Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747

Zabiegi na pierwsze zmarszczki- od czego zacząć?

zadbana młoda kobieta

Zmarszczki definiuje się je jako podłużne załamania struktury skóry oraz warstwy podskórnej, złożonej z włókien kolagenu i elastyny. I choć trudno to zaakceptować- pierwsze z nich można zauważyć już po 25. roku życia! Jest to czas, kiedy profilaktyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dadzą najlepsze rezultaty krótko- i długoterminowe! Od czego więc zacząć odmładzanie skóry i jakie zabiegi na pierwsze zmarszczki wybrać?

Jak powstają zmarszczki?

Powstające deformacje skórne, które przybierają formę linii, bruzd bądź fałdek pojawiają się na skutek kilku mechanizmów:

 • wiotczenia skóry z powodu ubytku kolagenu i elastyny w naturalnym procesie starzenia się oraz pod wpływem działania czynników zewnętrznych. W efekcie skóra traci swoje podparcie i zaczyna się marszczyć;
 • osłabieniu aktywności gruczołów łojowych i potowych oraz spadku zawartości lipidów w strukturze bariery hydrolipidowej. Skóra narażona jest wtedy na dynamiczniejszą utratę nawilżenia, podrażnienia i powstanie ubytków w jej strukturze;
 • postępującego z wiekiem, spadku poziomu kwasu hialuronowego w skórze. Odpowiada on za sprężystość i gładkość tkanek skórnych, ponieważ ma zdolność wiązania wody. 

Zabiegi na pierwsze zmarszczki- od czego zacząć odmładzanie skóry?

W przypadku oznak upływającego czasu zasada “lepiej zapobiegać, niż leczyć” ma niewątpliwie swoje uzasadnienie. Im wcześniej zaczniemy świadomą pielęgnację i profilaktykę przeciwstarzeniową, tym większe szanse na zatrzymanie młodego wyglądu na dłużej! Skupienie się na drobnych zmianach czy regularnych zabiegach medycyny estetycznej odłoży w czasie lub wręcz zniweluje potrzebę zastosowania bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Codzienna i świadoma pielęgnacja!

Fundamentem do zachowania młodej, zdrowej i pełnej blasku skóry jest jej codzienna i odpowiednio dobrana pielęgnacja. Warto postawić na sprawdzone dermokosmetyki, które mają w swoim składzie retinol, kolagen i koenzym Q10. Warte uwagi są antyoksydanty i witaminy: A, E i C. Aby domowa pielęgnacja przyniosła rezultaty warto skonsultować się ze specjalistą- dermatologiem lub kosmetologiem. Rozpoznanie potrzeb skóry i dobór indywidualnej pielęgnacji na pewno zaowocują zachowaniem młodej skóry na dłużej!

Botoks- antidotum dla zmarszczek mimicznych

Do rozpoczęcia przygody odmładzającej z botoksem rekomendowany jest tzw. baby botoks. Baby botoks to innowacyjna procedura wykorzystująca rozcieńczoną toksynę botulinową typu A przy zastosowaniu mezoterapii igłowej. Lekarz, za pomocą cienkiej igły, wprowadza do mięśni twarzy (znieczulonej specjalnym kremem) niewielkie ilości toksyny botulinowej. Miejsca iniekcji są dokładnie zaplanowane, aby uzyskać optymalne efekty.

Mezobotoks polecany jest dla osób obserwujących pojawienie się pierwszych zmarszczek:

 • kurzych łapek i innych zmarszczek wokół oczu,
 • lwiej zmarszczki,
 • zmarszczek na nosie i wokół nosa (szczególnie w przypadku tzw. zmarszczek króliczych),
 • innych zmarszczek mimicznych.

Użycie małych ilości toksyny botulinowej jest zalecane przede wszystkim młodym osobom z drobnymi zmarszczkami i/lub nadmiernym napięciem mięśni mimicznych. Zabieg pozwala na osiągnięcie efektu wypoczętej, rozluźnionej skóry bez nadmiernego „zamrożenia” mimiki twarzy, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zredukować widoczność zmarszczek przy zachowaniu w pełni naturalnego wyglądu.

zadbana młoda kobieta

Zabiegi na pierwsze zmarszczki- laserowe odmładzanie twarzy

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie wykorzystywane w medycynie zabiegowej, a szczególnie w chirurgii plastycznej. W sposób minimalnie inwazyjny pobudza kontrolowanie uszkadzaną skórę do szybkiej i skutecznej regeneracji. Dzięki mechanizmowi jego działania dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i innych czynników odpowiadających za młody wygląd naszej skóry. Po zabiegu skóra będzie wyjątkowo napięta i wygładzona, znikną z niej wszelkie przebarwienia, zmarszczki ulegną spłyceniu, a cera odzyska promienny, zdrowy koloryt! 

Zabieg umożliwia:

 • Odmładzanie skóry twarzy, zwiększenie jej napięcia, gęstości oraz wygładzenie zmarszczek.
 • Laserowy lifting i poprawę owalu twarzy.
 • Redukcję rozszerzonych porów, ziemistej cery.
 • Likwidacja oznak fotostarzenia się skóry, przebarwień, plam starczych i piegów.
 • Usuwanie blizn pourazowych, potrądzikowych i innych blizn zanikowych.

Zabiegi na pierwsze zmarszczki- “wampirzy lifting”

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, inaczej “wampirzy lifting” to zabieg z zakresu medycyny estetycznej zaliczany do medycyny regeneracyjnej. Jego specyficzna nazwa ma uzasadnienie w technice przeprowadzania tej procedury. Polega bowiem ona na podaniu w wybranego miejsca ciała w pełni naturalnego i biozgodnego preparatu, jakim jest osocze pochodzące z krwi Pacjenta.

Uzyskana substancja zawiera do 9 razy większe stężenie płytek krwi oraz wyjątkowo wysokie stężenia płytkopochodnych czynników wzrost, które uczestniczą w procesach regeneracyjnych tkanek. Uzyskany preparat stymuluje komórki do wytwarzania nowego kolagenu, czyli podstawowego białka zapewniającego witalność i napięcie skóry. Jego zastosowanie pozwala opóźnić procesy starzenia się, pozbyć się nieestetycznych blizn i przebarwień. Ponadto dzięki znacznej poprawie ukrwienia danej okolicy ciała- skóra odzyska dawny blask i zdrowy koloryt.

Zabiegi na pierwsze zmarszczki- podsumowanie

Jak widać, medycyna estetyczna oferuje bogatą grupę zabiegów odpowiednich dla osób młodych, obserwujących pojawienie się pierwszych zmarszczek. Należy pamiętać, że podjęte terapie są skuteczne, tylko wtedy gdy są dopasowane do potrzeb skóry i oczekiwanych rezultatów. Dlatego przed podjęciem decyzji o wykonaniu danego zabiegu, warto umówić się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas pierwszej wizyty opracowywany jest plan terapeutyczny, który przyczyni się do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników krótko- i długoterminowych.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy