Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
liposukcja_top

Zabiegi na ciało

Liposukcja

Zabieg znany także pod nazwą odsysanie tkanki tłuszczowej

Osiągnięcie smukłej i wymodelowanej sylwetki nie zawsze jest procesem krótkotrwałym i mało wymagającym. Są bowiem takie miejsca w obrębie naszego ciała, w których nadmiar tkanki tłuszczowe może nie być podatny na rygorystyczną dietę i regularne treningi. Chcąc pozbyć się uciążliwego tłuszczu z miejsc newralgicznych- warto pomyśleć o liposukcji, czyli zabiegu odsysania tłuszczu.

Pomimo redukcji masy ciała nie jest to zabieg odchudzający. Umożliwia jednak szybkie i często spektakularne wymodelowanie figury. Wyróżnia się kilka metod liposukcji- tradycyjną, laserową czy ultradźwiękową. Dobór odpowiedniej techniki podyktowany jest indywidualnym predyspozycjom i oczekiwaniom danego Pacjenta.

Jaki efekt można uzyskać dzięki liposukcji?
Liposukcja_dr Jamont_wskazania do zabiegu

Wskazania

  • Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, tzw. “boczki”, chęć uzyskania wcięcia w talii i atrakcyjnego wymodelowania sylwetki.
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej w kończynach dolnych- w obrębie kolan, ud czy pośladków.
  • Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na wzgórku łonowym i wynikające z tego podrażnienia oraz zaburzenia funkcji seksualnych.
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy tzw. “drugi podbródek”, okrągłe policzki tzw. "chomiki".
  • Leczenie ginekomastii, czyli powiększonych piersi u mężczyzn.

Planujesz zabieg z zakresu

chirurgii plastycznej?

Zapraszam

Liposukcja - Sposób przeprowadzania zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z jego historią choroby, oczekiwaniami względem efektów zabiegu oraz ewentualnymi wątpliwościami.

Chirurg plastyczny rozpoczyna zabieg poprzez wykonanie niewielkiego nacięcia skóry Pacjenta, przez które wprowadza do tkanki podskórnej specjalną kaniulę. Dzięki niej odsysana jest tkanka tłuszczowa z danej części ciała. Zabieg może być poprzedzony dodatkowymi działaniami, ułatwiającymi rozbicie tkanki tłuszczowej. Może się to odbyć przy pomocy ultradźwięków, lasera lub tzw. wiązki wodnej. Uzyskany w ten sposób materiał jest płynny i łatwiejszy do usunięcia.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym,ogólnym lub dożylnym i trwa- w zależności od rodzaju liposukcji i zakresu działań od 30 minut do kilku godzin.

Okres rekonwalescencji

Okres rekonwalescencji po liposukcji zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta oraz obszaru poddanego zabiegowi. Jednak zazwyczaj trwa on do 4 tygodni od zabiegu. Należy w tym czasie ograniczyć intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny, a także zrezygnować z nadmiernego wysiłku. Ważne jest również noszenie specjalnego gorsetu uciskowego, który łagodzi pozabiegowe dolegliwości (obrzęki) oraz wspiera modelowanie sylwetki. Wskazane są też masaże podciśnieniowe , które niwelują nierówności i przyspieszają wchłanianie obrzęków.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pamiętać o odpowiedniej aktywności (po okresie rekonwalescencji) oraz właściwej diecie.

Jaki efekt można uzyskać dzięki liposukcji?

Przy pomocy zabiegu liposukcji można uzyskać spektakularne efekty w postaci wyszczuplenia i wymodelowania różnych części sylwetki, a nawet twarzy. Pacjenci po zabiegu uzyskują satysfakcjonujący wygląd ciała, co istotnie wpływa na ich zadowolenie oraz poprawę ogólnej jakości życia. Pacjenci po osiągnięciu wymarzonej sylwetki stają się bardziej aktywni zarówno w życiu towarzyskim, jak i zawodowym.

Ciekawą właściwością niektórych metod wykonywania liposukcji jest to, iż pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości, nieuszkodzonych komórek tłuszczowych. Mogą być one następnie wykorzystane do wypełnienia zmarszczek lub bruzd oraz do innych zabiegów medycyny estetycznej.

Opinie pacjentek

FAQ - Liposukcja

Czy efekty liposukcji są trwałe?

Efekty liposukcji są trwałe, ponieważ komórki tłuszczowe usunięte z danego miejsca nie odbudują się dokładnie na tym samym obszarze. Jednak już na innych obszarach mogą. Dlatego, bardzo ważne jest, aby po zabiegu liposukcji zadbać o zdrową dietę i regularny wysiłek, w celu utrzymania osiągniętych efektów.

Jakie obszary ciała można poddać liposukcji?

Najczęściej wykonuje się liposukcję brzucha, bioder, pośladków, ramion, karku i ud. Nie są to jednak jedyne obszary ciała, które można modelować przy pomocy tego zabiegu. O kwalifikacji do liposukcji, w każdym przypadku decyduje lekarz, po zbadaniu Pacjenta i ocenie ilości i rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w danym obszarze ciała.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; niewyrównanych chorób przewlekłych; zaburzeń krzepnięcia krwi; obecności aktywnych schorzeń skórnych. Ponadto, przeciwwskazaniem jest istotna nadwaga i otyłość.

Czy zabieg liposukcji trzeba powtarzać?

Profesjonalnie wykonany zabieg jest jednorazowy i nie będzie wymagać powtórzenia.

Kiedy będą widoczne efekty zabiegu?

Pierwsze rezultaty liposukcji będą dostrzegalne od razu po zabiegu. Z biegiem czasu, po zejściu opuchlizny pozabiegowej oraz przebudowie skóry i tkanek podskórnych, obserwuje się coraz wyraźniejsze zmiany. Jednak dopiero po zakończeniu wszystkich procesów regeneracyjnych możemy mówić o efekcie ostatecznym. Najczęściej ma to miejsce do 6 miesięcy po zabiegu.

Czy liposukcję można wykonać, w każdym wieku?

Najlepsze efekty zabiegu uzyskuje się u osób przed 40. rokiem życia, które mają elastyczną i napiętą skórę. Jednak dojrzały wiek nie jest przeciwwskazaniem do wykonania liposukcji. Aby uzyskać jeszcze bardziej zadowalające efekty, ewentualny nadmiar skóry z okolic brzucha można usunąć dzięki plastyce brzucha tzw. abdominoplastyce.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy