Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747

Czy odsysanie tłuszczu to zabieg na lata?

efekty zabiegu liposukcji na lata

Osiągnięcie smukłej i wymodelowanej sylwetki nie zawsze jest procesem krótkotrwałym i mało wymagającym. Są bowiem takie miejsca w obrębie naszego ciała, w których nadmiar tkanki tłuszczowe może nie być podatny na rygorystyczną dietę i regularne treningi. Chcąc pozbyć się uciążliwego tłuszczu z miejsc newralgicznych, warto pomyśleć o liposukcji, czyli zabiegu odsysania tłuszczu.

Jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu?

Pomimo redukcji masy ciała nie jest to zabieg odchudzający. Umożliwia jednak szybkie i często spektakularne wymodelowanie figury. Wyróżnia się kilka metod liposukcji- tradycyjną, laserową czy ultradźwiękową. Dobór odpowiedniej techniki podyktowany jest indywidualnym predyspozycjom i oczekiwaniom danego Pacjenta.

Chirurg rozpoczyna zabieg poprzez wykonanie niewielkiego nacięcia skóry Pacjenta, przez które wprowadza do tkanki podskórnej specjalną kaniulę. Dzięki niej odsysana jest tkanka tłuszczowa z danej części ciała. Zabieg może być poprzedzony dodatkowymi działaniami, ułatwiającymi rozbicie tkanki tłuszczowej. Może się to odbyć przy pomocy ultradźwięków, lasera lub tzw. wiązki wodnej. Uzyskany w ten sposób materiał jest płynny i łatwiejszy do usunięcia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym i trwa, w zależności od rodzaju liposukcji i zakresu działań, od 30 minut do kilku godzin.

Ciekawą właściwością niektórych metod wykonywania liposukcji jest to, iż pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości, nieuszkodzonych komórek tłuszczowych. Mogą być one następnie wykorzystane do wypełnienia zmarszczek lub bruzd oraz do innych zabiegów medycyny estetycznej.

Czy odsysanie tłuszczu to zabieg na lata?

Przy pomocy zabiegu liposukcji można uzyskać spektakularne efekty w postaci wyszczuplenia i wymodelowania różnych części sylwetki, a nawet twarzy. Pacjenci po zabiegu uzyskują satysfakcjonujący wygląd ciała, co istotnie wpływa na ich zadowolenie oraz poprawę ogólnej jakości życia. Pacjenci po osiągnięciu wymarzonej sylwetki stają się bardziej aktywni zarówno w życiu towarzyskim, jak i zawodowym.

Efekty liposukcji są trwałe, ponieważ komórki tłuszczowe mechanicznie usunięte z danego miejsca nie odbudują się dokładnie na tym samym obszarze. Jednak już na innych obszarach mogą. Dlatego, bardzo ważne jest, aby po liposukcji zadbać o kilka aspektów chroniących przed zaprzepaszczeniem efektów zabiegu.

Co robić, aby utrzymać efekty odsysania tłuszczu na lata?

Aby zapobiec zniwelowaniu rezultatów wymodelowania sylwetki, dzięki liposukcji, należy przestrzegać kilku kluczowych zaleceń pozabiegowych. Niezwykle ważny jest okres rekonwalescencji. Jego czas trwania zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta oraz obszaru poddanego zabiegowi. Jednak zazwyczaj trwa on do 4 tygodni od zabiegu. Należy w tym czasie ograniczyć intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny, a także zrezygnować z nadmiernego wysiłku. 

Ważne jest również noszenie w tym czasie specjalnego gorsetu uciskowego, który łagodzi pozabiegowe dolegliwości (obrzęki) oraz wspiera modelowanie sylwetki. Należy pamiętać, aby nosić je codziennie, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do rozciągnięcia skóry i powstania nieestetycznych fałdek, obrzęków lub nawet krwiaków.

Istotnymi aspektami, zapewniającymi podtrzymanie efektów liposukcji, są także przestrzeganie zrównoważonej diety i regularny wysiłek fizyczny. Aktywności te pomagają utrzymać stabilną masę ciała oraz korzystnie wpływają na stan skóry. Dzięki regularnym ćwiczeniom i zdrowemu odżywianiu skóra pozostanie jędrna, a tkanka tłuszczowa nie będzie się odkładała w innych częściach ciała.

Rzetelne stosowanie się do indywidualnych zaleceń lekarza, utrzymywanie stałej masy ciała i prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia pozwoli zachować efekty liposukcji na stałe. Odstępstwa od tych zasad mogą spowodować powrót do niezadowalającego wyglądu sylwetki lub uzyskanie niepełnych, a tym samym niesatysfakcjonujących rezultatów procedury.

Konsultacja lekarska przed podjęciem decyzji o zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z jego historią choroby, oczekiwaniami względem efektów zabiegu oraz ewentualnymi wątpliwościami. Podczas konsultacji lekarskiej lekarz będzie mógł wyjaśnić Pacjentowi cel zabiegu. Nie wszyscy bowiem mają świadomość, iż liposukcja nie jest metodą odchudzania, a modelowania lub rzeźbienia ciała. Dlatego najlepszymi kandydatami do odsysania tkanki tłuszczowej są osoby, które pomimo zdrowej diety i aktywności fizycznej mają problem z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Celem zabiegu liposukcji jest bowiem skuteczne i precyzyjne pozbycie się nadmiaru tłuszczu z wybranej partii ciała.

Scroll to top