Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
usuwanie zmian skórnych_top

Zabiegi na ciało

Usuwanie zmian skórnych

Różnorodne zmiany skórne, takie jak brodawki, znamiona czy włókniaki są defektem estetycznym, który może być źródłem narastających kompleksów, a przez to przyczyną ograniczenia pewności siebie i codziennego samopoczucia. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju niedoskonałości są nie tylko problemem natury estetycznej, ale i zdrowotnej.

Usuwania zmian skórnych doktor Robert Jamont

Zalety

Usuwanie zmian skórnych - doktor Jamont

Jednym z najbardziej optymalnych rozwiązań walki z tego rodzaju problemami jest ich chirurgiczne wycięcie. Umożliwia ono precyzyjne usunięcie zmiany skórnej, a równocześnie pobranie z niej wycinka do badania histopatologicznego i upewnienie się, że nie jest to wykwit o charakterze onkologicznym.

Podjęcie właściwej diagnostyki i efektywne leczenie pozwalają więc na szybkie pozbycie się szpecącej zmiany, a zarazem są działaniem leczniczym lub profilaktycznym nowotworów skóry.

Planujesz zabieg z zakresu

chirurgii plastycznej?

Zapraszam

Wskazania

Usuwanie zmian skórnych-wskazania
  • Zmiany barwnikowe.
  • Podejrzane zmiany skórne.
  • Brodawki.
  • Włókniaki.
  • Kurzajki.
  • Kępki żółte.
  • Kłykciny kończyste.
  • Punkty rubinowe.

Sposób przeprowadzania zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z jego historią choroby, oczekiwaniami względem efektów zabiegu oraz rozwiązanie ewentualnych wątpliwości.

Przed przystąpieniem do chirurgicznego usuwania zmian skórnych, lekarz stosuje znieczulenie miejscowe. Następnie usuwa za pomocą narzędzi, takich jak skalpel lub łyżeczka chirurgiczna zmieniony obszar skóry wraz z minimalnym marginesem zdrowej tkanki wokół. Taka technika zabiegowa ma za zadanie ułatwić proces gojenia. Na koniec specjalista zakłada szwy i opatrunek.

Okres rekonwalescencji

Po wykonanym zabiegu należy chronić leczony obszar skóry przed uciskiem oraz narażeniem na podrażnienia czy infekcje. Powierzchnia ta nie powinna być też moczona. Po około 7- 14 dniach, w zależności od rozległości zabiegu, lekarz zdejmuje szwy i proces leczenia zmiany skórnej jest zakończony. Natomiast wynik badania histopatologicznego wycinka będzie dostępny po około 3- 4 tygodniach.

Należy też pamiętać, że intensywne narażenie na promienie UV obszaru po wycięciu zmiany powinno zostać ograniczone na okres do 6 miesięcy.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować ewentualnych konsultacji u chirurga plastycznego.

Jaki efekt można uzyskać?

Chirurgiczne usunięcie zmian skórnych pozwala w sposób szybki i skuteczny pozbyć się nieestetycznych defektów skórnych. Ponadto, metoda ta daje możliwość przekazania wycinka zmiany do badania histopatologicznego, w celu oceny charakteru danej zmiany. Dzięki temu Pacjent otrzymuje nie tylko skuteczną pomoc w pozbyciu się szpecącego defektu, ale również możliwość odpowiedniej diagnostyki podejrzanych zmian skórnych.

Opinie pacjentek

FAQ

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; zaburzeniach krzepnięcia krwi; niewyrównanych chorób przewlekłych; obecności aktywnych schorzeń skórnych w obszarze zabiegowym oraz skłonności do tworzenia bliznowców.

Jak długo trwa zabieg?

Cała procedura trwa nie dłużej niż 30- 40 minut.

Czy zabieg chirurgicznego usunięcia zmiany skórnej jest bolesny?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie jest on bolesny dla Pacjenta.

Czy zabieg chirurgicznego usunięcia zmiany trzeba powtarzać?

Procedura umożliwia trwałe usunięcie zmiany skórnej. Jednak w rzadkich przypadkach zmiana skórna może odrastać i wymagać ponownego zabiegu.

Scroll to top