Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest: alergia na zawarte substancje; ciąża i karmienie piersią; istotne zaburzenia krzepliwości krwi; otwarte rany lub aktywne zmiany chorobowe skóry; aktywna choroba nowotworowa; niekontrolowane choroby przewlekłe.
Czas trwania zabiegu waha się od 15 do 60 minut.
Efekt zabiegu widoczny jest od razu i ma to związek z mechanicznym podtrzymywaniem tkanek. Działanie stymulujące nici zaczyna się po 2 tygodniach i utrzymuje się do 2 lat. Skóra, z każdym tygodniem staje się bardziej napięta i wizualnie młodsza.
Nici PDO mogą liftingować nie tylko twarz, ale też dowolne obszary ciała: szyję, dekolt, pośladki, brzuch czy nogi. Niedawno na rynku pojawiły się nici do wykorzystania w zabiegach ginekologicznych np. zwężenia wejścia do pochwy.
Tak, wprowadzenie nici PDO można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Najczęściej wykonuje się podczas tego samego zabiegu wstrzyknięcie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej lub osocza bogatopłytkowego. Techniki łączone mogą dać jeszcze lepsze rezultaty!
Po zabiegu nici potrzebują czasu, aby ustabilizować się w skórze, dlatego też przez pierwsze kilka dni warto spać na wznak i ograniczyć mimikę twarzy. Tuż po zabiegu przeciwwskazane będą masaże okolicy poddawanej zabiegowi. Warto też pamiętać, iż nici wprowadzone do skóry nie preferują podgrzewania tkanek, które mogłoby przyspieszyć ich rozpuszczanie, a nawet je uszkodzić. Z tego względu we wczesnym okresie po liftingu nićmi nie wykonuje się zabiegów laserowych ani z użyciem fal radiowych.