Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
mezoterapia doktor Jamont-top

Zabiegi estetyczne

Mezoterapia

Do zabiegów małoinwazyjnych, liftingujących czyli unoszących tkanki używamy nici PDO i PLLA z haczykami.

PDO (Polidioksanol) to silne syntetyczne włókno składające się z jednego lub dwóch skręconych włókien, które po pewnym czasie rozpuszcza się w tkankach, PLLA to nić wykonana z kwasu polimlekowego, który ma silne właściwości syntezy kolagenu i elastyny i też jest rozpuszczalna. . Dzięki tym właściwościom nici PLLA, po ich wprowadzeniu, skóra staje się wyjątkowo jędrna, elastyczna, napięta i bardziej nawilżona.

Dużą zaletą zabiegów liftingujacych z wykorzystaniem nici jest fakt, że efekty widać niemal od razu. Oznacza to, że po niedługim czasie od zabiegu dostrzec można zdecydowany lifting skóry, a także spłycenie zmarszczek.

mezoterapia doktor Jamont-top
mezoterapia igłowa - Wskazania do zabiegu

Czym jest wampirzy lifting

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, inaczej “wampirzy lifting” to zabieg z zakresu medycyny estetycznej zaliczany do medycyny regeneracyjnej. Jego specyficzna nazwa ma uzasadnienie w technice przeprowadzania tej procedury. Polega bowiem ona na podaniu do wybranego miejsca ciała w pełni naturalnego i biozgodnego preparatu, jakim jest osocze pochodzące z krwi Pacjenta.

Uzyskana substancja zawiera znaczne stężenie płytek krwi, które wywierają ogromny wpływ na procesy regeneracji i odnowy komórek skóry. Przy jej wykorzystaniu można uzyskać efekt widocznie odmłodzonej skóry, zredukować blizny, przyspieszyć gojenie się ran, a nawet wspierać leczenie łysienia. Innym zastosowaniem osocza bogatopłytkowego jest jego połączenie z lipotransferem, gdzie zwiększa przeżywalność tłuszczu do 100%!

Planujesz zabieg z zakresu

medycyny estetycznej

Zapraszam

Mezoterapia - Wskazania

wskazania do zabiegu z nićmi PDO
  • Wiotka skóra w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni.
  • Zmęczona, pozbawiona blasku skóra.
  • Pierwsze zmarszczki i przebarwienia, wynikające z procesu starzenia się skóry oraz z przewlekłej ekspozycji na UV,
  • Rozstępy, poprawa wyglądu blizn (np. potrądzikowych).
  • Leczenie łysienia.
  • Chęć przyśpieszenia gojenia się wybranych ran przewlekłych.

Mezoterapia - Sposób przeprowadzania zabiegu

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z jego historią choroby, oczekiwaniami względem efektów zabiegu oraz ewentualnymi wątpliwościami. Pacjent zostaje również szczegółowo poinformowany o przebiegu i charakterystyce całej procedury medycznej.

Proces otrzymywania osocza bogatopłytkowego (ang. PRP - Platelet Rich Plasma) polega na pobraniu krwi obwodowej od Pacjenta (20-25 ml), a następnie jej wirowaniu skutkującym oddzieleniem elementów morfotycznych krwi. Uzyskuje się w ten sposób preparat, który oprócz płytek krwi, zawiera kluczowe białka w procesie odbudowy komórek m.in. fibrynę, fibronektynę i vitrinectynę.

Skórę znieczula się maścią EMLA. Po uzyskaniu preparatu chirurg wstrzykuje go bardzo płytko w skórę bądź klasycznie przy pomocy strzykawki lub z wykorzystaniem pistoletu do mezoterapii w naszej klinice jest to Vacum Injector 2. Dzięki temu wykorzystywana substancja dociera do warstwy brodawkowatej naskórka i tam oddziałuje bezpośrednio na komórki macierzyste oraz fibroblasty. Preparat wstrzykuje się co ok. 1 cm na danym obszarze skóry. Wykorzystanie pistoletu przyspiesza zabieg, zmniejsza dolegliwości bólowe i zmniejsza ryzyko powstawania krwiaków.

Co istotne, zabiegi z wykorzystaniem PRP są w pełni bezpieczne. Wstrzykiwany preparat uzyskuje się bowiem z własnej krwi Pacjenta, co eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.
Pozostałe substancje wykorzystywane do mezoterapii są również bezpieczne, stosujemy tylko preparaty certyfikowane, przebadane klinicznie z udokumentowaną medycznie skutecznością.

Okres rekonwalescencji

Okres rekonwalescencji po mezoterapiii nie jest długotrwały czy wymagający. W pierwszej dobie po zabiegu może wystąpić ewentualnie niewielkie krwawienie z miejsc wkłuć. Ponadto, przez pierwsze kilka dni okolica poddana zabiegowi może być zaczerwieniona, subtelnie tkliwa czy obrzęknięta. Dolegliwości te jednak mijają już po około 5 dniach od zabiegu.

Jaki efekt można uzyskać?

Preparaty do mezoterapii stymulują komórki skóry do wytwarzania nowego kolagenu, czyli podstawowego białka zapewniającego witalność i napięcie skóry. Jego zastosowanie pozwala opóźnić procesy starzenia się, pozbyć się nieestetycznych blizn i przebarwień. Ponadto dzięki znacznej poprawie ukrwienia danej okolicy ciała- skóra odzyska dawny blask i zdrowy koloryt.

Opinie pacjentek

FAQ

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; ostrych chorób nerek i wątroby; zaburzeniach krzepnięcia krwi; niewyrównanych chorób przewlekłych; stanach zapalnych skóry.

Wskazane jest powtarzanie zabiegu mezoterapii ?

Dla uzyskania najbardziej zadowalających efektów zaleca się serię 3- 4 zabiegów. Każdy z nich powinien być wykonywany w odstępie około 4 tygodni.

Ile czasu trwa zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg trwa średnio do 20 minut, w zależności od tego, na jaki obszar ciała aplikowany jest preparat.

Czy istnieją specjalne zalecenia pozabiegowe?

Minimum przez dobę od wykonania procedury należy unikać nadmiernych temperatur (sauny, solarium, gorących kąpieli). Niewskazane jest także wykonywanie w tym czasie peelingów danej okolicy. Konieczna będzie odpowiednio delikatna pielęgnacja oraz nawilżenie skóry.

Po jakim czasie będą widoczne efekty zabiegu?

Pierwsze widoczne efekty zabiegu będą widoczne po około 14 dniach. Nie będzie to jednak rezultat ostateczny, ponieważ procesy regeneracji i produkcji nowego kolagenu będą trwać znacznie dłużej. Maksymalny efekt zabiegu będzie można dostrzec po kilku miesiącach.

Scroll to top