Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
lifting brwi_top

Zabiegi na twarz

Lifting brwi

Okolica powiek i brwi narażona jest na naturalne procesy starzenia się skóry, rezultacie tych czynników brwi często po 50 roku życia obniżają się poniżej brzegu oczodołu, czasami przyczyną jest porażenie lub osłabienie nerwów lub uraz. Podniesienie brwi, inaczej lifting brwi to skuteczne rozwiązanie dla pacjentów którym opadnięte i asymetryczne brwi odbierają pewność siebie i poczucie atrakcyjności.

lifting brwi doktor Jamont
Lifting brwi dr Jamont_wskazania do zabiegu

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z jego historią choroby oraz oczekiwaniami względem efektów zabiegu. Jest to również okazja na uzyskanie odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.

Wskazania do zabiegu

  • Opadnięcie lub asymetria brwi
  • Chęć poprawy poczucia własnej atrakcyjności

Pragniesz poprawić wygląd Twoich brwi

Zaplanuj konsultację

Zapraszam

Sposób przeprowadzania zabiegu

Operację prowadzi się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego lub miejscowego połączonego z krótkotrwałym dożylnym. Najprostszym sposobem jest wprowadzenie nici z haczykami PDO lub PLLA.
Następnym sposobem jest tzw. lifting bezpośredni tzn. wycięcie skóry powyżej linii brwi z pozostawieniem linijnej blizny na granicy brwi.

Trzecim sposobem jest lifting skroniowy polegający na wycięciu paska skóry na granicy włosów w ok. skroniowych, wypreparowaniu tkanek okolicy od brwi do ciecia na skroni i założeniu szwów unoszących brew.
Często w naszej klinice łączymy plastykę powiek górnych z liftingiem brwi, który jest wtedy wykonywany przez to samo cięcie i polega na podszyciu tkanek brwi do okostnej ok. oczodołu.

Rekonwalescencja – lifting brwi

W pierwszych dobach od zabiegu może pojawić się dyskomfort w obrębie brwi, obrzęk, ewentualne uczucie drętwienia skóry brwi i czoła.

Dolegliwości te ustępują jednak do 14 dni od zabiegu. Natomiast cały okres rekonwalescencji po operacji liftingu brwi z reguły trwa killka tygodni od przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie wskazane jest bezwzględnie zrezygnować z uprawiania sportu. Nie powinno się dźwigać ciężarów i innym sposobem forsować organizm. Należy także postępować nie narażając miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje. Intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny powinno zostać ograniczone na okres do 6 miesięcy.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarza i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

Jaki efekt można uzyskać?

  • uniesienie brwi,
  • nadanie młodzieńczego wyglądu okolic oka,
  • wyrównanie asymetrii.

Opinie pacjentów

FAQ

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania operacji?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku:

  • ciąży i karmienia piersią;
  • niewyrównanych chorób przewlekłych;
  • istotnych zaburzeń krzepnięcia krwi;
  • obecności aktywnych schorzeń skórnych i ran.
Ile trwa zabieg podniesienia brwi?

W zależności od zakresu procedury i indywidualnych predyspozycji Pacjenta, zabieg trwa od 15 min w przypadku wszczepienia nici do 2 godzin.

Po jakim czasie widać efekty zabiegu?

Efekty zabiegu będą widoczne bezpośrednio po nim. Jednak z czasem, kiedy rany będą się goić, a opuchlizna pozabiegowa zniknie – zmiany będą coraz bardziej wyraźne. O końcowych rezultatach możemy natomiast mówić po całkowitym zagojeniu się operowanej okolicy co następuje zazwyczaj w ciągu 4-6 tygodni.

Czy operacja liftingu brwi jest bolesna?

Z uwagi na fakt, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, Pacjent/ka nie odczuwa żadnych dolegliwości. Jedynie proces gojenia się ran pozabiegowych może wywoływać różnego rodzaju dolegliwości, czy dyskomfort. Jednak rzetelne stosowanie się do zaleceń lekarskich zminimalizuje obecne objawy.

Czy zabieg podniesienia brwi trzeba powtarzać?

Efekt zabiegu jest trwały. Jednak procesy starzenia przebiegajace w naszym organizmie mogą sprawić, że będzie potrzebny ponowny zabieg po 10 – 15 latach. Po wprowadzeniu nici efekt utrzymuje się 12-24 miesiące.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy