Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
korekta nosa_top

Zabiegi na twarz

Korekcja nosa pourazowego

Nosem pourazowym nazywamy wszelkie deformacje kształtu nosa, wynikające z przebytego urazu mechanicznego np. wypadku komunikacyjnego, pobicia czy upadku. W konsekwencji czego może dojść do częściowego lub całkowitego zniekształcenia nosa, złamania kości lub chrząstki, przesunięcia czy też naruszenia chrzęstnego rusztowania nosa.
Nos pourazowy może być przyczyną nie tylko problemów natury estetycznej, ale i zdrowotnej. Naruszenie anatomicznego kształtu nosa może prowadzić bowiem do trudności w oddychaniu, uczucia zatkanych zatok, migren, chrapania czy też krwawień z nosa. Chirurgiczna korekta powstałych patologii wyglądu nosa jest jedynym skutecznym rozwiązaniem tego problemu. Co ważne, korekta nosa po urazie powinna się odbyć minimum rok od wypadku.

Korekcja nosa chrzęstnego i kostnego - dr Jamont
korekcja nosa pourazowego_intext- dr Robert Jamont

Wskazania do zabiegu

Różnego rodzaju deformacje nosa, powstałe w wyniku przebytego urazu i będące przyczyną problemów zarówno estetycznych, jak i zdrowotnych.

Czujesz dyskomfort z powodu kształtu Twojego nosa?

Sprawdź, jak mogę Ci pomóc

Zapraszam

Sposób przeprowadzania zabiegu

Operacja nosa pourazowego trwa 2- 4 godziny i wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego. W zależności od wyjściowego stanu nosa specjalista indywidualnie dobiera odpowiednią metodę rekonstrukcji, tak aby uzyskać, jak najlepszy efekt wizualny i przywrócić funkcjonalność nosa. W przypadku zaawansowanych zmian pourazowych- konieczne do pełnej korekcji jest pobranie fragmentu chrząstki z małżowiny usznej lub żebra Pacjenta.
Po operacji zakładane są opatrunki gipsowe na zewnątrz oraz stabilizacyjne w wewnątrz nosa. Mają one na celu wspomaganie utrzymania nowego kształtu nosa, ochronę przed urazami w okresie pooperacyjnym oraz tamowanie ewentualnego krwawienia.

Okres rekonwalescencji

W pierwszych dobach od zabiegu może pojawić się obrzęk, zasinienie, ból lub dyskomfort w obrębie nosa. Dolegliwości te powinny częściowo ustąpić po zdjęciu gipsu (w 10 dobie po operacji). Jednak opuchlizna pozabiegowa, może utrzymywać się w niewielkim stopniu nawet do kilku miesięcy od operacji. Sam okres rekonwalescencji po zabiegu z reguły trwa około 3 miesiące. W tym czasie wskazane jest zrezygnować z uprawiania sportu oraz innych sytuacji możliwego narażenia miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje. Intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny powinno zostać ograniczone na okres minimum 3 miesięcy.
Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

 

Kiedy zobaczę końcowy efekt zabiegu?

Ostateczny efekt operacji jest widoczny po zakończeniu procesu gojenia, czyli po min. 12 miesiącach po zabiegu.

 

 

Opinie pacjentów

FAQ

Jak przebiega konsultacja przed korekcją nosa pourazowego?

Podczas konsultacji chirurg plastyczny oceni stan nosa, historię medyczną pacjenta oraz oczekiwania co do wyników operacji. Może być konieczne wykonanie badań, takich jak zdjęcia rentgenowskie, aby dokładnie ocenić strukturę nosa. To również czas, aby omówić możliwe ryzyko i oczekiwane rezultaty korekcji.

Czy korekcja nosa pourazowego jest bolesna?

Pacjenci mogą doświadczyć dyskomfortu i obrzęków po operacji, ale ból jest zazwyczaj łagodny i można go kontrolować za pomocą przepisanych leków przeciwbólowych.

Jakie są potencjalne ryzyka i powikłania korekcji nosa pourazowego?

Jak każda operacja, korekcja nosa pourazowego niesie ryzyko powikłań, w tym infekcji, krwawień, trudności z oddychaniem, asymetrii nosa oraz potrzeby przeprowadzenia dodatkowych operacji.

Czy wyniki korekcji nosa pourazowego są trwałe?

Wyniki korekcji nosa pourazowego są zazwyczaj długotrwałe. Ważne jest jednak, aby mieć realistyczne oczekiwania i pamiętać, że drobne zmiany w wyglądzie nosa mogą nastąpić z czasem wraz z naturalnym procesem starzenia się.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy