Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
plastyka płatków uszu_top

Zabiegi na twarz

Plastyka płatków uszu

Rosnąca popularność różnego rodzaju piercingu usznego sprawia, że coraz częściej dochodzi do powikłań tego typu zabiegów. Ponadto, płatki uszu mogą być również zdeformowane przez wady wrodzone, urazy czy przebyte choroby. Pacjentom, chcącym odzyskać naturalny wygląd płatków uszu, rekomenduje się ich chirurgiczną plastykę.

Plastyka płatków uszu_top - Zielona Góra

Plastyka płatków uszu - Zalety zabiegu

plastyka płatków uszu - doktor Jamont Chirurg Plastyczny
  • Zabieg pozwala na korekcję kształtu, wielkości lub pozycji płatków usznych, co może w znacznym stopniu poprawić samoocenę pacjenta.
  • Techniki chirurgiczne stosowane w trakcie zabiegu plastyki płatków usznych minimalizują widoczność blizn.
  • Rezultaty plastyki płatków usznych są trwałe. To znaczy, że pacjent nie musi przejmować się koniecznością powtarzania zabiegu.

Potrzebujesz zabiegu plastyki

płatków uszu?

Zapraszam

Wskazania do plastyki płatków uszu

powiększenie piersi - doktor Jamont
  • Różnego rodzaju deformacje płatków uszu, zarówno wrodzone, jak i nabyte.
  • Częściowe lub całkowite rozerwanie płatka ucha.
  • Usuwanie tuneli (piercing).

Plastyka płatków uszu - Sposób przeprowadzania zabiegu

Zabieg plastyki płatka ucha wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (jedynie u dzieci konieczne jest znieczulenie ogólne), a czas jego trwania z reguły nie przekracza godziny.

Zabieg polega na precyzyjnym opracowaniu i zszyciu tkanek płatka ucha, w taki sposób aby uzyskać jego naturalny kształt przy zminimalizowaniu widoczności blizn.

Rekonwalescencja po operacji plastyki płatków uszu

W pierwszych dobach od zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, zasinienie, ból lub dyskomfort w okolicy miejsca zabiegowego. Dolegliwości te powinny ustąpić po zdjęciu szwów, w 7. dobie od zabiegu.

Czas rekonwalescencji po plastyce płatków uszu z reguły trwa do 2 tygodni od przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie wskazane jest zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego oraz innych sytuacji możliwego narażenia miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje. Również intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny powinno zostać w tym czasie ograniczone.

Co ważne, noszenie biżuterii usznej jest wysoce niewskazane w trakcie okresu rekonwalescencji. Jeżeli w usuniętym fragmencie płatka ucha znajdowała się dziurka na kolczyk, ponowne przekłucie płatka możliwe jest najwcześniej po 6 miesiącach od wygojenia się rany pooperacyjnej.

Korygujemy także inne wady uszu takie jak: brak obrąbka, deformacja Sthala, usuwamy wyrośla przyduszne.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

Jaki efekt można uzyskać?

Po zabiegu plastyki płatków uszu można uzyskać następujące efekty:

  1. Korekcja kształtu i rozmiaru uszu - to jest główny cel operacji.
  2. Poprawa symetrii - czasami jedno ucho może być większe lub mniejsze od drugiego. Plastyka płatków uszu pomaga w uzyskaniu symetrycznego wyglądu.
  3. Zmniejszenie dyskomfortu - dla niektórych osób, ich uszy mogą powodować dyskomfort fizyczny, szczególnie podczas spania. Plastyka płatków uszu może pomóc zmniejszyć ten dyskomfort.
  4. Ostateczny efekt operacji jest widoczny po zakończeniu procesu gojenia, czyli po 4- 6 miesięcy po zabiegu.

Opinie pacjentów

FAQ

Czy operacja plastyki uszu jest bolesna?

Z uwagi na fakt, że zabiegi z zakresu korekty uszu wykonywane są zawsze w znieczuleniu, Pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości. Jedynie proces gojenia się ran pozabiegowych może wywoływać różnego rodzaju dolegliwości czy dyskomfort. Jednak rzetelne stosowanie się do zaleceń lekarskich zminimalizuje obecne objawy

Czy operację korekty uszu trzeba powtarzać?

Nie, zabieg jest jednorazowy, a jego efekty będą towarzyszyć nam przez całe życie.

Czy, aby poddać się korekcji uszu, Pacjent musi być pełnoletni?

Nie. Warunkiem kwalifikacji do zabiegu jest ukończenie 6 roku życia. Jest to wiek, kiedy małżowiny uszne stają się wystarczająco ukształtowane.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy