Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
plastyka brzucha_top

Zabiegi na ciało

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha, znana również jako abdominoplastyka, to rewolucyjny zabieg usuwający nadmiar tkanki i skóry, zapewniający płaski i estetycznie wyglądający brzuch. Idealny dla osób dążących do modelowania sylwetki po znaczącej utracie wagi lub ciąży. Dzięki precyzyjnemu nacięciu wzdłuż kresy białej, zabieg minimalizuje widoczność blizn, w wyniku czego można uzyskać spektakularne i trwałe rezultaty. Odkryj możliwości abdominoplastyki i odzyskaj pewność siebie z harmonijnym konturem ciała.

Plastyka brzucha - na czym polega zabieg

Zalety zabiegu

Plastyka brzucha - wskazania do zabiegu

Taki wygląd sylwetki może być nie tylko przyczyną uciążliwych kompleksów, ale też problemem zdrowotnym. Nadmiar obwisłej skóry w tym miejscu może skutkować bowiem przepukliną brzuszną, rozchodzeniem się mięśni brzucha, przewlekłym bólem kręgosłupa czy otarciami prowadzącymi do infekcji. Dlatego Pacjentom zmagającym się z nadmiarem tkanki skórnej i podskórnej na brzuchu rekomenduje się abdominoplastykę, czyli chirurgiczną plastykę brzucha.

Planujesz zabieg z zakresu

chirurgii plastycznej?

Zapraszam

Wskazania

  • Zwiotczenie mięśni brzucha, rozstępy i luźna skóra powstałe po ciąży.
  • Obwisła skóra brzucha na skutek znacznej utraty masy ciała.
  • Nadmiar tkanki skórnej w okolicy brzucha spowodowany naturalnymi procesami starzenia się.
  • Przepuklina brzuszna.
  • Rozległe rozstępy w dolnej okolicy brzucha.

Sposób przeprowadzania zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentem, mający na celu zapoznanie się z jego historią choroby, oczekiwaniami względem efektów zabiegu oraz rozwiązanie ewentualnych wątpliwości.
Operacja abdominoplastyki wymaga znieczulenia ogólnego Pacjenta. Podczas zabiegu chirurg przecina skórę na całej długości pomiędzy kolcami biodrowymi, poniżej linii bielizny. Drugie cięcie lokalizuje się w okolicy pępka. W kolejnym kroku usuwany jest nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Wytworzone zostaje również nowe miejsce na pępek.

Często modeluje się jednocześnie mięśnie proste brzucha, co istotnie wpływa na podkreślenie talii. W wybranych przypadkach, kiedy Pacjent zmaga się z wyjątkowo grubą tkanką tłuszczową i obwisłym brzuchem, abdominoplastykę można połączyć z liposukcją, czyli odsysaniem tłuszczu.

Odmianą abdominoplastyki jest metoda tzw. mini plastyki brzucha. Zabieg ten dedykowany jest osobom, u których problem zwiotczenia skóry czy rozstępów dotyczy jedynie okolicy podbrzusza (obszar od pępka do spojenia łonowego). Najczęściej podczas zabiegu mini plastyki przeprowadzana jest najpierw liposukcja, a następnie redukcja nadmiaru skóry w podbrzuszu, bez przemieszczania pępka. W tym przypadku cięcie wykonuje się tuż nad linią włosów łonowych. Podczas mini plastyki nie ma możliwości korekcji defektów skóry ponad pępkiem ani też usunięcia rozstępu mięśni.

Natomiast metoda odwróconej plastyki brzucha polega na wykonaniu cięcia poniżej piersi i zarezerwowana jest dla osób w starszym wieku.

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu brzuch może być bolesny i obrzęknięty. Ponadto, przez pierwsze kilka dni po operacji plastyki brzucha Pacjent może odczuwać dyskomfort w trakcie prób prostowania się. Dolegliwości te ustępują zazwyczaj w 5- 7 dniu od zabiegu. Usunięcie szwów z okolic pępka następuje po 7 dniach, pozostałe szwy usuwane są w 10- 12 dobie od operacji. Natomiast sam okres rekonwalescencji po abdominoplastyce z reguły trwa 4 tygodnie od przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie wskazane jest bezwzględnie zrezygnować z uprawiania sportu, dźwigania i innego forsowania organizmu oraz narażenia miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje. Należy również pamiętać o noszeniu specjalnego pasa uciskowo- formującego przez okres około 4 tygodni po operacji. Intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny powinno zostać ograniczone na okres do 6 miesięcy.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

Jaki efekt można uzyskać?

W efekcie wykonanej abdominoplastyki sylwetka stanie się bardziej proporcjonalna, skóra na brzuchu odzyska jędrność, mięśnie zostaną wzmocnione, a sam brzuch będzie wyglądał szczupło i zdrowo. Nie będziemy musieli dłużej zmagać się ze zwisającymi fałdami skóry czy rozstępami na brzuchu, które ograniczały codzienną aktywność i były powodem problemów zdrowotnych.

Poza spektakularnymi efektami wizualnymi z pewnością dostrzeżemy również pozytywne rezultaty psychologiczne. Pacjenci po wykonanej abdominoplastyce na nowo cieszą się atrakcyjną, wymodelowaną sylwetką oraz możliwością pokazania się na plaży w stroju kąpielowym bez uczucia przygnębienia i wstydu związanego z nieestetycznym wyglądem brzucha.

Opinie pacjentek

Plastyka pępka

Umbilikoplastyka, czyli zabieg modelowania pępka może stanowić element operacji powłok brzusznych oraz występować jako samodzielna procedura.

Modelowanie pępka dedykowane jest osobom niezadowolonym z kształtu i wielkości swojego pępka. Na jego wygląd składa się sposób zawiązania pępowiny zaraz po urodzeniu, a także późniejsza pielęgnacja. Wygląd pępka mógł zmienić się również na skutek przebytej ciąży, istotnych wahań wagi ciała, komplikacjach przy piercingu, a także jako powikłanie po przepuklinie.

Na czym polega zabieg

Zabieg korygujący pępek polega na wycięciu nadmiaru tkanki skórnej i/lub podskórnej poprzez niewielkie nacięcie wokół, lub w głębi pępka. Po nadaniu mu ustalonego kształtu chirurg zakłada szwy wchłanialne wewnątrz pępka. Dzięki temu operacja nie pozostawia blizn lub są one bardzo subtelne. Co ważne, zmianie ulega jedynie kształt, a jego położenie pozostaje bez ingerencji. Zabieg nie trwa dłużej niż godzinę i wykonywany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym. Do codziennej aktywności Pacjent można powracać powoli już po kilku dniach od zabiegu. Jednak do trzech tygodni od zabiegu należy zrezygnować z uprawiania intensywnego sportu, dźwigania i innego forsowania organizmu oraz narażenia miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

FAQ

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; zaburzeniach krzepnięcia krwi; niewyrównanych chorób przewlekłych; obecności aktywnych schorzeń skórnych i ran oraz w przypadku istotnej nadwagi lub otyłości.

Czy zabieg plastyki brzucha trzeba powtarzać?

Efekty zabiegu pozostają trwałe. Musimy jednak pamiętać, że jeżeli nie będziemy dbać o regularną aktywność i zdrową dietę- masa ciała ulegnie zwiększeniu i wówczas musimy liczyć się z systematyczną utratą efektów operacji.

Kiedy będą widoczne efekty zabiegu?

Zmiany wynikające z przeprowadzonej plastyki brzucha będą widoczne od razu po zabiegu. Jednak ostateczny rezultat i efekt procedury najczęściej można ocenić po około 6 miesiącach od przebytego zabiegu. Po tym czasie następuje bowiem całkowite zejście obrzęku pozabiegowego i wygojenie się rany.

Ile trwa operacja plastyki brzucha?

Czas trwania zabiegu wynosi około 3 godzin.

Scroll to top