Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
powiększenie piersi_top

Zabiegi na piersi

Powiększanie piersi

Powiększanie biustu to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i ogromnym powodzeniem zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Operacja piersi, które nadal uważane są za atrybut kobiecości i atrakcyjności, potrafi diametralnie zmienić wygląd i komfort życia kobiety.

powiększenie piersi Zielona Góra

Powiększenie piersi - Zalety zabiegu

powiększenie piersi implantami - doktor Jamont

Podczas zabiegu powiększania biustu zmianie ulega nie tylko jego rozmiar, ale również kształt, napięcie i wysokość. Wykorzystuje się w tym celu indywidualnie dobrane implanty, które dostosowane są do oczekiwań oraz warunków anatomicznych Pacjentki.

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentką, mający na celu zapoznanie się z jej historią choroby, oczekiwaniami względem efektów zabiegu oraz rozwiązanie ewentualnych wątpliwościami. Ponadto, w trakcie konsultacji lekarz wykonuje wymagane pomiary sylwetki oraz badanie fizykalne Pacjentki. Kobieta ma wtedy też możliwość przymierzenia przykładowych wzorów implantów, co umożliwia podjęcie świadomej decyzji oraz dobór optymalnego kształtu (okrągły lub anatomiczny) i rozmiaru implantu.

Planujesz zabieg z zakresu

chirurgii plastycznej

Zapraszam

Wskazania

  • Utrata objętości i jędrności biustu w wyniku ciąży i karmienia piersią, znacznej redukcji masy ciała czy naturalnego procesu starzenia się organizmu.
  • Utrata atrakcyjnego kształtu i objętości piersi w wyniku zmian hormonalnych i niektórych chorób.
  • Naturalnie małe lub niesymetryczne piersi, będące przyczyną niezadowolenia kobiety ze swojego wyglądu.
  • Rekonstrukcja jednej lub obu piersi po przebytej mastektomii.

Sposób przeprowadzania zabiegu

Do doboru protez używamy programu komputerowego Matrix.

Po zastosowaniu wymaganego znieczulenia ogólnego, w szczególnych wypadkach mozliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego , skóra Pacjentki nacinana jest w fałdzie podpiersiowym l Następnie silikonowe implanty wszczepiane są bezpośrednio pod gruczoły piersiowe lub mięśnie piersiowe, w miejsce określane jako “loża” lub “kieszeń”.

Ostatnim etapem operacji jest założenie szwów oraz specjalnych opatrunków, a także niezbędnego stanika uciskowo- formującego. Ma on za zadanie stabilizację wszczepionych protez we właściwej pozycji oraz wspomaganie odpowiedniego ukształtowania się piersi.

Szwy usuwane są zazwyczaj po dwóch tygodniach od operacji.

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić uczucie bólu, dyskomfortu piersi lub niewielkiego krwawienia w miejscu wykonywania nacięć. Dolegliwości te ustępują zazwyczaj w 5- 7 dniu od zabiegu. Natomiast sam okres rekonwalescencji po operacji powiększenia piersi z reguły trwa 6-8tygodni od przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie wskazane jest bezwzględnie zrezygnować z uprawiania sportu, dźwigania i innego forsowania organizmu oraz narażenia miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje.

Należy również pamiętać o noszeniu specjalnego stanika formującego przez okres 6- 8 tygodni po operacji. Intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny powinno zostać ograniczone na okres do 6 miesięcy.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

Powiększanie piersi - Jaki efekt można uzyskać?

Możliwość uzyskania oczekiwanych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie oraz przy wysokim profilu bezpieczeństwa sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na operację powiększanie biustu. W efekcie tej procedury kobiety nie tylko uzyskują niezwykle jędrny, kształtny i atrakcyjny biust, ale coś o wiele więcej- odzyskanie utraconej pewności siebie.

Pacjentki podkreślają, iż pozbycie się uciążliwych kompleksów związanych z wyglądem ich piersi znacząco podwyższyło ogólną jakość ich życia.

Opinie pacjentek

FAQ

Kiedy będą widoczne efekty operacji powiększenia piersi?

Zmiany wynikające z przeprowadzonej operacji powiększenia piersi będą widoczny od razu po zabiegu. Jednak ostateczny rezultat i efekt procedury najczęściej można ocenić po 3 miesiącach od przebytego zabiegu.

Czy istnieją przeciwwskazania do operacji powiększenia piersi?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; niekontrolowanych chorób przewlekłych; zaburzeniach krzepnięcia krwi; obecności aktywnych schorzeń skórnych i infekcji.

Czy implanty piersi trzeba wymieniać?

Obecnie stosowane implanty mogą pozostać w ciele Pacjentki przez całe życie. Kształt biustu może jednak ulec zmianie po ciąży, karmieniu piersią, utracie znacznej masy ciała lub innych zmianach zachodzących w życiu Pacjentki. Wtedy część kobiet decyduje się na ponowną korektę kształtu i objętości biustu. Jedynym bezwzględnym wskazaniem do wymiany implantów jest jego pęknięcie lub wystąpienie innych powikłań (np. torebki włóknistej).

Czy implanty przeszkadzają w karmieniu piersią?

Implanty piersi w żaden sposób nie zakłócają procesu laktacji. Potwierdzają to rygorystyczne badania oraz tysiące Pacjentek w takiej sytuacji. Wraz z mlekiem matki do organizmu dziecka nie przedostają się, w żadnym stopniu cząsteczki silikonu. Jest to niemożliwe, ze względu na wyjątkową wytrzymałość, odporność na uszkodzenia i izolację wkładki implantacyjnej. Implanty nie mają też żadnego wpływu na ilość pokarmu wytwarzanego w kobiecych piersiach.

Ile trwa operacja powiększania piersi implantami?

Sam zabieg trwa ok. 1- 2 godziny.

Czy operacja powiększania piersi implantami jest bolesna?

Z uwagi na fakt, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, Pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości. Jedynie proces gojenia się ran pozabiegowych może wywoływać różnego rodzaju dolegliwości czy dyskomfort. Jednak rzetelne stosowanie się do zaleceń lekarskich zminimalizuje obecne objawy.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy