Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747

Zabiegi estetyczne

Laser CO2

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie wykorzystywane w medycynie zabiegowej, a szczególnie w chirurgii plastycznej. W sposób minimalnie inwazyjny pobudza kontrolowanie uszkadzaną skórę do szybkiej i skutecznej regeneracji. Dzięki mechanizmowi jego działania dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i innych czynników odpowiadających za młody wygląd naszej skóry. Po zabiegu skóra będzie wyjątkowo napięta i wygładzona, znikną z niej wszelkie przebarwienia, zmarszczki ulegną spłyceniu, a cera odzyska promienny, zdrowy koloryt!

laser CO2 zabieg estetyczny

Zabieg laserem CO2 umożliwia

Laser CO2 zalety zabiegu
  • Odmładzanie skóry twarzy, zwiększenie jej napięcia, gęstości oraz wygładzenie zmarszczek.
  • Laserowy lifting i poprawę owalu twarzy.
  • Odmłodzenie innych partii skóry np. dłoni, szyi czy dekoltu.
  • Redukcję rozszerzonych porów, ziemistej cery.
  • Likwidacja oznak fotostarzenia się skóry, przebarwień, plam starczych i piegów.
  • Spłycanie blizn pourazowych, potrądzikowych i innych blizn zanikowych.
  • Redukcja blizn przerostowych i rozstępów.
  • Likwidacja zmian skórnych, takich jak pieprzyki, włókniaki czy brodawki.

Planujesz zabieg z zakresu

medycyny estetycznej

Zapraszam

Sposób przeprowadzania zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z jego historią choroby oraz oczekiwaniami względem efektów zabiegu. Jest to również okazja na uzyskanie odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.

Wybrany obszar skóry jest znieczulany maścią EMLA i dezynfekowany a nastepnie naświetlany jest wiązką skupionego światła w sposób punktowy na głębokość ok. 2- 3 mm. Dzięki temu wiązka promieni laserowych powoduje powstanie w skórze kontrolowanych kolumn uszkodzenia, które stymulują skórę do intensywnej regeneracji i odbudowy. Proces ten następuje poprzez uporządkowanie i powstanie nowych włókien kolagenowych, złuszczenie i syntezę nowego naskórka pozbawionego defektu np. przebarwienia czy zmarszczek.

W porównaniu do klasycznych laserów, które powodują termiczne uszkodzenie całej powierzchni naświetlanej skóry, lasery frakcyjne CO2 są znacznie mniej inwazyjne. Dzięki temu zapewniają wyjątkowo wysoki profil bezpieczeństwa, szybką regenerację skóry oraz bardziej zadowalające efekty zabiegu.

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort, uczucie ściągania, obrzęku i zaczerwienienia skóry oraz złuszczania naskórka. Natomiast dolegliwości te, jak i sam proces gojenia, trwają 3- 10 dni- w zależności od wielkości naświetlanej powierzchni.

Należy pamiętać, iż nakładanie makijażu na miejsca poddawane naświetlaniu jest przeciwwskazane przez pierwszą dobę po zabiegu. Ponadto, przez pierwszy tydzień nie należy narażać skóry na czynności prowokujące przegrzanie i przekrwienie skóry.

Jaki efekt można uzyskać?

Już po 14, dniach od zabiegu rozpoczyna się intensywny proces produkcji nowego kolagenu i można zauważyć pierwsze efekty zabiegu. Ich widoczność systematycznie wzrasta w ciągu 3- 6 miesięcy, po upływie tego czasu osiągane są pełne rezultaty.

Po tym czasie kondycja i wygląd skóry ulega znacznej poprawie. Cera ma jednolity, promienny koloryt, jest elastyczna, pozbawiona wszelkich nierówności. Jeżeli dodatkowo Pacjent borykał się z rozległymi rozstępami, nieestetycznymi bliznami czy zmianami skórnymi w tych miejscach- ulegają one jednocześnie znacznej redukcji, stając się niemal niewidoczne.

Opinie pacjentek

FAQ

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; niewyrównanych chorób przewlekłych; obecności aktywnych schorzeń skórnych i ran.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Efekty lasera frakcyjnego widać już po pierwszym zabiegu. Jednak dla osiągnięcia maksymalnych efektów należy wykonać serię 3- 4 zabiegów, zachowując 4 -5 tygodni odstępu.

Czy zabieg laserem frakcyjnym jest bolesny?

Podczas zabiegu laserem frakcyjnym odczuwalny może być jedynie niewielki dyskomfort w okolicy poddawanej działaniu lasera. Natomiast zastosowanie przed zabiegiem specjalnego kremu znieczulającego minimalizuje doznania bólowe.

Ile trwa zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2?

Sam zabieg trwa 15- 60minut.

Jakie obszary ciała można poddać zabiegowi laserem frakcyjnym CO2?

Zabieg wykonywany jest najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach. Jednak urządzenie to sprawdzi się, na każdym innym obszarze dotkniętym zmarszczkami, bliznami czy rozstępami, a nawet na okolicach intymnych.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy