Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
Plastyka podbródka

Zabiegi na twarz

Plastyka podbródka

Wahania wagi czy naturalne procesy starzenia się skóry mają odzwierciedlenie w wyglądzie podbródka i szyi. Dzieje się tak, ponieważ skóra w tym miejscu jest niezwykle delikatna - szybko wiotczeje, traci jędrność i jest wyjątkowo podatna na grawitację. Ponadto, podbródek to jeden z tych problematycznych obszarów, gdzie odłożona tkanka tłuszczowa nie zawsze jest podatna na zmianę diety i regularne treningi.
Często ten problem dotyczy ludzi po utracie masy ciała np. po zabiegach bariatrycznych. Ten krępujący mankament można jednak skutecznie zniwelować dzięki plastyce podbródka.

Plastyka podbródka - doktor Jamont
Plastyka podbródka - dr Jamont - wskazania do zabiegu

Wskazania do zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z historią jego choroby, oczekiwaniami względem efektów zabiegu oraz rozwiązanie ewentualnych wątpliwości.

Najważniejszy wskazaniem do zabiegu jest utrata jędrności skóry podbródka i szyi z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub bez, w wyniku wahań wagi czy naturalnego procesu starzenia się oraz różnego rodzaju zniekształcenia tej okolicy ciała.

Twoja skóra utraciła jędrność, wygląda nieestetycznie

Zaplanuj konsultację

Zapraszam

Sposób przeprowadzania zabiegu

Sam zabieg polega na wycięciu nadmiaru skóry z okolic podbródka, zeszyciu mięśni szerokich szyi lub odessaniu tkanki tłuszczowej i napięcia skóry Argo Plasmą. Linie cięć poprowadzone są w taki sposób, by powstałe po zabiegu blizny były jak najmniej widoczne. Procedura przebiega w znieczuleniu miejscowym lub miejscowym połączonym z krótkotrwałym dożylnym ogólnym pod kontrola anestezjologa i zajmuje około 1 - 1,5 godziny.

Po zabiegu zakłada się opatrunki, czasami pozostawia się dreny. Dodatkowo zakładane jest ubranko uciskowe.

Okres rekonwalescencji

Po operacji plastyki ramion możliwe jest pojawienie się zasinień i obrzęków, które zwykle ustępują w czasie 2 - 3 tygodni. Szwy usuwane są po 7 - 10 dniach. Cały okres rekonwalescencji trwa około 4 - 6 tygodni. Konieczne jest noszenie specjalnego ubranka uciskowego prze 1 miesiąc i masaże podciśnieniowe.

W tym czasie wskazane jest aby bezwzględnie zrezygnować z uprawiania sportu, dźwigania i innego forsowania organizmu. Nie należy także narażać miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje. Intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny powinno zostać ograniczone na okres do 6 miesięcy.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

Jaki efekt można uzyskać?

Napięta, elastyczna i estetycznie wymodelowana skóra i tkanka podskórna podbródka i szyi to bezpośrednie efekty, których możemy się spodziewać po profesjonalnie wykonanej operacji. Dzięki plastyce podbródka i szyi nie tylko poprawimy proporcje ciała, odmłodzimy i wysmuklimy sylwetkę, ale również odzyskamy utraconą pewność siebie i dobre samopoczucie.

Opinie pacjentek

FAQ

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; zaburzeniach krzepnięcia krwi; niewyrównanych chorób przewlekłych; obecności aktywnych schorzeń skórnych i ran.

Czy zabieg plastyki podbródka trzeba powtarzać?

Efekty zabiegu pozostają trwałe. Musimy jednak pamiętać, że jeżeli nie będziemy dbać o regularną aktywność i zdrową dietę- masa ciała ulegnie zwiększeniu i wówczas musimy liczyć się z systematyczną utratą efektów operacji.

Kiedy będą widoczne efekty zabiegu plastyki podbródka?

Zmiany wynikające z przeprowadzonej plastyki podbródka będą widoczne od razu po zabiegu. Jednak ostateczny rezultat i efekt procedury najczęściej można ocenić po około 4 miesiącach od przebytego zabiegu. Po tym czasie następuje bowiem całkowite zejście obrzęku pozabiegowego i wygojenie się rany.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy