Pierwsze słoneczne dni, ciepły wiatr i na nowo budząca się do życia roślinność motywuje do zadbania o siebie po mroźnych miesiącach i codziennego okrywania się ciepłym szalikiem. W marcu i kwietniu najchętniej sięgamy po specjalistyczne zabiegi rewitalizujące skórę i przygotowujące ją do ciepłych wiosennych i letnich miesięcy. Na jakie zabiegi zdecydować się na “pierwszy dzień wiosny”?
Zabiegi na pierwszy dzień wiosny- wampirzy lifting!
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, inaczej “wampirzy lifting” to zabieg z zakresu medycyny estetycznej zaliczany do medycyny regeneracyjnej. Jego specyficzna nazwa ma uzasadnienie w technice przeprowadzania tej procedury. Polega bowiem ona na podaniu w wybranego miejsca ciała w pełni naturalnego i biozgodnego preparatu, jakim jest osocze pochodzące z krwi Pacjenta.
Uzyskana substancja zawiera do 9 razy większe stężenie płytek krwi oraz wyjątkowo wysokie stężenia płytkopochodnych czynników wzrost, które uczestniczą w procesach regeneracyjnych tkanek. Uzyskany preparat stymuluje komórki do wytwarzania nowego kolagenu, czyli podstawowego białka zapewniającego witalność i napięcie skóry. Jego zastosowanie pozwala opóźnić procesy starzenia się, pozbyć się nieestetycznych blizn i przebarwień. Ponadto dzięki znacznej poprawie ukrwienia danej okolicy ciała- skóra odzyska piękny blask i zdrowy koloryt.
Co istotne, zabiegi z wykorzystaniem PRP są w pełni bezpieczne. Wstrzykiwany preparat uzyskuje się bowiem z własnej krwi Pacjenta, co eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Nie należy się również obawiać, że terapia osoczem bogatopłytkowym będzie bolesna. Przed wstrzyknięciem preparatu na skórę nanoszony jest krem mający na celu zminimalizowanie odczuwania dyskomfortu.
Fibryna bogatopłytkowa na wiosnę!
Fibryna bogatopłytkowa w odróżnieniu od osocza bogatopłytkowego (używanego w mezoterapii igłowej) zapewnia powolne i systematyczne uwalnianie rewitalizujących cząsteczek. Umożliwia to wydłużenie i spotęgowanie procesu naprawczego skóry. Fibryna bogatopłytkowa po aplikacji do tkanek tworzy trójwymiarową sieć, w której zawieszone zostają wysokie stężenia płytek krwi, czynników wzrostu oraz komórek macierzystych. Powstała struktura staje się fundamentem do biologicznej odnowy tkanek- wypełnienia głębokich zmarszczek i ubytków, odzyskania zdrowego kolorytu i jędrności czy redukcji tzw. “worków pod oczami”.
Doskonałym protokołem zabiegowym jest połączenie zabiegu fibryny bogatopłytkowej z procedurą wykorzystującą osocze bogatopłytkowe lub laser frakcyjny CO2. Terapie łączone, dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry Pacjenta, charakteryzuje najwyższa skuteczność oraz rozwiązanie problemów skóry na wielu jej płaszczyznach.
Zabiegi na pierwszy dzień wiosny- kwas hialuronowy
Promienny, istotnie odmłodzony oraz odświeżony wygląd twarzy to rezultaty, których możemy spodziewać się po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Niewątpliwie, możemy też oczekiwać wygładzenia zmarszczek mimicznych oraz ujędrnienia i podniesienia owalu twarzy. To również szansa na przywrócenie utraconej, z wielu powodów, pewności siebie i zadowolenia z odbicia w lustrze bez konieczności stosowania radykalnych operacji i wymagającego okresu rekonwalescencji.
Podczas zabiegu, specjalista indywidualnie dobiera i przygotowuje odpowiedni dla Pacjenta rodzaj preparatu kwasu hialuronowego. Następnie wprowadza substancję w postaci czysto krystalicznego żelu do skóry Pacjenta. Może to wykonać cienką igłą bądź grubszą, tępo zakończoną kaniulą po uprzednim wykonaniu mikrootworu igłą. Wybór metody wprowadzania substancji zależy od rodzaju i głębokości zmarszczek, rodzaju skóry Pacjenta i predyspozycji anatomicznych.
Zabiegi na pierwszy dzień wiosny- nici PDO
Nici PDO stały się niewątpliwie rewolucją w medycynie estetycznej. Szybko zyskały powodzenie jako skuteczna i bezpieczna metoda odmładzania twarzy i ciała. Jest to uznana alternatywa dla skalpela- bez bólu i blizn, za to z wyjątkowo naturalnym rezultatem.
PDO (Polidioksanol) to silne syntetyczne włókno składające się z jednego lub dwóch skręconych włókien, które po pewnym czasie rozpuszcza się w tkankach. Wprowadzone nici PDO w miarę systematycznego rozpuszczania się pobudzają w tkankach produkcję nowego kolagenu. Jest to główne białko tkanki łącznej odpowiedzialne m.in. za utrzymanie napięcie i jędrności skóry. Ponadto wprowadzone nici PDO stymulują fibroblasty do syntezy elastyny- białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność tkanki skórnej. Działanie nici PDO powoduje również syntezę naturalnego wypełniacza.
Podczas zabiegu lekarz wprowadza za pomocą wyjątkowo cienkiej igły nić PDO pod skórę Pacjenta. Nić zostaje odpowiednio ułożona i pozostaje pod skórą tworząc swego rodzaju „rusztowanie”, silnie podtrzymujące tkanki skórne. Technika wprowadzania nici PDO nie jest przypadkowa- wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co dodatkowo wspomaga uzyskanie efektu zbliżonego do liftingu chirurgicznego.
Zabiegi na pierwszy dzień wiosny- lipotransfer
Lipotransfer (inaczej lipofilling), to zabieg autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej. Uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy zawiera cenne komórki macierzyste. Dzięki temu, oprócz odbudowy objętości i możliwości redukcji ubytków tkanek, zapewnia unikalne właściwości ich regeneracji.
Niewątpliwą zaletą lipotransferu jest możliwość połączenia korekcji ubytków tkanki skórnej, poprawy jej jakości oraz wyszczuplenia sylwetki podczas jednego zabiegu.
Zabieg lipotransferu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z określonego wcześniej miejsca (np. ud, brzucha, lędźwi) w bardzo precyzyjny sposób, poprzez mikro- liposukcję specjalistyczną cienką kaniulą w znieczuleniu miejscowym lub krótkim znieczuleniu dożylnym. Jednorazowo odessaniu ulega od 20 do 30 ml tłuszczu. Następnie pobrany materiał poddawany jest wirowaniu i specjalistycznemu oczyszczaniu. W rezultacie uzyskiwany jest koncentrat bogaty tylko w młode, pełnowartościowe komórki tłuszczowe oraz mezenchymalne komórki macierzyste. Tak przygotowany materiał stanowi naturalny, autogenny wypełniacz, który następnie zostaje wszczepiony bezpośrednio w miejsce docelowe.
Odsetek komórek tłuszczowych, które zyskają unaczynienie i wgoją się w miejscu biorczym, więc i efektu zabiegu, zależy od bardzo wielu czynników. Leżą one zarówno po stronie Pacjenta, jak i technicznych aspektów wykonanego zabiegu.