Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747
zmniejszanie piersi_top

Zabiegi na piersi

Zmniejszanie piersi

Rezultaty operacji redukcji piersi posiadają jeden z najwyższych wskaźników zadowolenia Pacjentek spośród wszystkich zabiegów chirurgii plastycznej. Jest to podyktowane faktem, że zbyt duży biust stanowi ważną przyczynę problemów zdrowotnych i emocjonalnych.

Zmniejszanie piersi doktor Jamont

Korzyści z zabiegu – redukcja piersi

Redukcja piersi - doktor Jamont - zalety zabiegu

Przewlekłe bóle kręgosłupa, wady postawy, uciążliwe podrażnienia skóry pod biustem a jednocześnie trudności w doborze garderoby i bielizny, ograniczenie w uprawianiu sportów- to tylko niektóre przykre konsekwencje zbyt dużego rozmiaru piersi. Kobietom zmagających się z tym problemem dedykowany jest zabieg redukcji piersi, fachowo nazywany mammoplastyką pomniejszającą. Operacja zmniejszenia piersi nie tylko poprawi proporcje i wygląd sylwetki, ale również przyniesie ogromną ulgę i znacznie polepszy ogólną jakość życia.

Planujesz zabieg z zakresu

chirurgii plastycznej

Zapraszam

Wskazania

  • Zbyt duże gruczoły piersiowe powodujące ograniczenia funkcjonalne, jak i emocjonalne.
  • Znaczna asymetria wielkości piersi.
  • Wielkość biustu nieadekwatna do budowy reszty ciała.
  • Ginekomastia, czyli przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn.

Sposób przeprowadzania zabiegu

Zmniejszanie piersi jest zabiegiem wymagającym dobrego rozpoznania. Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny z Pacjentką, mający na celu zapoznanie się z jej historią choroby, oczekiwaniami względem efektów zabiegu oraz rozwiązanie ewentualnych wątpliwości.

Zabieg rozpoczyna się od zastosowania wymaganego znieczulenia ogólnego Pacjentki. Następnie, w zależności od metody, chirurg wykonuje cięcie wokół otoczki i pionowo od otoczki do bruzdy pod piersią lub wokół otoczki, pionowo i w fałdzie podpiersiowym. W kolejnym kroku usunięciu podlega przerośnięta tkanka gruczołu piersiowego, otaczająca tkanka tłuszczowa oraz fragment skóry tego obszaru. Korekcie poddaje się także wielkość otoczki brodawkowej, w taki sposób aby wyglądała proporcjonalnie do biustu i była zlokalizowana w naturalnym miejscu. Na koniec, chirurg modeluje piersi tak, aby uzyskać ich jędrny, uniesiony i atrakcyjny wygląd oraz rozmiar.

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić uczucie bólu, dyskomfortu piersi lub zaburzenia czucia brodawek sutkowych. Dolegliwości te ustępują zazwyczaj w 5- 7 dniu od zabiegu. Natomiast sam okres rekonwalescencji po operacji redukcji piersi z reguły trwa 4- 6 tygodni od przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie wskazane jest bezwzględnie zrezygnować z uprawiania sportu, dźwigania i innego forsowania organizmu oraz narażenia miejsca operowanego na podrażnienia czy infekcje. Należy również pamiętać o noszeniu specjalnego stanika formującego przez okres 8tygodni po operacji. Intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny powinno zostać ograniczone na okres do 6 miesięcy.

Ponadto, należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich i pilnować regularnych konsultacji u chirurga plastycznego.

Jaki efekt można uzyskać?

Zabieg redukcji piersi może przynieść wiele korzystnych efektów dla pacjentki. Dzięki zabiegowi piersi w końcu będą wyglądały proporcjonalnie w stosunku do reszty ciała. Ponadto biust zostanie odpowiednio wymodelowany, uniesiony i napięty co niewątpliwie wpłynie na jego atrakcyjność. Kolejnym rezultatem operacji są pozytywne efekty zdrowotne. Dzięki redukcji piersi kobieta uwolni się od chronicznego bólu kręgosłupa, przewlekłych podrażnień pod biustem i ograniczeń w uprawianiu różnego rodzaju sportów.

Często też zabieg redukcji piersi to sposób na zniwelowanie uciążliwych kompleksów związanych z nieproporcjonalnie dużym biustem, zaburzającym wygląd sylwetki. Kobiety po operacji mogą w końcu cieszyć się pewnością siebie, komfortem psychicznym i łatwością w dobieraniu garderoby i bielizny.

Opinie pacjentek

FAQ

Kiedy będą widoczne efekty operacji zmniejszenia piersi?

Zmiany wynikające z przeprowadzonej operacji redukcji piersi będą widoczne od razu po zabiegu. Jednak ostateczny rezultat i efekt procedury najczęściej można ocenić po około 6 miesiącach od przebytego zabiegu.

Czy zabieg redukcji piersi trzeba powtarzać?

Efekty zabiegu pozostają trwałe. Należy jednak pamiętać, że wielkość i kształt biustu są wrażliwe na wiele czynników, takich jak zmiany hormonalne, drastyczne wahania wagi czy naturalne procesy starzenia się skóry. Dlatego zdarza się, iż pacjentki, po latach, ponownie decydują się na dodatkowy zabieg z zakresu plastyki biustu.

Czy istnieją przeciwwskazania do operacji zmniejszenia piersi?

Zabiegu nie rekomenduje się w przypadku: ciąży i karmienia piersią; niekontrolowanych chorób przewlekłych; zaburzeniach krzepnięcia krwi; obecności aktywnych schorzeń skórnych i infekcji.

Ile trwa operacja redukcji piersi?

Sam zabieg, w zależności od zakresu działań trwa 2- 4 godzin.

Czy operacja redukcji piersi jest bolesna?

Z uwagi na fakt, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, Pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości. Jedynie proces gojenia się ran pozabiegowych może wywoływać różnego rodzaju dolegliwości czy dyskomfort. Jednak rzetelne stosowanie się do zaleceń lekarskich zminimalizuje obecne objawy.

Czy po zabiegu redukcji piersi pozostaje widoczna blizna?

Chirurg plastyczny prowadzi cięcia w taki sposób, by zachować najwyższą estetykę i zminimalizować widoczność blizn. Dlatego też, po redukcji piersi pozostają blizny, które z czasem bledną i stają się mało widoczne. Ich rozległość zależy od zakresu operacji i wybranej techniki zabiegowej.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy