Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
Lifting piersi_top

Zabiegi na piersi

Lifting piersi

Kobiecy biust narażony jest nie tylko na naturalne procesy starzenia się skóry, ale też na niekorzystne efekty w wyniku ciąży, karmienia piersią, wahań wagi czy zmian hormonalnych. W rezultacie tych czynników biust często traci swoją elastyczność i staje się nieestetycznie obwisły. Podniesienie biustu, inaczej lifting piersi lub mastopeksja, to skuteczne rozwiązanie dla kobiet, którym opadnięte, pozbawione jędrności piersi odbierają pewność siebie i poczucie atrakcyjności.

Lifting piersi-doktor Jamont Zielona Góra

Wskazania

lifting piersi_jak wygląda zabieg
  • Utrata jędrności i elastyczności biustu po ciąży i karmieniu piersią.
  • Nieestetyczne opadnięcie biustu w wyniku zaburzeń hormonalnych.
  • Piersi naznaczone naturalnymi procesami starzenia.
  • Nadmiernie rozciągnięta skóra piersi w wyniku wahań masy ciała.

Planujesz zabieg z zakresu

chirurgii plastycznej

Zapraszam

Sposób przeprowadzania zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z historią choroby oraz oczekiwaniami względem efektów zabiegu. Jest to również okazja na uzyskanie odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.

Operacja przeprowadzana jest z zastosowaniem znieczulenia ogólnego lub miejscowego połączonego z krótkotrwałym dożylnym. Podczas zabiegu chirurg dokonuje precyzyjnego modelowania gruczołów, a także naciągnięcia i usunięcia nadmiaru skóry. Uniesione zostają także brodawki sutkowe, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Wielkość i kształt otoczki również mogą, w razie konieczności, zostać nieco zmienione i poprawione.

Zależnie od wielkości ptozy i efektu estetycznego, który ma być osiągnięty, stosowane są różne techniki zabiegowe. Cięcie chirurgiczne może przebiegać pionowo, wokół brodawki lub być w kształcie kotwicy. Jednak chirurg wykonuje je zawsze w taki sposób, by blizny były możliwie jak najmniej widoczne.

Okres rekonwalescencji

W pierwszych dobach od zabiegu może pojawić się dyskomfort w obrębie biustu, obrzęk, ewentualne uczucie drętwienia piersi i obniżone czucie brodawek sutkowych. Dolegliwości te ustępują jednak do 14 dni od zabiegu. Natomiast sam okres rekonwalescencji po operacji liftingu piersi z reguły trwa 6-8 tygodni od przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie wskazane jest bezwzględnie zrezygnować z uprawiania sportu, dźwigania i innego forsowania organizmu oraz narażenia miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje. Należy również pamiętać o noszeniu specjalnego stanika formującego przez okres 6- 8 tygodni po operacji. Intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny powinno zostać ograniczone na okres do 6 miesięcy.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

Jaki efekt można uzyskać?

Mastopeksja może dać nie tylko długotrwałe, ale również spektakularne efekty odmłodzenia wyglądu biustu. Opadnięte i zwiotczałe piersi zostają zdecydowanie podniesione, a skóra wokół nich odzyskuje utraconą jędrność i napięcie. W efekcie biust zyskuje wyjątkową atrakcyjność, a kobieta zastrzyk pewności siebie.

Zabieg podniesienia biustu połączyć można z innymi zabiegami z zakresu plastyki piersi. Jeżeli opadające piersi są zbyt duże, specjalista może wykonać dodatkowo zabieg redukcji biustu. Natomiast Pacjentki, którym zależy zarówno na wymodelowaniu, ujędrnieniu, jak i odpowiednim powiększeniu biustu, mogą zdecydować się na równoczesne powiększenie piersi implantami.

Opinie pacjentek

FAQ

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania operacji podniesienia piersi?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; niewyrównanych chorób przewlekłych; istotnych zaburzeń krzepnięcia krwi; obecności aktywnych schorzeń skórnych i ran.

Ile trwa zabieg podniesienia piersi?

W zależności od zakresu procedury i indywidualnych predyspozycji Pacjentki, zabieg trwa od 2 do 4 godzin.

Po jakim czasie widać efekty zabiegu?

Efekty zabiegu będą widoczne bezpośrednio po nim. Jednak z czasem, kiedy rany będą się goić, a opuchlizna pozabiegowa zniknie- zmiany będą coraz bardziej wyraźne. O końcowych rezultatach możemy natomiast mówić po całkowitym zagojeniu się operowanego biustu, co następuje zazwyczaj w ciągu 3- 6 miesięcy po operacji.

Czy operacja liftingu piersi jest bolesna?

Z uwagi na fakt, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, Pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości. Jedynie proces gojenia się ran pozabiegowych może wywoływać różnego rodzaju dolegliwości czy dyskomfort. Jednak rzetelne stosowanie się do zaleceń lekarskich zminimalizuje obecne objawy.

Czy zabieg podniesienia piersi trzeba powtarzać?

Efekt zabiegu jest trwały. Jednak wygląd biustu może ulec zmianie po ciąży, karmieniu piersią, utracie znacznej masy ciała lub innych zmianach zachodzących w życiu Pacjentki. Wtedy część kobiet decyduje się na ponowną korektę kształtu i objętości biustu.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy