Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
Zabieg z użyciem nici PDO

Zabiegi estetyczne

Nici PDO i PLLA

Do zabiegów małoinwazyjnych, liftingujących czyli unoszących tkanki używamy nici PDO i PLLA z haczykami.

PDO (Polidioksanol) to silne syntetyczne włókno składające się z jednego lub dwóch skręconych włókien, które po pewnym czasie rozpuszcza się w tkankach, PLLA to nić wykonana z kwasu polimlekowego, który ma silne właściwości syntezy kolagenu i elastyny i też jest rozpuszczalna. . Dzięki tym właściwościom nici PLLA, po ich wprowadzeniu, skóra staje się wyjątkowo jędrna, elastyczna, napięta i bardziej nawilżona.

Dużą zaletą zabiegów liftingujacych z wykorzystaniem nici jest fakt, że efekty widać niemal od razu. Oznacza to, że po niedługim czasie od zabiegu dostrzec można zdecydowany lifting skóry, a także spłycenie zmarszczek.

Nici PDO – zabieg – medycyna estetyczna

Zalety zabiegu

Zabieg z użyciem nici PDO

System nici PDO pojawił się kilkanaście lat temu w Korei Południowej, a obecnie jest stosowany w prawie każdym kraju. Ponadto polidioksanon i kwas polimlekowy są materiałem powszechnie wykorzystywanym do produkcji szwów skórnych i podskórnych stosowanych również w gastroenterologii, urologii, ginekologii czy okulistyce.

 • Wysokie bezpieczeństwo procedury.
 • Uzyskanie natychmiastowych efektów.
 • Wysoka skuteczność
 • Brak wykonywanych nacięć i pozostawionych blizn
 • Możliwość powtórzenia procedury.
 • Używane do zabiegu nici są całkowicie wchłaniane.
 • Brak widoczności i wyczuwalności nici.
 • Brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu.

Planujesz zabieg z zakresu

medycyny estetycznej

Zapraszam

Wskazania

 • Nadmiernie zarysowany fałd nosowo-wargowy lub marionetkowy (opadające kąciki ust).
 • Chęć poprawy konturu i wyglądu podbródka, zniwelowanie tzw. “drugiego podbródka”.
 • Pojawienie się opadających fałdów skóry na policzkach i żuchwie.
 • Utrata owalu twarzy i definicji linii żuchwy.
 • Obniżone zewnętrzne krawędzie brwi i opadająca powieka.

Sposób przeprowadzania zabiegu

Przed zabiegiem z użyciem nici przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z jego historią choroby, oczekiwaniami względem efektów zabiegu oraz ewentualnymi wątpliwościami. Pacjent zostaje również szczegółowo poinformowany o przebiegu i charakterystyce całej procedury medycznej.

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra Pacjenta zostaje miejscowo znieczulona, aby zabieg przebiegał w możliwie największym komforcie dla Pacjenta.

Nici wprowadzone są pod skórę przez specjalna kaniulę czyli tępo zakończoną igłę, co minimalizuje możliwość powstawania krwiaków i uszkodzeń nerwów. Wprowadzone nici PDO lub PLLA w miarę systematycznego rozpuszczania się pobudzają w tkankach produkcję nowego kolagenu. Jest to główne białko tkanki łącznej odpowiedzialne m.in. za utrzymanie napięcie i jędrności skóry. Ponadto wprowadzone nici PDO i PLLA stymulują fibroblasty do syntezy elastyny- białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność tkanki skórnej.

Okres rekonwalescencji

Po samym zabiegu może występować lekkie zaczerwienienie, tkliwość i zasinienie w miejscach wprowadzenia nici. Jednak dolegliwości te ustępują po maksymalnie 48 godzinach. Po zabiegu nie zakłada się żadnych opatrunków ani nie wymaga się ograniczenia codziennych aktywności.

Jaki efekt można uzyskać?

Nici liftingujące PDO spotykają się z dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród Pacjentów. Zwykle chwalą sobie oni fakt, iż zabieg z ich wykorzystaniem jest minimalnie inwazyjny. Jednocześnie jednak daje satysfakcjonujący efekt liftingujący przy krótkim okresie rekonwalescencji.

Nici PDO to alternatywa dla pełnowymiarowej liftingującej operacji plastycznej bez bólu i blizn, za to z wyjątkowo naturalnym rezultatem. Po zabiegu można spodziewać się skóry wygładzonej, jędrnej z podniesionymi i “wyostrzonymi” rysami twarzy, co przekłada się na młodszy, promienny wygląd.

Opinie pacjentek

FAQ

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem nici PDO?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest: alergia na zawarte substancje; ciąża i karmienie piersią; istotne zaburzenia krzepliwości krwi; otwarte rany lub aktywne zmiany chorobowe skóry; aktywna choroba nowotworowa; niekontrolowane choroby przewlekłe.

Ile czasu trwa zabieg z użyciem nici liftingujących PDO?

Czas trwania zabiegu waha się od 15 do 60 minut.

Po jakim czasie widać efekty zabiegu?

Efekt zabiegu widoczny jest od razu i ma to związek z mechanicznym podtrzymywaniem tkanek. Działanie stymulujące nici zaczyna się po 2 tygodniach i utrzymuje się do 2 lat. Skóra, z każdym tygodniem staje się bardziej napięta i wizualnie młodsza.

Czy nici PDO można zastosować jedynie na twarz?

Nici PDO mogą liftingować nie tylko twarz, ale też dowolne obszary ciała: szyję, dekolt, pośladki, brzuch czy nogi. Niedawno na rynku pojawiły się nici do wykorzystania w zabiegach ginekologicznych np. zwężenia wejścia do pochwy.

Czy można połączyć wprowadzenie nici PDO z innym zabiegiem?

Tak, wprowadzenie nici PDO można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Najczęściej wykonuje się podczas tego samego zabiegu wstrzyknięcie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej lub osocza bogatopłytkowego. Techniki łączone mogą dać jeszcze lepsze rezultaty!

Czy są jakieś specjalne zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu nici potrzebują czasu, aby ustabilizować się w skórze, dlatego też przez pierwsze kilka dni warto spać na wznak i ograniczyć mimikę twarzy. Tuż po zabiegu przeciwwskazane będą masaże okolicy poddawanej zabiegowi. Warto też pamiętać, iż nici wprowadzone do skóry nie preferują podgrzewania tkanek, które mogłoby przyspieszyć ich rozpuszczanie, a nawet je uszkodzić. Z tego względu we wczesnym okresie po liftingu nićmi nie wykonuje się zabiegów laserowych ani z użyciem fal radiowych.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy