Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
labioplastyka-wskazania

Zabiegi na ciało

Labioplastyka - plastyka warg sromowych

Na wygląd warg sromowych ma wpływ wiele czynników. Oprócz uwarunkowań genetycznych, istotne są przebyte porody, piercing, nawracające infekcje intymne, istotna nadwaga, wszelkie zaburzenia hormonalne i stosowane kuracje. Wielkość oraz kształt warg sromowych ma duże znaczenie nie tylko pod kątem estetyki, ale również ze względów zdrowotnych.

Labioplastyka - Dr Jamont Zielona góra

Labioplastyka - Wskazania

Labioplastyka - wskazania
  • Korekcja rozmiaru, asymetrii i deformacji warg sromowych mniejszych.
  • Korekcja rozmiaru, asymetrii i deformacji warg sromowych większych.
  • Wady wrodzone i nabyte warg sromowych.
  • Labioplastyka może poprawić jakość życia seksualnego.
  • Dyskomfort podczas codziennych czynności lub uprawiania sportów.
  • Nawracające podrażnienia i infekcje związane z defektem warg sromowych.
  • Ogólne niezadowolenie kobiety z wyglądu warg sromowych.

Planujesz zabieg z zakresu

chirurgii plastycznej

Zapraszam

Sposób przeprowadzania zabiegu - Labioplastyka

Przed zabiegiem labioplastyki chirurg przeprowadza dokładny wywiad medyczny z Pacjentką, mający na celu zapoznanie się z jej historią choroby, oczekiwaniami względem efektów zabiegu oraz rozwiązanie ewentualnych wątpliwości.

Zabiegi z zakresu plastyki warg sromowych wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub miejscowym połączonym ze znieczuleniem krótkotrwałym dożylnym pod kontrolą anestezjologa.

Podczas zabiegu lekarz, dokonując odpowiednich cięć, wykonuje plastykę warg sromowych mniejszych, większych lub obu jednocześnie, w zależności od oczekiwań i predyspozycji danej Pacjentki. Cięcia prowadzone są w taki sposób, by zachować najwyższą estetykę i zminimalizować widoczność blizn. W kolejnym kroku chirurg usuwa nadmiar skóry i modeluje wargi sromowe tak, by zmienić ich kształt na pożądany i symetryczny. Na sam koniec zabiegu zakładane są szwy, które z biegiem czasu samoistnie się rozpuszczają, dlatego nie ma konieczności ich zdejmowania.

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić uczucie bólu, dyskomfortu lub niewielkie krwawienie z miejsc cięć. Naturalny jest również pewien stopień zasinień i obrzęku w zakresie obszaru poddanego zabiegowi. Dolegliwości te ustępują zazwyczaj w 5- 7 dniu od zabiegu. Natomiast sam okres rekonwalescencji z reguły trwa 4- 6 tygodni od przeprowadzenia labioplastyki. W tym czasie wskazane jest ograniczenie intensywnego uprawiania sportu, dźwigania i innego forsowania organizmu oraz narażenia miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje. Zaleca się również wstrzemięźliwość seksualną przez co najmniej 4 - 6 tygodni.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

 

Jaki efekt można uzyskać?

Opinie pacjentek

W wyniku profesjonalnie wykonanej plastyki warg sromowych kobieta może odzyskać utraconą pewność siebie i komfort zarówno życia codziennego, jak i seksualnego. Dzięki przywróceniu pożądanej wielkości, napięcia i kształtu miejsc intymnych, problemy takie jak- przykre otarcia i infekcje miejsc intymnych, dyskomfort podczas uprawiania sportu i aktywności seksualnej, dolegliwości przy noszeniu ozdobnej bielizny- znikają raz na zawsze.

Wypełnienie i powiększenie warg sromowych kwasem hialuronowym

Wraz z wiekiem w organizmie człowieka następuje naturalny spadek ilości kwasu hialuronowego. Efekt ten dotyczy również tkanki skórnej sromu. Wargi sromowe większe tracą swą elastyczność, kształt i stają się wiotkie. Przyczyną nasilenia tego zjawiska jest wiele czynników, w tym styl życia, wahania wagi ciała, zaburzenia hormonalne, przebyte ciąże i porody, w tym blizny po nacięciu krocza.

W związku z tym kobiety mogą zmagać się z nawracającymi podrażnieniami i infekcjami miejsc intymnych, uciążliwą suchością i świądem sromu oraz narastającymi kompleksami. W efekcie kobieta traci komfort zarówno życia codziennego, jak i seksualnego. W takich sytuacjach Pacjentkom rekomenduje się mało inwazyjny zabieg wypełniania warg sromowych kwasem hialuronowym.

Na czym polega zabieg

Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą specjalnej kaniuli preparatu z zagęszczonym kwasem hialuronowym pod skórę, w rejonie objętym rewitalizacją i odpowiednim jego rozprowadzeniu. Kwas hialuronowy intensywnie nawilża skórę i śluzówkę, a ponadto stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. W rezultacie - skóra sromu staje się wypełniona oraz bardziej jędrna i elastyczna, co przyczynia się do poprawy poziomu satysfakcji seksualnej obojga partnerów. Wypełnienie warg sromowych większych kwasem hialuronowym pełni także funkcję ochronną przed otarciami i podrażnieniami okolic krocza.

Zabieg przywracając objętość warg sromowych większych może także służyć do korekcji ich niewielkich asymetrii lub do udoskonalenia ich wygląd. Dlatego często stosowany jest u Pacjentek jednoczasowo z labioplastyką, tym samym uzyskując jeszcze lepszy efekt kosmetyczny i funkcjonalny.

Zabieg wypełniania warg sromowych kwasem hialuronowym trwa około 30 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Zalety i efekty zabiegu

Niewątpliwą zaletą zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych ze względu na fakt, iż jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Jednak jak w przypadku każdej ingerencji w ciało człowieka mogą wystąpić pewne powikłania. Obszar poddany zabiegowi może być lekko opuchnięty i tkliwy, jednak dolegliwości te ustępują po 5- 7 dniach od zabiegu.

Rezultaty wykonanej procedury będą widoczne bezpośrednio po iniekcji preparatu, a po 7 dniach efekt będzie optymalny.

Opinie pacjentek

FAQ

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu labioplastyki?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; zaburzeniach krzepnięcia krwi; niewyrównanych chorób przewlekłych; obecności aktywnych infekcji oraz zmian na skórze i śluzówkach miejsc intymnych

Czy można poddać się labioplastyce po ciąży?

Labioplastyka jest zabiegiem, który może przywrócić Pacjentce dawny komfort, jeśli w wyniku porodu lub zmian hormonalnych jej wargi sromowe uległy niekorzystnym zmianom. Jednak bezpośrednio po porodzie labioplastyka jest przeciwwskazana. Należy poczekać z decyzją o tym zabiegu do zakończenia karmienia piersią, a jeśli kobieta nie karmi, minimum 6 miesięcy po porodzie.

Ile trwa zabieg labioplastyki?

Zabieg trwa od 90 do 120 minut, w zależności od zakresu działań.

Czy zabieg labioplastyki trzeba powtarzać?

Efekty zabiegu pozostają trwałe. Należy jednak pamiętać, że wygląd warg sromowych jest wrażliwy na wiele czynników, takich jak istotne zmiany hormonalne, drastyczne wahania wagi czy naturalne procesy starzenia się skóry. Dlatego zdarza się, iż Pacjentki, po latach, ponownie decydują się na dodatkowy zabieg z zakresu plastyki miejsc intymnych.

Kiedy będą widoczne efekty labioplastyki?

Zmiany wynikające z przeprowadzonej labioplastyki będą widoczne od razu po zabiegu. Jednak ostateczny rezultat i efekt procedury najczęściej można ocenić po około 3 miesiącach od przebytego zabiegu. Natomiast blizny stają się niewidoczne po około 6- 12 miesiącach po zabiegu.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy