Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747

Jak mieć większe piersi?

jak mieć większe piersi na lato

Niewiele części ciała wzbudza takie zainteresowanie co kobiece piersi. Mimo że, ich podstawowa rola sprowadza się do wykarmienia potomstwa, częściej mówi się o nich w zupełnie innym kontekście. Dla większości kobiet obfity i zgrabny biust jest najważniejszym symbolem kobiecości. Jak mieć większe piersi? Czy jest to osiągalne bez ingerencji chirurga plastycznego?

Od czego zależy wygląd biustu?

Rozmiar i kształt biustu zależy przede wszystkim od czynników genetycznych. Ma tu też znaczenie budowa całej sylwetki, stan zdrowia kobiety, wiek, moment cyklu miesiączkowego, przebyte ciąże czy odpowiednia pielęgnacja. 

Wielkość gruczołu piersiowego uzależniona jest od ilości tkanki tłuszczowej. Jednak na atrakcyjny wygląd biustu wpływa odpowiednie nagromadzenie tkanki gruczołowej oraz tkanka włóknista i więzadła, które podtrzymują strukturę piersi. 

Z wiekiem tkanka gruczołowa ustępuje miejsca rozrostowi tkanki tłuszczowej. Dodatkowo więzadła stają się mniej elastyczne, a piersi zaczynają wiotczeć i opadać, tracąc dawny kształt. Dlatego młodsze kobiety cieszą się zazwyczaj bardziej jędrnymi piersiami, ciężarne nie narzekają na rozmiar, a panie po menopauzie odczuwają istotną utratę sprężystości biustu. 

wygląd piersi zależy od wieku

Piersi kobiece- jaką funkcję pełnią?

Tkanka gruczołowa piersi ma niezwykle duże znaczenie. To w jej strukturze zachodzi proces produkcji mleka, wyjątkowo wartościowego pokarmu dla potomstwa. Ponadto jest ona wyjątkowo bogato unerwiona (szczególnie okolica brodawki i otoczki). Sprawia to, że pierś należy do najbardziej wrażliwych na dotyk i inne bodźce miejsc na ciele kobiety, a przez to jedną z najistotniejszych sfer erogennych na ciele kobiety.

Piersi kobiece niewątpliwie są też aspektem wpływającym na poczucie atrakcyjności kobiety. Ten symbol kobiecości może zarówno dodawać pewności siebie, jak i być źródłem uciążliwych kompleksów.

Jak mieć większe piersi- sposoby nieinwazyjne

Przeciętna kobieta, porównując swoje piersi ze wzorcowym modelem, zwykle uważa, że ma biust za mały lub nieodpowiedniego kształtu. Okazuje się, że istnieje kilka sposobów, aby utrzymać atrakcyjny wygląd piersi na dłużej!

Pielęgnacja biustu     

Dbanie o piersi powinno się rozpocząć już w momencie dojrzewania, na samym początku rozwoju gruczołu piersiowego. Nie powinno się tego odkładać na moment, kiedy piersi zaczynają już tracić jędrność. Wszelkie zaniedbania w młodości mogą mieć negatywny wpływ na wygląd, a nawet zdrowie piersi w kolejnych latach.

Pielęgnowanie piersi polega na:

  • stosowaniu zabiegów ujędrniających skórę piersi oraz wzmacniających tkankę. Świetnie sprawdzi się peeling gruboziarnistą solą morską. Nie tylko pomoże złuszczyć martwy naskórek, ale także pobudzi krążenie, dzięki czemu piersi zrobią się lekko obrzmiałe i jędrniejsze,
  • spróbuj regularnego masażu piersi z wykorzystaniem specjalnych balsamów i olejów,
  • podczas codziennego prysznica oblewaj piersi naprzemiennie ciepłą i zimną wodą- ujędrni to biust i lekko go uniesie,
  • zadbaj o zdrową i pełnowartościową dietę,
  • pamiętaj o stosowaniu odpowiednich preparatów do skóry piersi w okresie ciąży i karmienia.
pielęgnacja piersi

Jak mięć większe piersi- odpowiednie ćwiczenia

„Ćwiczenia biustu” nie zmienią jego rozmiaru. Jednak dobrze wyćwiczone mięśnie piersiowe lepiej podtrzymują biust, dzięki czemu piersi przybierają ładny, sprężysty kształt.

Odpowiednio dobrany biustonosz

Zawsze noś odpowiednio dobrany biustonosz, a w nocy i w trakcie treningów zakładaj miękki stanik sportowy. Zapobiegnie to rozciąganiu się skóry i opadaniu biustu. Warto skorzystać z usług salonów brafiterskich, aby dobrać idealny model i rozmiar dla swoich piersi.

Jak mieć większe piersi- medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna oferuje nieoperacyjne zabiegi powiększanie piersi, które zyskują na popularności. Są mniej inwazyjne niż operacja plastyczna i odwracalne. Jednak efekt nie jest długotrwały, co wiąże się z koniecznością powtarzania zabiegu co jakiś czas. Obecnie największą popularnością cieszą się: lifting piersi nićmi PDO oraz powiększenie piersi kwasem hialuronowym.

Jak mieć większe piersi- chirurgia plastyczna

Okazuje się, iż jedynym trwałym i skutecznym sposobem na większe piersi są procedury z zakresu chirurgii plastycznej. Co roku trzy miliony kobiet na świecie poddaje się operacjom plastycznym piersi. Najwięcej, ponad 1,7 mln z nich, powiększa sobie biust! 

Gabinety chirurgii plastycznej oferują powiększanie biustu implantami lub za pomocą przeszczepienia tkanki tłuszczowej z innego miejsca ciała pacjentki do piersi. Ponadto, pacjentki niezadowolone z wyglądu swojego biustu mogą zdecydować się m.in. na:

  • zabieg podwieszania piersi (inaczej lifting piersi), mający na celu uniesienie, oraz wymodelowanie kształtu piersi,
  • plastykę wciągniętych brodawek piersiowych,
  • redukcję piersi lub samych otoczek piersiowych,

Warto umówić się na wstępną konsultację do doświadczonego chirurga plastycznego. Lekarz przedstawi najlepsze dla danej pacjentki metody udoskonalenia wyglądu jej piersi- aby móc cieszyć się satysfakcjonującym rozmiarem i kształtem biustu, jeszcze przed latem!

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy