Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
toksyna botulinowa _top

Zabiegi estetyczne

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa, znana powszechnie jako botoks, jest jednym z najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej. Wykorzystywana do walki z pierwszymi oznakami starzenia, pozwala na skuteczne zredukowanie widoczności zmarszczek, przywracając skórze młodzieńczy i promienny wygląd. Jednak jej zastosowanie wykracza poza estetykę. Toksyna botulinowa sprawdza się również w leczeniu nadpotliwości, zapewniając długotrwałą ulgę osobom zmagającym się z tym niekomfortowym problemem.

Toksyna botulinowa - Zielona Góra Robert Jamont

Zalety zabiegu

Zastosowanie toksyny botulinowej

Zastosowanie toksyny botulinowej, nazywanej też jadem kiełbasianym, nie zamyka się jednak w obrębie medycyny estetycznej i działania anti-aging. Jej działanie wykorzystywane jest z powodzeniem w leczeniu: nadpotliwości pach, dłoni i stóp; terapii migren, jak również w celu zwalczania bruksizmu lub uśmiechu dziąsłowego.

Planujesz zabieg z zakresu

medycyny estetycznej

Zapraszam

Wskazania

  • Zmarszczki między brwiami tzw. “lwie zmarszczki”.
  • Zmarszczki poprzeczne czoła.
  • Zmarszczki wokół oczu tzw. “kurze łapki”.
  • Fałdy i nierówności okolic szyi i dekoltu.
  • Zmarszczki okolicy ust tzw. “zmarszczki palacza” oraz opadający kącik ust.
  • Leczenie miejscowej nadpotliwości pach, dłoni i stóp.
  • Element terapii migren.
  • Leczenie bruksizmu

Sposób przeprowadzania zabiegu

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej nie wymaga wcześniejszego specjalnego przygotowania oraz wykonania badań diagnostycznych. Kwalifikacja opiera się na dokładnym wywiadzie medycznym i przeglądzie skóry, w celu wykluczenia aktywnych zmian chorobowych w miejscach jej podania.

Bezpośrednio przed zabiegiem specjalista dobiera odpowiedni rodzaj oraz stężenie substancji do problemu, z którym zmaga się Pacjent. Jeżeli toksyna botulinowa aplikowana jest ze względów estetycznych, poprzedza ją dokładna analiza mimiki twarzy przeprowadzona przez lekarza. Na jej podstawie można określić, do których miejsc na twarzy preparat zostanie wprowadzony. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej trwa zazwyczaj do 15 minut, a fakt, że preparat podawany jest niezwykle cienką igłą czyni go praktycznie bezbolesnym.

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie twarzy. Nie należy masować ani dotykać skóry w miejscach podania preparatu. uprawiać aktywności fizycznej przez pierwsze 4 godziny po zabiegu. Przez kolejne dwa tygodnie zaleca się unikania sytuacji narażenia obszaru objętego zabiegiem na przegrzewanie (korzystania z sauny, gorących kąpieli i intensywnego opalania).

Jaki efekt można uzyskać?

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej w bardzo naturalny sposób odmładza skórę. Zmarszczki mimiczne zostają zredukowane a twarz sprawia wrażenie młodszej, wypoczętej i promiennej.
Toksyna botulinowa stosowana w celu wspomagania terapii migreny lub bruksizmu powoduje bardzo szybkie i skuteczne rozluźnienie mięśni, dzięki czemu negatywne skutki tych przypadłości zostają odczuwalnie zredukowane.

Jeżeli natomiast pragniemy wyleczyć miejscową nadpotliwość, wówczas toksyna botulinowa zahamuje działanie gruczołów potowych. W efekcie, pozwala to zmniejszyć wydzielanie potu nawet o połowę!

Opinie pacjentek

FAQ

Czy zabieg z użyciem toksyny botulinowej powinno się powtarzać?

Tak, zalecane jest powtarzanie zabiegu w celu podtrzymania satysfakcjonującego efektu. Częstotliwość powtarzania zabiegu to kwestia indywidualna, ustalana na podstawie predyspozycji i danego problemu Pacjenta,najczęściej zabiegi powtarza się co 3-6 mcy.

Kiedy będą widoczne efekty zabiegu?

Efekt działania toksyny botulinowej pojawia się stopniowo. Pierwsze subtelne zmiany dostrzec będzie można już po kilku dniach od zabiegu. Ostateczne efekty uaktywniają się po około dwóch tygodniach.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest: alergia na zawarte substancje; ciąża i karmienie piersią; istotne zaburzenia krzepliwości krwi; zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego.

W jakim wieku zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

Na botoks decydują się osoby w różnym wieku. Wynika to z faktu, że zmarszczki powstałe na skutek bogatej mimiki twarzy pojawiają się stosunkowo szybko, zazwyczaj przed ukończeniem 25 roku życia. Odpowiednio wczesne zastosowanie botoksu może wpłynąć na skuteczną profilaktykę zmarszczek, w późniejszym wieku.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy