Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
efekt po operacji korekcji uszu

Zabiegi na twarz

Korekcja uszu odstających

Uszy odstające to najczęstsza wada estetyczna tej części ciała. Nierzadko bywa źródłem uciążliwych kompleksów, a w wieku dziecięcym przyczyną przykrych żartów ze strony rówieśników. Stąd, chirurgiczna korekcja uszu odstających cieszy się niesłabnącą popularnością i powodzeniem, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Zabieg umożliwia nie tylko uzyskanie przylegających, mniejszych, symetrycznych uszu, które nie przykuwają uwagi innych, ale przede wszystkim odzyskanie komfortu psychicznego.

Korekcja uszu odstajacych
Korekcja małżowin zwiniętych - dr Jamont

Wskazania – korekcja odstających uszu

  • Problemy psychospołeczne. Kiedy odstające uszy powodują problemy psychospołeczne, takie jak zastraszanie, niepewność siebie czy obniżone poczucie wartości, zwłaszcza u dzieci i młodzieży.
  • Uszkodzenia fizyczne uszu: Po uszkodzeniach uszu, takich jak urazy czy złamania, które mogą prowadzić do odstających uszu.
  • Decyzja rodziców względem dzieci: Otoplastyka może być rozważana dla dzieci, których rodzice chcą zapobiec potencjalnym problemom społecznym i psychologicznym związanym z odstającymi uszami.

Czujesz dyskomfort z powodu wyglądy swoich uszu?

Sprawdź, jak mogę Ci pomóc

Zapraszam

Sposób przeprowadzania zabiegu

Operacja wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego, jedynie w przypadku dzieci konieczne jest znieczulenie ogólne. Czas trwania zabiegu wynosi 1- 2 godzin.

Podczas operacji korekcji odstających małżowin, specjalista wykonuje nacięcia na tylnej powierzchni ucha. Dzięki temu, blizny po wygojeniu są przemyślanie ukryte za uchem i praktycznie niewidoczne.

Następnie chirurg wypreparowuje chrząstkę małżowiny i zakłada na nią szwy niewchłanialne, materacowe tzw., szwy Mustarde, które powodują zagięcie chrząstki zwane grobelką. Jeśli przyczyną odstawania ucha jest przerost chrząstki muszli, jej nadmiar jest wycinany. Jeżeli małżowina jest jednocześnie zbyt duża - potrzebne jest również wycięcie jej nadmiaru. Zabieg kończy się założeniem specjalnych szwów modelujących ucho oraz opatrunków.

Rekonwalescencja

W pierwszych dobach od zabiegu korekcji odstających uszu może pojawić się niewielki obrzęk, zasinienie, ból lub dyskomfort w okolicy ucha. Jeżeli założone zostały szwy niewchłanialne, ich ściągnięcie następuje w 10-14 dobie od zabiegu. W czasie gojenia, czyli do chwili usunięcia szwów skórnych konieczne jest noszenie specjalnego opatrunku wokół głowy, a opaski elastycznej na noc przez okres jednego miesiąca.

Sam okres rekonwalescencji z reguły trwa 4 tygodnie od przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie wskazane jest zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego oraz innych sytuacji możliwego narażenia miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje. Również intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny powinno zostać w tym czasie ograniczone.

Co ważne, małżowiny uszne bezpośrednio po operacji mogą mieć ograniczone czucie, stąd konieczność ochrony przed zimnem. Prawidłowe czucie wraca po około 2 tygodniach.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

Jaki efekt można uzyskać?

Ostateczny efekt operacji jest widoczny po całkowitym zakończeniu procesu gojenia, czyli po 4- 6 miesiącach po zabiegu.

Opinie pacjentów

FAQ

Jakie znieczulenie stosuje przy operacji korecji odstających uszu?

Korekta uszu jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym

Jak długo trwa zabieg korekty odstających uszu?

Operacja korekcji odstających uszu trwa zwykle 1 – 1,5h

Ile dni nieobecności w pracy wymaga rekonwalescencja po korkcji odstających uszu?

Dla pracowników umysłowych zwykle wystarczy tydzień. W przypadku prawników fizycznych – zależnie, jak ciężka jest to praca. Zwykle 2 tygodnie

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy