Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
plastyka ramion_top

Zabiegi na ciało

Plastyka ramion

Wahania wagi czy naturalne procesy starzenia się skóry mają odzwierciedlenie w wyglądzie ramion. Dzieje się tak, ponieważ skóra w tym miejscu jest niezwykle delikatna- szybko wiotczeje, traci jędrność i jest wyjątkowo podatna na grawitację. Ponadto, ramiona to jeden z tych problematycznych obszarów, gdzie odłożona tkanka tłuszczowa nie zawsze jest podatna na zmianę diety i regularne treningi. Dla wielu osób, szczególnie kobiet, nieestetyczne „pelikany” pojawiające się na ramionach są powodem do uciążliwych kompleksów i spadku pewności siebie. Ten krępujący mankament można jednak skutecznie zniwelować dzięki plastyce ramion, nazywanej fachowo brachioplastyką.

Plastyka ramion-dr Jamont Zielona Góra

Wskazania

Plastyka ramion_wskazania do zabiegu
  • Estetyczne - utrata jędrności skóry na ramionach, w wyniku wahań wagi czy naturalnego procesu starzenia się oraz różnego rodzaju zniekształcenia tej okolicy ciała.
  • Medyczne - nadmiar tkanki skóry w okolicach ramion będący przyczyną podrażnień i infekcji.

Dokucza Ci problem nadmiaru skóry

Ustalimy właściwą procedurę zabiegową

Zapraszam

Sposób przeprowadzania zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z jego historią choroby, oczekiwaniami względem efektów zabiegu oraz rozwiązanie ewentualnych wątpliwości.
Sam zabieg modelowania ramion polega na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej z okolicy ramion oraz dołów pachowych. Linie cięć poprowadzone są w taki sposób, by powstałe po zabiegu blizny były jak najmniej widoczne- na wewnętrznej powierzchni ramienia oraz w dole pachowym- miejscach całkowicie ukrytych przy spoczynkowym ułożeniu kończyny górnej. Cała procedura przebiega w znieczuleniu ogólnym i zajmuje około dwóch godzin.

Jeżeli oprócz problemu obwisłej skóry w okolicach ramion gromadzi się również nadmierna tkanka tłuszczowa, wówczas operację można połączyć z liposukcją, czyli odsysaniem tłuszczu. Takie połączenie procedur da w tym przypadku jeszcze bardziej satysfakcjonujące efekty.

Okres rekonwalescencji

Po operacji plastyki ramion możliwe jest pojawienie się zasinień i obrzęków, które zwykle ustępują w czasie 2-3 tygodni. Szwy usuwane są po 7-10 dniach. Cały okres rekonwalescencji trwa około 4- 6 tygodni.

W tym czasie wskazane jest bezwzględnie zrezygnować z uprawiania sportu, dźwigania i innego forsowania organizmu oraz narażenia miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje. Intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny powinno zostać ograniczone na okres do 6 miesięcy.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

Plastyka blizn - jakie efekty można uzyskać?

Napięta, elastyczna i estetycznie wymodelowana skóra i tkanka podskórna ramion to bezpośrednie efekty, których możemy się spodziewać po profesjonalnie wykonanej brachiopastyce. Dzięki plastyce ramion nie tylko poprawimy proporcje ciała, odmłodzimy i wysmuklimy sylwetkę, ale również odzyskamy utraconą pewność siebie i dobre samopoczucie.

Ponadto, osoby zmagające się z przykrymi podrażnieniami spowodowanymi nadmiarem skóry w okolicy ramion- będą mogły znowu cieszyć się komfortem codziennych aktywności bez niepokojących otarć i bólu.

Opinie pacjentek

FAQ

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; zaburzeniach krzepnięcia krwi; niewyrównanych chorób przewlekłych; obecności aktywnych schorzeń skórnych i ran.

Czy zabieg plastyki ramion trzeba powtarzać?

Efekty zabiegu pozostają trwałe. Musimy jednak pamiętać, że jeżeli nie będziemy dbać o regularną aktywność i zdrową dietę- masa ciała ulegnie zwiększeniu i wówczas musimy liczyć się z systematyczną utratą efektów operacji.

Kiedy będą widoczne efekty zabiegu?

Zmiany wynikające z przeprowadzonej plastyki ramion będą widoczne od razu po zabiegu. Jednak ostateczny rezultat i efekt procedury najczęściej można ocenić po około 4 miesiącach od przebytego zabiegu. Po tym czasie następuje bowiem całkowite zejście obrzęku pozabiegowego i wygojenie się rany.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy