Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
korekcja przegrody nosa_top

Zabiegi na twarz

Korekcja przegrody nosa

Nadmierne skrzywienie przegrody nosa jest powszechną wadą, która może nie tylko zaburzać harmonię twarzy, ale przede wszystkim być przyczyną istotnych problemów zdrowotnych. Chrapanie, migreny czy nawracające infekcje górnych dróg oddechowych to tylko nieliczne przykłady konsekwencji skrzywienia przegrody nosa. Defekt ten może być zarówno wadą rozwojową, związaną z nierównym wzrostem chrząstki i kości przegrody, jak i wynikać z przebytego urazu.

Najskuteczniejszą metodą na zniwelowanie uciążliwych dolegliwości związanych z krzywą przegrodą jest jej zabiegowa korekcja, fachowo nazywana septoplastyką. Dzięki chirurgicznej interwencji możliwe jest przywrócenie prawidłowych warunków anatomicznych nosa. W efekcie Pacjent odzyskuje pełny komfort oddychania bez nawracających dolegliwości- zarówno podczas codziennych aktywności, jak i w czasie snu czy uprawiania sportu.

korekcja przegrody nosa - dr Jamont

Wskazania medyczne do zabiegu:

Korekcja przegrody nosa - dr Robert Jamont

Doświadczanie dolegliwości związanych z nadmiernie krzywą przegrodą nosa, taki jak:

 • Zaburzenia oddychania przez nos.
 • Przewlekłe bóle głowy.
 • Chrapanie, bezdech senny
 • Krwawienia z nosa.
 • Upośledzenie powonienia.
 • Nawracające zapalenie zatok przynosowych, dróg łzowych, migdałków podniebiennych.
 • Przewlekłe zapalenie ucha środkowego.
 • Charakterystyczna „nosowa” mowa.
 • Chroniczne zmęczenie.
 • Wskazania estetyczne do zabiegu
 • Deformacje wrodzone, pourazowe i pozapalne przegrody nosa będące przyczyną niezadowolenia z wyglądu twarzy.

Czujesz dyskomfort z powodu kształtu Twojego nosa?

Sprawdź, jak mogę Ci pomóc

Zapraszam

Sposób przeprowadzania zabiegu

Septoplastyka trwa niespełna godzinę i przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Specjalista wykonuje nacięcia przedsionka nosa, a następnie odwarstwia błonę śluzową od części chrzęstnej nosa. W zależności od rodzaju skrzywienia, wykonuje się korekcję chrząstki wewnątrznosowo (bez jej usuwania) lub usuwa się zdeformowaną chrząstkę. Następnie, lekarz odpowiednio przygotowuje usunięty fragment chrząstki i ponownie umieszcza ją w prawidłowym miejscu. Czasami konieczne jest jednoczesne usunięcie skrzywionych części kostnych przegrody nosa lub wykonanie plastyki przerośniętych małżowin nosowych. Na zakończenie operacji zakładane są szwy samowchłanialne, stabilizujące przegrodę nosa oraz specjalne opatrunki do obu przewodów nosowych.

Okres rekonwalescencji - Korekcja przegrody nosa

W pierwszych dobach od zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, ból lub dyskomfort w obrębie nosa. Ponadto, ze względu na konieczność oddychania w tym czasie przez usta, może wystąpić przemijające wysuszenie śluzówek gardła. Natomiast sam okres rekonwalescencji z reguły trwa 2 tygodnie od przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie wskazane jest zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego oraz innych sytuacji możliwego narażenia miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje. Intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny powinno zostać ograniczone na okres do 2 miesięcy.
Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

 

Kiedy zobaczę końcowy efekt zabiegu?

Ostateczny efekt zabiegu można ocenić po całkowitym zagojeniu się nosa, czyli po około 4 tygodniach.

Opinie pacjentów

FAQ

Jakie są główne przyczyny skrzywienia przegrody?

Skrzywienie przegrody może być wynikiem urazu nosa, wrodzonej anomalii lub nieprawidłowego rozwoju. Chirurg dr Robert Jamont diagnozuje przyczyny skrzywienia przegrody, aby zaplanować najbardziej efektywną metodę korekcji.

Jakie korzyści niesie za sobą korekcja przegrody nosa?

Pacjenci poddający się korekcji przegrody nosa mogą oczekiwać znacznej poprawy oddychania, zmniejszenia liczby infekcji zatok oraz lepszego snu. Zabieg może także przyczynić się do poprawy ogólnej jakości życia pacjenta.

Czym jest korekcja przegrody nosa i kiedy jest zalecana?

Korekcja przegrody nosa, znana również jako septoplastyka, to zabieg chirurgiczny mający na celu naprawę skrzywionej lub uszkodzonej przegrody nosowej. Doktor Robert Jamont zaleca ten zabieg pacjentom, którzy doświadczają problemów z oddychaniem, przewlekłych infekcji zatok lub innych komplikacji wynikających ze skrzywienia przegrody.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy