Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
ginekomastia_top

Zabiegi na piersi

Ginekomastia - Zielona Góra

Ginekomastia to jedno - lub dwustronny, przerost męskich piersi, powstający na skutek rozrostu tkanki gruczołowej, włóknistej. Przerost piersi spowodowany nadmiarem tkanki tłuszczowej nazywamy (lipomastią lubpseudoginekomastią). Ten krępujący, będący przyczyną uciążliwych kompleksów, problem, może dotykać nawet 40% mężczyzn w różnym wieku. Pojawienie się ginekomastii u dorosłych mężczyzn może być spowodowane przez nadwagę, okres andropauzy, choroby przewlekłe (wątroby, nerek), zaburzenia hormonalne, nadużywanie alkoholu czy stosowanie określonych leków.

Ginekomastia doktor Raobert Jamont Zielona Góra
Ginekomastia - doktor Jamont

Mężczyznom, którzy zmagają się z ginekomastią, chirurgia plastyczna oferuje nowoczesne i bezpieczne rozwiązania. W zależności od przyczyny: liposukcję lub usunięcie gruczołu piersiowego. Dzięki nim możliwa jest redukcja przerośniętych tkanek i odzyskanie wymarzonego, atrakcyjnego torsu.

Wskazania do zabiegu

Jedynym wskazaniem do zabiegu jest przerost sutka u mężczyzn, w wyniku rozrostu tkanki gruczołowej, włóknistej i/ lub tłuszczowej.

Planujesz zabieg z zakresu

chirurgii plastycznej

Zapraszam

Sposób przeprowadzania zabiegu

Po wykluczeniu chorób o podłożu hormonalnym i ogólnoustrojowym, przeprowadzana jest obowiązkowa diagnostyka USG. Badanie pozwala na ustalenie, do przerostu jakiego typu tkanki doszło u danego pacjenta, co sugeruje przeprowadzenie operacji określoną techniką.

Następnie lekarz przeprowadza skrupulatny wywiad medyczny, zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta oraz przedstawia szczegółowe informacje dotyczące wybranej procedury zabiegowej. Po wykluczeniu przeciwwskazań i wyjaśnieniu ewentualnych wątpliwości można zakwalifikować Pacjenta do zabiegu i rozpocząć procedurę.


Leczenie ginekomastii tłuszczowej

W przypadku ginekomastii tłuszczowej najskuteczniejszą metodą leczenia jest liposukcja, czyli odessanie tkanki tłuszczowej. Chirurg rozpoczyna zabieg wykonaniem 4-milimetrowego nacięcia skóry Pacjenta, przez które wprowadza do tkanki podskórnej specjalną kaniulę, przez nią podawany jest roztwór znieczulający i obkurczający naczynia krwionośne celem zmniejszenia krwawienia. Następnie wprowadzana jest kaniula robocza podłączona do podciśnienia. Dzięki temu odsysana jest tkanka tłuszczowa z piersi Pacjenta. Zabieg może być poprzedzony dodatkowymi działaniami, ułatwiającymi rozbicie tkanki tłuszczowej. Może się to odbyć przy pomocy ultradźwięków, lasera lub tzw. wiązki wodnej. Uzyskany w ten sposób materiał jest płynny i łatwiejszy do usunięcia.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym ogólnym lub dożylnym i trwa- w zależności od rodzaju liposukcji i zakresu działań do 1 - 1,5 godziny.


Leczenie ginekomastii gruczołowej

Ginekomastia gruczołowa wymaga wykonania niewielkiego nacięcia w ustalonych miejscach wokół piersi, tak aby umożliwić dostęp do nadmiernie rozwiniętej tkanki piersiowej. Nacięcia zazwyczaj są umieszczone w dolnej części otoczki sutkowej. Jeśli jest to konieczne, brodawka może zostać przesunięta, aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd piersi. . Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, miejscowym połączonym z krótkotrwałym dożylnym lub ogólnym i trwa zwykle 1,5 - 2 godziny.


Ginekomastia tłuszczowo-gruczołowa

W przypadku ginekomastii mieszanej, czyli tłuszczowo-gruczołowej powyższe metody zabiegowe są ze sobą łączone.

W przypadkach niewielkiego zwiotczenia i opadnięcia piersi, możliwe jest napięcie skóry piersi przy pomocy urządzenia Argo Plasma. Działanie tą metodą polega na usunięciu tkanki gruczołowej i tłuszczowej. Narzędzie wprowadzone pod skórę przegrzewa włókna kolagenowe i powoduje ich obkurczenie.

W przypadkach bardzo dużych piersi ze znacznym zwiotczeniem skóry i ich opadnięciem ciała potrzebna jest operacja polegająca na odcięciu kompleksu otoczka brodawka. Następnie wycina się wiotkią skórę i powiększony gruczoł. W kolejnym kroku odbywa się przeszczepienie otoczki-brodawki w prawidłowe miejsce. Ta procedura najczęściej bywa stosowana u Pacjentów po znacznej utracie masy ciała.

Operację wykonuje się w znieczuleniu miejscowym połączonym z krótkotrwałym dożylnym lub ogólnym i trwa 2 - 3 godziny.

Okres rekonwalescencji

Okres rekonwalescencji po liposukcji piersi zazwyczaj trwa do 4 tygodni od zabiegu. Natomiast po usunięciu ginekomastii gruczołowej do 6 tygodni po zabiegu. Należy w tym czasie ograniczyć intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny, a także zrezygnować z nadmiernego wysiłku. Ważne jest również noszenie specjalnego gorsetu uciskowego, który łagodzi pozabiegowe dolegliwości (obrzęki) oraz wspiera modelowanie sylwetki. Konieczne są też masaże podciśnieniowe, które usuwają obrzęk i pozwalają zniwelować drobne nierównośći w tkance podskórnej.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

Jaki efekt można uzyskać?

Po przeprowadzeniu operacji, mężczyźni mogą cieszyć się z redukcji nadmiernie rozwiniętej tkanki piersioweja klatka piersiowa odzyskuje swoje naturalne, męskie kształty a Pacjent pewność siebie i poczucie atrakcyjności.

Opinie pacjentek

FAQ

Czy zabieg ginekomastii trzeba powtarzać?

Efekty zabiegu pozostają trwałe. Należy jednak pamiętać, że wielkość piersi męskich zależy od czynników, takich jak zmiany hormonalne czy nadmierny wzrost wagi.

Czy istnieją przeciwwskazania do operacji ginekomastii?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: niekontrolowanych chorób przewlekłych; zaburzeniach krzepnięcia krwi; obecności aktywnych schorzeń skórnych i infekcji.

Czy operacja ginekomastii jest bolesna?

Z uwagi na fakt, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, Pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości, w przypadku znieczulenia miejscowego podawanie znieczulenia może być nieprzyjemne.Jedynie proces gojenia się ran pozabiegowych może wywoływać różnego rodzaju dolegliwości czy dyskomfort. Jednak rzetelne stosowanie się do zaleceń lekarskich zminimalizuje ewentualne objawy.

Czy po zabiegu redukcji piersi pozostaje widoczna blizna?

Chirurg plastyczny prowadzi cięcia w taki sposób, by zachować najwyższą estetykę i zminimalizować widoczność blizn. Dlatego też, po operacji ginekomastii czy też liposukcji pozostają milimetrowe blizny, które z czasem bledną i stają się praktycznie niewidoczne.
Rzadko – w przypadkach najcięższych, wymagających wycięcia wiotkiej skróry i przeszczepu kompleksu otoczka-brodawka, na klatce piersiowej pozostają poprzeczne blizny i blizny wokół otoczek.

Scroll to top