Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
Lipoliza iniekcyjna-top

Zabiegi estetyczne

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to jedna z najnowocześniejszych małoinwazyjnych metod modelowania sylwetki z dziedziny medycyny estetycznej. Jest dedykowanym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, które borykają się z kompleksami związanymi z miejscowym odkładaniem się tkanki tłuszczowej, opornym na dietę i ćwiczenia fizyczne. W niektórych przypadkach uznawana jest z powodzeniem za alternatywę dla liposukcji, czyli bardziej inwazyjnego odsysania tłuszczu.

Lipoliza iniekcyjna-top

Wskazania

wskazania do lipolizy iniekcyjnej
  • Podwójny podbródek; konturowanie linii żuchwy
  • Tłuszczaki.
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu.
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej na udach, pośladkach i biodrach.
  • Poduszeczki tłuszczu w okolicy pach.
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej na plecach i karku tzw. “bawoli kark”.
  • Redukcja cellulitu.
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach kolan.
  • Leczenie ginekomastii u mężczyzn

Planujesz zabieg z zakresu

medycyny estetycznej

Zapraszam

Sposób przeprowadzania zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z jego historią choroby oraz oczekiwaniami względem efektów zabiegu. Jest to również okazja na uzyskanie odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości. Pacjent zostaje też szczegółowo poinformowany o przebiegu i charakterystyce całej procedury medycznej. Zabieg lipolizy iniekcyjnej nie wymaga wcześniejszego specjalnego przygotowania oraz wykonania badań diagnostycznych.

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra Pacjenta zostaje miejscowo znieczulona, aby zabieg przebiegał w możliwie największym komforcie dla Pacjenta.

Terapia realizowana jest przez lekarza, który za pomocą cienkiej kaniuli przeprowadza serię zastrzyków. W ten sposób następuje deponowanie w tkankę tłuszczową wybranych okolic ciała preparatu, w którym głównymi substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent powoduje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny. W ten sposób adipocyty pękają, a uwolniony z nich tłuszcz przechodzi z krwi do wątroby, gdzie jest rozkładany i następnie naturalnie wydalany przez nerki.

Okres rekonwalescencji

Kuracja praktycznie nie wymaga rekonwalescencji. Po podaniu zastrzyków może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, czasami powstają także lekkie zasinienia po nakłuciu igłą.

Miejsca na ciele poddawane zabiegowi niekiedy stają się bardziej wrażliwe na ucisk i dotyk, pacjenci mogą odczuwać też delikatny ból lub świąd skóry. Jednak taka reakcja utrzymuje się zwykle przez kilka dni po zabiegu i stopniowo ustępuje. Po wykonanej lipolizie iniekcyjnej można od razu wrócić do pełnej aktywności.

Jaki efekt można uzyskać?

Po przeprowadzonej serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej możemy zaobserwować utratę nawet kilku centymetrów w obwodzie miejsca poddanego terapii. Istotną zaletą jest również poprawa mikrokrążenia oraz metabolizmu komórek, stymulacja procesów regeneracyjnych, odżywienie skóry i odczuwalna redukcja cellulitu.

Opinie pacjentek

FAQ

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; ostrych chorób nerek i wątroby; zaburzeniach krzepnięcia krwi; niewyrównanych chorób przewlekłych; obecności aktywnych schorzeń skórnych i ran. Zabieg lipolizy iniekcyjnej nie jest również zalecany dla osób otyłych, traktujących go jako metodę na utratę masy ciała.

Wskazane jest powtarzanie zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Efekty lipolizy iniekcyjnej są trwałe, lecz w celu uzyskania optymalnych rezultatów leczenia wskazane jest wykonanie serii 3- 6 zabiegów w odstępie kilkutygodniowym

Czy istnieją specjalne zalecenia pozabiegowe?

W czasie pozabiegowym (po ustąpieniu dolegliwości związanych z samym zabiegiem lipolizy iniekcyjnej), wskazane jest picie dużej ilości płynów, masaż limfatyczny oraz aktywność fizyczna. Czynności te pomogą przyspieszyć usuwanie tłuszczu z komórek.

Ile czasu trwa zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg trwa średnio do 30 minut, w zależności od tego, do jakiej części ciała podawany jest preparat.

Scroll to top