Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
lipotransfer_top

Zabiegi na ciało

Lipotransfer

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Lipotransfer (inaczej lipofilling), to zabieg przeszczepu autologicznej (czyli własnej) tkanki tłuszczowej. Uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy zawiera cenne komórki macierzyste. Dzięki temu, oprócz odbudowy objętości i możliwości wypełnienia ubytków tkanek, zapewnia unikalne właściwości ich regeneracji.

Zabieg autologicznego przeszczepu tłuszczu - Lipotransfer
Lipotransfer_dr Jamont_zalety zabiegu

Niewątpliwą zaletą lipotransferu jest możliwość połączenia korekcji ubytków tkanki skórnej, poprawy jej jakości oraz wyszczuplenia sylwetki podczas jednego zabiegu.

Ponadto, przeszczep własnej tkanki tłuszczowej wykonany profesjonalnie jest zabiegiem małoinwazyjnym, zapewniającym maksymalne korzyści w postaci naturalnych, trwałych efektów, przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Planujesz zabieg z zakresu

chirurgii plastycznej?

Zapraszam

Wskazania

Twarz

 • Zmarszczki, nierówności i bruzdy okolic twarzy.
 • Wiotkość skóry i utrata owalu twarzy.
 • Ubytki objętości policzków (lifting wolumetryczny).
 • Opadnięte policzki tzw. “chomiki”.
 • Poprawa kondycji skóry wokół oczu, wypełnienie doliny łez.
 • Asymetria twarzy.
 • Korekta kształtu ust i ich powiększenie.
 • Blizny zanikowe (potrądzikowe, po zabiegach operacyjnych, urazach, oparzeniach, przewlekłych ranach).
 • Uszkodzenia tkanki skórnej w wyniku radioterapii i fotouszkodzenia.

Ciało

 • Modelowanie sylwetki np. zmiana objętości i kształtu pośladków lub piersi.
 • Asymetria piersi.
 • Rekonstrukcja piersi po przebytej mastektomii.
 • Ubytki skórne, nierówności i blizny na ciele.
 • Regeneracja skóry dłoni.
 • Zaniki objętości okolic intymnych.

Przeszczep tłuszczu - Sposób przeprowadzania zabiegu

Zabieg autologicznego przeszczepu tłuszczu rozpoczyna się od konsultacji z chirurgiem plastycznym. Lekarz przeprowadza skrupulatny wywiad medyczny, zapoznaje się z oczekiwaniami Pacjenta oraz przedstawia szczegółowe informacje dotyczące wybranej procedury zabiegowej. Po wykluczeniu przeciwwskazań i wyjaśnieniu ewentualnych wątpliwości można zakwalifikować Pacjenta do zabiegu i rozpocząć procedurę.

Zabieg lipotransferu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z określonego wcześniej miejsca (np. ud, brzucha, lędźwi) w bardzo precyzyjny sposób, poprzez mikro - liposukcję specjalistyczną cienką kaniulą w znieczuleniu miejscowym lub krótkim znieczuleniu dożylnym. Jednorazowo odessaniu ulega od 20 do 30 ml tłuszczu. W przypadku powiększania piersi i pośladków, objętości te są znacznie większe. Następnie pobrany materiał poddawany jest wirowaniu lub sedymentacji i specjalistycznemu oczyszczaniu. W rezultacie uzyskiwany jest koncentrat bogaty tylko w młode, pełnowartościowe komórki tłuszczowe oraz mezenchymalne komórki macierzyste. Tak przygotowany materiał stanowi naturalny, autogenny wypełniacz, który następnie zostaje wszczepiony bezpośrednio w miejsce docelowe.

Odsetek komórek tłuszczowych, które zyskają unaczynienie i wgoją się w miejscu biorczym, więc i efektu zabiegu, zależy od bardzo wielu czynników. Leżą one zarówno po stronie Pacjenta, jak i technicznych aspektów wykonanego zabiegu.

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu z reguły dochodzi do niewielkiego obrzęku i zasinienia miejsc poddawanych lipotransferowi, który utrzymuje się 2- 3tygodnie . Wbrew powszechnej opinii obszarów poddanych zabiegowi nie należy masować ani poddawać specjalnemu schładzaniu czy podgrzewaniu. Okres rekonwalescencji, kiedy należy ograniczyć intensywną aktywność fizyczną i narażenie na urazy mechaniczne, trwa zazwyczaj od 2-4 tygodni.

Jaki efekt można uzyskać dzięki liposukcji?

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, dzięki zawartym w nim żywym komórkom tłuszczowym i cennym komórkom macierzystym poza odbudową objętości i możliwością korekcji ubytków tkanek, zapewnia unikalne właściwości ich biorewitalizacji.

Głównymi rezultatami działania lipotransferu na tkanki są:

 • Przywrócenie objętości i jędrności tkanek
 • Odmłodzenie populacji komórek danej tkanki.
 • Poprawa ukrwienia i stymulacja metabolizmu tkanek
 • Redukcja procesów włóknienia- zmniejszenie spoistości blizn.
 • Działanie przeciwzapalne.
 • Poprawa jakości i struktury (elastyczności, sprężystości) tkanek.

Te właściwości sprawiają, iż lipotransfer to idealne rozwiązanie dla osób, które poza wypełnieniem ubytków oczekują poprawy utraconej jakości i sprężystości tkanek skórnych.

Opinie pacjentów

FAQ

Czy zabieg lipotransferu trzeba powtarzać?

Czy zabieg lipotransferu trzeba powtarzać?

Kiedy widoczne są efekty zabiegu?

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne od razu, natomiast ostateczne po około 12 tygodniach.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; niewyrównanych chorób przewlekłych; aktywnej choroby nowotworowej; obecnej infekcji; obecności aktywnych schorzeń skórnych i ran. Ponadto, przeciwwskazaniem jest niska waga ciała uniemożliwiająca pobranie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej.

Czy zabieg przeszczepu tłuszczu jest bezpieczny?

Lipotransfer to zabieg małoinwazyjny, wykonanie go przez doświadczonego chirurga gwarantuje bezpieczeństwo i krótki okres rekonwalescencji. Ponadto, przeszczepiany materiał nie posiada różnic antygenowych, dzięki czemu mamy gwarancję, że przeszczepiona tkanka tłuszczowa przyjmie się w nowym miejscu bez ryzyka odrzucenia.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy