Nowości

Zabiegi chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej już od dawna przestały być kojarzone jako te zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Obecnie grupa mężczyzn stanowi ponad 20% Pacjentów korzystających z oferty gabinetów chirurgii plastycznej! Okazuje się więc, że atrakcyjny, młody i zadbany wygląd staje się dla mężczyzn coraz bardziej istotny. Odpowiedzią na ten trend jest coraz bogatsza oferta zabiegowa skierowana do panów. Jakie zabiegi wybiera więc najczęściej mężczyzna u chirurga plastycznego?

Panowie wygładzają zmarszczki!

Wraz z naturalnym procesem starzenia się również nasza twarz doświadcza niekorzystnych zmian. Utrata objętości, szczególnie w jej dolnej części, wyraźne zmarszczki mimiczne oraz utrata zdrowego kolorytu niewątpliwie odejmują punkty do atrakcyjności. Szczególnie dlatego, iż współczesny kanon męskości, promuje mocno zarysowaną linię żuchwy oraz cerę pełną blasku. Nie jest więc niczym zaskakującym, iż mężczyźni chętnie poddają się zabiegom odmładzającym twarz. Wybierają oni między innymi:

Toksyna botulinowa

Substancja popularnie nazywana „botoksem” to neurotoksyna wytwarzana przez beztlenowe bakterie C. botulinum. Jej wykorzystywaną w medycynie właściwością jest blokowanie przewodnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem. Zapobiega to powstawaniu nowych zmarszczek i bruzd w okolicy twarzy, szyi i dekoltu oraz daje efekt wygładzenia tych już istniejących. Substancja ta powoduje również odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy. Dzięki temu możliwe jest odzyskanie młodszego i promiennego wyglądu.

mężczyzna u chirurga plastycznego

Wypełnianie zmarszczek

Promienny, istotnie odmłodzony oraz odświeżony wygląd twarzy to rezultaty, których możemy spodziewać się po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Niewątpliwie, możemy też oczekiwać wygładzenia zmarszczek mimicznych oraz ujędrnienia i podniesienia owalu twarzy. 

Nici PDO

Nici liftingujące PDO spotykają się z dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród Pacjentów, również mężczyzn. Zwykle chwalą sobie oni fakt, iż zabieg z ich wykorzystaniem jest minimalnie inwazyjny. Jednocześnie jednak daje satysfakcjonujący efekt liftingujący przy krótkim okresie rekonwalescencji. Po zabiegu można spodziewać się skóry wygładzonej, jędrnej z podniesionymi i wyostrzonymi rysami twarzy.

Chirurgia plastyczna dla mężczyzn- lifting twarzy

Chirurgiczny lifting twarzy umożliwia  podniesienie i naciągnięcie zwiotczałej skóry twarzy. Ma działanie skutecznie odmładzające a dodatkowo koryguje rysy twarzy. Jest to sprawdzony sposób na przywrócenie twarzy młodzieńczego owalu oraz gładkości, przy zachowaniu naturalnego wyglądu. Ingerencja chirurgiczna jest praktycznie niezauważalna! 

mężczyzna u chirurga plastycznego

Chirurgia plastyczna dla mężczyzn- liposukcja

Jak się okazało, najczęściej wybieraną operacją plastyczną wg The Aesthetic Society w 2019 roku była liposukcja! Również mężczyźni miewają tzw. “miejsca problematyczne”, gdzie tkanka tłuszczowa gromadzi się nadmiernie. Usunięcie tłuszczu z takich miejsc poprzez ćwiczenia fizyczne i zdrową dietę bywa bardzo oporne. Liposukcja, czyli zabieg odsysanie tłuszczu, daje możliwość osiągnięcia wymodelowanej sylwetki skutecznie i szybko.

mężczyzna przed liposukcją

Korekcja uszu lub nosa

Uszy i nos to te elementy twarzy, które przykuwają wzrok w pierwszej kolejności. Zbyt duże, zdeformowane, odstające uszy lub garbaty, koślawy czy krzywy nos są nierzadko przyczyną uciążliwych kompleksów, często już od dzieciństwa. Dlatego mężczyźni chętnie podejmują decyzję o rozwiązaniu tych niedoskonałości raz na zawsze- zarówno ze względów estetycznych, jak i medycznych.

Otoplastyka

Jedynym trwałym i skutecznym sposobem na zmianę niesatysfakcjonującego wyglądu uszu jest ich chirurgiczna korekcja, nazywana fachowo otoplastyką. Oprócz wskazań natury czysto estetycznej, nierzadko interwencja chirurgiczna jest konieczna ze względów zdrowotnych. Wynika to z faktu, iż wady rozwojowe małżowiny usznej i przewodu słuchowego w różnym stopniu mogą upośledzać czynności ucha zewnętrznego. Może to prowadzić do różnego rodzaju konsekwencji zdrowotnych, w tym bólów migrenowych głowy czy upośledzenia słuchu.

Rhinoplastyka

Zabieg korekcji nosa z jednej strony pozwala uzyskać zgrabny, proporcjonalny i wymodelowany kształt nosa, a przez to poprawić ogólną symetrię i wyraz twarzy. Z drugiej- przywrócić prawidłowy tor oddychania i odzyskać komfort codziennych aktywności. Nieskorygowane skrzywienie przegrody nosowej może bowiem prowadzić do dolegliwości, takich jak: chrapanie, trudności z oddychaniem, nawrotowe infekcje czy przewlekłe bóle głowy.

efekty korekcji nosa u mężczyzny

Ginekomastia- wstydliwy problem

Ginekomastia tłuszczowa przejawia się obecnością nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy piersi przez co powoduje powiększenie ich rozmiaru. Niewątpliwie jest to dla mężczyzny krępujący problem i źródło obniżenia samooceny- wówczas jego piersi nabierają kobiecych kształtów. Ginekomastia tłuszczowa jest wyłącznie defektem estetycznym, niemającym konsekwencji zdrowotnych i może pojawić się, w każdym wieku.

W wielu przypadkach redukcja wagi ciała oraz regularny trening pozwalają zredukować problem powiększenia piersi męskich. Jednak zdarza się, że do całkowitego i długotrwałego pozbycia się problemu potrzebna jest ingerencja chirurga plastycznego.

Jakie są obecne chirurgiczne możliwości leczenia ginekomastii?

  • Operacja klasyczna ginekomastii- polega na nacięciu skóry wokół otoczki sutkowej i wypreparowaniu gruczołu piersiowego, a następnie jego wycięciu. 
  • Liposukcja ginekomastii- zabieg polega na podciśnieniowym odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej kaniuli, podłączonej do aparatu ssącego. Przed zabiegiem można dodatkowo przeprowadzić procedurę rozbicia tkanki tłuszczowej, np. za pomocą ultradźwięków.
  • Klasyczna operacja ginekomastii połączona z liposukcją- połączenie tych dwóch technik podczas jednej operacji może dać najlepszy efekt końcowy. 
08 maj, 2023

Piękny kształt nosa- to znaczy jaki?

Nos to przede wszystkim ważny element układu oddechowego. Dzięki niemu możliwe jest też odbieranie bodźców węchowych. Ze względu na swoje centralne położenie na twarzy pełni też niewątpliwie istotną cechę determinującą… Read More
Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.
Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.