Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
wypełnianie zmarszczek

Zabiegi estetyczne

Wypełnianie zmarszczek

Spłycanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Naturalny proces starzenia się organizmu niestety najbardziej odznacza się na naszej twarzy za sprawą zmarszczek. Problem widocznych nierówności może pojawić się już po 25. roku życia i stopniowo się pogłębiać. Na to, jak szybko i dynamicznie będą się pojawiać- wpływ ma wiele różnych czynników. Istotnymi aspektami zewnętrznymi są: ekspozycja na słońce, palenie tytoniu lub stres. Istnieją również czynniki wewnętrzne, które prowadzą do powstawania zmarszczek, takie jak genetyka, zmiany hormonalne czy zaburzenia metabolizmu organizmu. Większości procesów nie da się zatrzymać, co nie oznacza jednak, że nie mamy na nie wpływu. Dynamicznie rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje sposoby pozwalające na ich skuteczne opóźnienie. Jednym z nich jest wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Wypełnianie zmarszczek

Czym jest kwas hialuronowy?

Czym jest kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy (HA - hialuronic acid) to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie. Wchodzi w skład macierzy zewnątrzkomórkowej, płynu stawowego, ciała szklistego gałki ocznej, ale przede wszystkim możemy ją znaleźć w tkance skórnej. To dzięki jego właściwościom silnie wiążącym wodę- skóra pozostaje nawilżona, elastyczna i promienna, a jej procesy regeneracyjne zachodzą szybko i skutecznie.

Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie stopniowo maleje, co możemy obserwować przez postępującą utratę sprężystości skóry, jej przesuszenie, potrzebę dłuższej regeneracji oraz widoczną utratą blasku. W ten sposób powstają zmarszczki, które nierzadko stają się jednym z głównych kompleksów i istotnie obniżają samopoczucie oraz pewność siebie.

W medycynie estetycznej stosuje się dwa główne rodzaje kwasu hialuronowego- usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest jedynie w celu nawilżenia skóry i utrzymuje się w niej stosunkowo krótko. Natomiast forma usieciowana substancji pełni rolę skutecznego wypełniacza. Czas, z jakim utrzymuje się w tkance, zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech Pacjenta.

Planujesz zabieg z zakresu

medycyny estetycznej

Zapraszam

 jakie są rodzaje liftingu twarzy

Zalety zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego:

 • Wysoki profil bezpieczeństwa- ryzyko reakcji alergicznych zredukowane do minimum.
 • Krótki czas trwania zabiegu.
 • Natychmiastowe efekty.
 • Jest to zabieg małoinwazyjny- nie wymaga pobytu w klinice i długotrwałego okresu rekonwalescencji.
 • Nie jest to zabieg bolesny, stosuje się jedynie znieczulenie miejscowe w postaci maści/ kremu.

Odpowiedni preparat w rękach profesjonalisty jest w stanie uzyskać spektakularne efekty. Dlatego w naszej klinice stosujemy najwyższej jakości preparaty kwasu hialuronowego dostępne na rynku.

Restylane - wypełnianie zmarszczek

Restylane to pierwsza na rynku linia produktów, określanych jako “wypełniacze”, na bazie kwasu hialuronowego. Produkt ten został wyjątkowo wnikliwie przebadany, a następnie zaakceptowany i dopuszczony do użytku w 2003 r., co otworzyło drzwi do skutecznej walki z oznakami starzenia się skóry.

To, co wyróżnia prekursora wypełniaczy na basie kwasu hialuronowego, jest jego niezwykle wysoka i sprawdzona skuteczność oraz długotrwałe efekty. Wykorzystując unikalną technologię, stabilizowany kwas hialuronowy różni się od naturalnego kwasu hialuronowego w mniej niż 1%! Te właściwości nadają mu wysoki profil bezpieczeństwa oraz efektywności i czynią wyznacznikiem jakości.

Marka Restylane jako jedna z niewielu na rynku oferuje bogaty wachlarz produktów o różnym stopniu usieciowania kwasu hialuronowego. Od tego czynnika zależy bowiem nie tylko jego trwałość, ale również określone właściwości plastyczne mające znaczenie przy różnorodnych typach zmarszczek, obszarach anatomicznych oraz rodzajach skóry. Dzięki temu specjalista może precyzyjnie dobrać rodzaj i ilość substancji, która będzie najkorzystniejsza dla danego Pacjenta.

Wskazania

 • Pogłębione bruzdy nosowo - wargowe.
 • Bruzdy w dolnych partiach twarzy - u styku brody oraz policzków- tzw. zmarszczki „marionetki”.
 • Zmarszczki wokół ust tzw. „zmarszczki palacza”.
 • Nierówności między brwiami tzw. “lwie zmarszczki”.
 • Poprzeczne zmarszczki czoła.
 • Zmarszczki wokół oczu tzw. “kurze łapki”.
 • Utrata owalu twarzy.
 • Zapadnięta dolina łez.
 • Blizny potrądzikowe zanikowe.
 • Skóra twarzy pozbawiona nawilżenia i jędrności.

Sposób przeprowadzania zabiegu - Wypełnianie zmarszczek

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z jego historią choroby oraz oczekiwaniami względem efektów zabiegu. Jest to również okazja na uzyskanie odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.

Podczas zabiegu, specjalista indywidualnie dobiera i przygotowuje odpowiedni dla Pacjenta rodzaj preparatu kwasu hialuronowego. Następnie wprowadza substancję w postaci czysto krystalicznego żelu do skóry Pacjenta. Może to wykonać cienką igłą bądź grubszą, tępo zakończoną kaniulą po uprzednim wykonaniu mikrootworu igłą. Wybór metody wprowadzania substancji zależy od rodzaju i głębokości zmarszczek, rodzaju skóry Pacjenta i predyspozycji anatomicznych.

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują jednak w przeciągu zaledwie kilku godzin lub dni. Dlatego też Pacjent kolejnego dnia zwykle może już wrócić do swoich codziennych aktywności.

Mimo iż, zabieg nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji- należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich.

Jaki efekt można uzyskać?

Promienny, istotnie odmłodzony oraz odświeżony wygląd twarzy to rezultaty, których możemy spodziewać się po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Niewątpliwie, możemy też oczekiwać wygładzenia zmarszczek mimicznych oraz ujędrnienia i podniesienia owalu twarzy. To również szansa na przywrócenie utraconej, z wielu powodów, pewności siebie i zadowolenia z odbicia w lustrze bez konieczności stosowania radykalnych operacji i wymagającego okresu rekonwalescencji.

Opinie pacjentek

FAQ

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; zaburzeniach krzepnięcia krwi; niewyrównanych chorób przewlekłych; obecności aktywnych schorzeń skórnych w obszarze zabiegowym oraz skłonności do tworzenia bliznowców.

Jak długo trwa zabieg?

Cała procedura trwa nie dłużej niż 30- 40 minut.

Czy zabieg chirurgicznego usunięcia zmiany skórnej jest bolesny?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie jest on bolesny dla Pacjenta.

Czy zabieg chirurgicznego usunięcia zmiany trzeba powtarzać?

Procedura umożliwia trwałe usunięcie zmiany skórnej. Jednak w rzadkich przypadkach zmiana skórna może odrastać i wymagać ponownego zabiegu.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy