż w innych miejscach ciała, proces utraty jędrności i elastyczności skóry oraz pojawienie się zmarszczek i nierówności.

Jak skutecznie dbać o skórę szyi i dekoltu?

Spowolnienie widocznych oznak upływającego czasu można próbować osiągnąć na wiele sposobów. Stosowanie każdej z nich powinno być oparte na dwóch prostych zasadach- profilaktyce i systematyczności. Powiedzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć w przypadku dbania o zdrowie i urodę ma jednak szczególne znaczenie. Warto pamiętać, iż żaden, nawet najlepszy krem czy zabieg nie przyniesie pożądanych długotrwałych efektów, gdy będzie wykonywany jedynie okazjonalnie. 

zadbana skóra szyi i dekoltu

W kwestii pielęgnacji skóry szyi i dekoltu warto do swojej rutyny pielęgnacyjnej wprowadzić kilka łatwych do realizacji zasad:

  • Prawidłowe oczyszczenia skóry szyi i dekoltu-  dwa razy dziennie, przed aplikacją kremu. Używaj delikatnych żeli, pianek, płynów micelarnych. Gromadzące się zanieczyszczenia, toksyny, resztki makijażu nasilają proces starzenia. Raz w tygodniu warto też zrobić delikatny peeling szyi.
  • Używaj indywidualnie dobranego kremu na szyję i dekolt. 
  • Warto też sięgnąć po bogate w witaminę C serum, które najlepiej stosować pod krem, np. na noc.
  • Pamiętaj, że pielęgnacja twarzy nie kończy się na brodzie! A szyi- na linii obojczyków. Ten sam krem co na szyję warto też rozprowadzić na cały dekolt- obszar ten może skutecznie dodawać lat (zwłaszcza gdy kontrastuje z wypielęgnowaną twarzą).
  • Chroń szyję i dekolt przed słońcem! Jest to główny czynnik odpowiedzialny za utratę jędrności skóry, zmarszczki, przebarwienia, przesuszenie, stany zapalne. Stosuj w tych miejscach krem z SPF50.
  • Ćwicz i wzmacniaj szyję! Warto kilka minut dziennie poświęcić na proste ruchy okrężne i lekko wyciągające szyję na boki. Szukaj ćwiczeń odciążających kręgosłup i korygujących postawę, aby wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za “rusztowanie” szyi.
  • Staraj się ograniczyć korzystanie ze smartfonów i przyjmuj właściwą pozycję podczas ich używania- trzymając je na wysokości wzroku, aby uniknąć nadmiernego pochylania głowy.

Kiedy skorzystać z pomocy medycyny estetycznej, aby odmłodzić skórę szyi i dekoltu?

Jeśli objawy są nasilone, a zmarszczki na szyi mocno widoczne, konieczne może być sięgnięcie po profesjonalne zabiegi stymulujące skórę do produkcji kolagenu, nawilżające i odbudowujące. Pamiętaj, że ich stosowanie nie zwalnia cię jednak z obowiązku codziennego dbania o skórę szyi!

dojrzała skóra szyi i dekoltu

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, inaczej “wampirzy lifting” to zabieg z zakresu medycyny estetycznej zaliczany do medycyny regeneracyjnej. Jego specyficzna nazwa ma uzasadnienie w technice przeprowadzania tej procedury. Polega bowiem ona na podaniu w wybranego miejsca ciała w pełni naturalnego i biozgodnego preparatu, jakim jest osocze pochodzące z krwi Pacjenta. 

Uzyskana substancja zawiera do 9 razy większe stężenie płytek krwi oraz wyjątkowo wysokie stężenia płytkopochodnych czynników wzrost, które uczestniczą w procesach regeneracyjnych tkanek. Uzyskany preparat stymuluje komórki do wytwarzania nowego kolagenu, czyli podstawowego białka zapewniającego witalność i napięcie skóry. Jego zastosowanie pozwala opóźnić procesy starzenia się, pozbyć się nieestetycznych blizn i przebarwień. Ponadto dzięki znacznej poprawie ukrwienia danej okolicy ciała- skóra odzyska dawny blask i zdrowy koloryt.

Laser CO2

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie wykorzystywane w medycynie zabiegowej, a szczególnie w chirurgii plastycznej. W sposób minimalnie inwazyjny pobudza kontrolowanie uszkadzaną skórę do szybkiej i skutecznej regeneracji. Dzięki mechanizmowi jego działania dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i innych czynników odpowiadających za młody wygląd naszej skóry. Po zabiegu skóra będzie wyjątkowo napięta i wygładzona. Znikną z niej wszelkie przebarwienia, zmarszczki ulegną spłyceniu, a cera odzyska promienny, zdrowy koloryt! 

młoda skóra szyi i dekoltu

Spłycanie nierówności kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie. Wchodzi w skład macierzy zewnątrzkomórkowej, płynu stawowego, ciała szklistego gałki ocznej, ale przede wszystkim możemy ją znaleźć w tkance skórnej. To dzięki jego właściwościom silnie wiążącym wodę- skóra pozostaje nawilżona, elastyczna i promienna. Dodatkowo jej procesy regeneracyjne zachodzą szybko i skutecznie.

Podczas zabiegu specjalista indywidualnie dobiera i przygotowuje odpowiedni dla Pacjenta rodzaj preparatu kwasu hialuronowego. Następnie wprowadza substancję w postaci czysto krystalicznego żelu do skóry Pacjenta. Może to wykonać cienką igłą bądź grubszą, tępo zakończoną kaniulą po uprzednim wykonaniu mikrootworu igłą. Wybór metody wprowadzania substancji zależy od rodzaju i głębokości zmarszczek, rodzaju skóry Pacjenta i predyspozycji anatomicznych.

Scroll to top