Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747

Facelifting dla mężczyzn- nowy trend!

atrakcyjny mężczyzna po faceliftingu

W związku z faktem, iż mężczyźni nadal rzadko stosują pełen zakres ochrony i pielęgnacji skóry twarzy i dekoltu, często ich skóra wydaje się bardziej pomarszczona i “starsza” niż skóra kobiet. W dzisiejszych czasach, kiedy atrakcyjny wygląd i niezgoda na upływający czas staje się synonimem XXI wieku- mężczyźni dużo częściej decydują się na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Okazuje się, że coraz więcej panów trafia do gabinetów w celu wykonania faceliftingu. Jakich efektów oczekują mężczyźni po tym zabiegu? Dla kogo facelifting dla mężczyzn będzie odpowiedni i przyniesie satysfakcjonujące efekty?

Na czym polega facelifting dla mężczyzn?

Facelifting polega na nacięciu skóry wzdłuż linii włosów, na skroniach, za oraz przed uszami. Tak ustala się nowe granice, aby przywrócić twarzy pożądany owal i utraconą jędrność. Po operacji chirurg plastyk zakłada bardzo cienkie szwy w miejscach, w których po wygojeniu, blizny będą właściwie niewidoczne. 

Warto mieć świadomośc, że facelifting jest zabiegiem inwazyjnych, który wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego oraz poświęcenia czasu i uwagi na rekonwalescencję.

Facelifting dla mężczyzn- jakie są wskazania do zabiegu?

  • Utrata jędrności i elastyczności skóry na twarzy, szyi, dekolcie.
  • Pojawienie się opadających fałdów skóry na policzkach i żuchwie.
  • Utrata owalu twarzy i definicji linii żuchwy.
  • Obecne tzw. „worki” pod oczami.
  • Nadmiernie zarysowany fałd nosowo- wargowy lub marionetkowy (opadające kąciki ust).
  • Pionowe i poziome zmarszczki na czole.
  • Chęć poprawy konturu i wyglądu podbródka, zniwelowanie tzw. “drugiego podbródka”.
  • Obniżone zewnętrzne krawędzie brwi i opadająca powieka.

Facelifting dla mężczyzn i kobiet- różnice

Zabieg liftingu twarzy ma taki sam przebieg, niezależnie od płci Pacjenta. Jedyną różnicą mogą być niewielkie techniczne utrudnienia w wykonaniu męskiego liftingu. Wynikają one m.in. z faktu, że mężczyźni zazwyczaj mają mniej włosów/ są łysi, co wymaga wyjątkowo precyzyjnie poprowadzonego cięcia, aby ukryć ewentualne blizny. Ponadto mężczyźni mają grubszą skórę niż kobiety, co wymaga jej specjalnego naciągnięcia. Jednak doświadczony chirurg plastyczny doskonale wie, jak poradzić sobie z tymi wyzwaniami, dobierając technikę wykonania operacji do indywidualnych potrzeb i kształtu twarzy, każdego mężczyzny.

Facelifting dla mężczyzn- jakie efekty można osiągnąć?

Mężczyźni zazwyczaj cenią sobie niektóre zmarszczki na twarzy uważając, że dodają im charakteru i pewnej surowości. Dlatego facelifting dla mężczyzn skupia się na odmłodzeniu skóry, wyostrzeniu rysów twarzy, usunięciu obwisłej skóry z policzków i linii szczęki przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnych cech twarzy mężczyzny. Lifting obejmuje również skórę szyi, co umożliwia zniwelowanie defektu tzw. „indyczej szyi”. Spektakularne odmłodzenie twarzy potrafi diametralnie zmienić postrzeganie swojej atrakcyjności i istotnie zwiększyć pewność siebie, na wielu sferach życia mężczyzny.

Zabieg liftingujący nićmi PDO

Nici PDO to alternatywa dla pełnowymiarowej liftingującej operacji plastycznej bez bólu i blizn, za to z wyjątkowo naturalnym rezultatem. Po zabiegu można spodziewać się skóry wygładzonej, jędrnej z podniesionymi i “wyostrzonymi” rysami twarzy, co przekłada się na młodszy, promienny wygląd.

Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą cienkiej igły nici PDO pod skórę Pacjenta. Nić zostaje odpowiednio ułożona, tworząc swego rodzaju „rusztowanie”, silnie podtrzymujące tkanki skórne. Technika wprowadzania nici PDO nie jest przypadkowa- wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry. Wspomaga to odatkowo uzyskanie efektu zbliżonego do liftingu chirurgicznego.

Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu może występować jedynie lekkie zaczerwienienie, tkliwość i zasinienie w miejscach wprowadzenia nici. Nie zakłada się żadnych opatrunków ani nie wymaga się ograniczenia codziennych aktywności. 

Co ważne, efekt zabiegu widoczny jest od razu i ma to związek z mechanicznym podtrzymywaniem tkanek.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy