Zmiany wynikające z przeprowadzonej operacji powiększenia piersi będą widoczny od razu po zabiegu. Jednak ostateczny rezultat i efekt procedury najczęściej można ocenić po 3 miesiącach od przebytego zabiegu.
Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; niekontrolowanych chorób przewlekłych; zaburzeniach krzepnięcia krwi; obecności aktywnych schorzeń skórnych i infekcji.
Obecnie stosowane implanty mogą pozostać w ciele Pacjentki przez całe życie. Kształt biustu może jednak ulec zmianie po ciąży, karmieniu piersią, utracie znacznej masy ciała lub innych zmianach zachodzących w życiu Pacjentki. Wtedy część kobiet decyduje się na ponowną korektę kształtu i objętości biustu. Jedynym bezwzględnym wskazaniem do wymiany implantów jest jego pęknięcie lub wystąpienie innych powikłań (np. torebki włóknistej).
Implanty piersi w żaden sposób nie zakłócają procesu laktacji. Potwierdzają to rygorystyczne badania oraz tysiące Pacjentek w takiej sytuacji. Wraz z mlekiem matki do organizmu dziecka nie przedostają się, w żadnym stopniu cząsteczki silikonu. Jest to niemożliwe, ze względu na wyjątkową wytrzymałość, odporność na uszkodzenia i izolację wkładki implantacyjnej. Implanty nie mają też żadnego wpływu na ilość pokarmu wytwarzanego w kobiecych piersiach.
Sam zabieg trwa ok. 1- 2 godziny.
Z uwagi na fakt, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, Pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości. Jedynie proces gojenia się ran pozabiegowych może wywoływać różnego rodzaju dolegliwości czy dyskomfort. Jednak rzetelne stosowanie się do zaleceń lekarskich zminimalizuje obecne objawy.