Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747

Jaki implant wybrać

Jaki implant wybrać okrągły czy anatomiczny?

Pomysł nosiłaś w sobie już od dawna, ale teraz klamka zapadła i wiesz, że chcesz powiększyć piersi. Odczuwasz ulgę, ale czy powinnaś? Przed Tobą jeszcze wiele innych wyborów, które wpłyną na wynik końcowy. Jedną z najważniejszych jest kształt i w tej kwestii spróbujemy Ci pomóc. Przedstawiamy dwie możliwości, które warto wziąć pod uwagę, celem łatwiejszego podjęcia ostatecznej decyzji.

Anatomiczny vs okrągły kształt piersi

Już to wiesz: skoro zdecydowałaś się na implanty piersi, jednym z głównych czynników do rozważenia jest ich kształt. W tym kontekście w Twojej głowie mogą pojawić się następujące pytania:

• Czy najpopularniejszy dzisiaj okrągły implant piersi będzie dla mnie najlepszy?
• Może powinnam wybrać bardziej naturalne (ale droższe) implanty w kształcie anatomicznym?

Być może słyszałaś już co nieco na ten temat od znajomych lub celebrytów omawiających oba rozwiązania i zastanawiasz się, który najlepiej pasuje do Twojego ciała i / lub stylu życia. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że różne kobiety mogą mieć różne oczekiwania, których niekoniecznie są jeszcze świadome. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, nade wszystko konieczne jest znalezienie wykwalifikowanego chirurga plastycznego, który zaoferuje fachowe doradztwo i wyjaśni najważniejsze kwestie. Z takim specjalistą u boku można mieć pewność, że ostateczna decyzja okaże się możliwie jak najbardziej prawidłowa.

Jednak fakt faktem – to chodzi o Twoje piersi i finalne słowo winno być uzależnione od Twoich potrzeb i preferencji. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy rozważaniu, który kształt implantu piersi jest dla Ciebie najlepszy.

Twój typ ciała – ma znaczenie!

Ważne jest to, aby wybrane implanty piersi odpowiadały Twojemu kształtowi i rozmiarowi – nikomu innemu. Niektóre kobiety preferują okrągły kształt, podczas gdy inne mogą chcieć operacji, aby skorygować zwiotczenie, na co bardziej pozwalają implanty o naturalnym kształcie kropli wody (anatomicznym). Każdy typ ma inny urok. Pamiętaj, że to, co wygląda dobrze u jednej kobiety, może wyglądać zupełnie inaczej u drugiej.

Miejsce umieszczenia implantu i nacięcia

Istnieją różne rodzaje umieszczania implantów piersi, a także różne miejsca umieszczania w tych miejscach nacięć. Będzie to zależeć od kilku czynników, w tym:
• tkanki piersi,
• historii ciała (czy będziesz karmić piersią itp.),
• własnych preferencji na cięcie chirurgiczne.

Okrągłe implanty piersi – najważniejsze informacje

Nie da się ukryć – najczęstszy kształt implantów piersi jest okrągły. Po zabiegu wygląd piersi będzie kulisty, ale na tym nie koniec informacji. Okrągłe implanty piersi występują w czterech różnych typach i żaden z nich nie jest lepszy od drugiego, tutaj po prostu należy wziąć pod uwagę osobiste preferencje.

Dlaczego możesz być zainteresowana tym kształtem? Po pierwsze: okrągłe implanty dają wrażenie pełności w górnej części piersi. Jeśli chcesz poprawić zwiotczenie i chcesz uzyskać pełniejszy wygląd, dobrym rozwiązaniem mogą być właśnie okrągłe implanty. Po drugie: zazwyczaj kosztują mniej niż ich odpowiedniki w kształcie anatomicznym.

Anatomiczne implanty piersi – najważniejsze informacje

Najważniejsza różnica jest taka, że te implanty piersi to bardziej naturalny wygląd, ponieważ ich dolna część jest pełniejsza niż górna. Jak sama nazwa wskazuje – są bardziej anatomiczne i nadają piersi kształt zbliżony do kropli wody.

Kobiety, które chcą, aby efekty powiększania piersi wyglądały bardzo naturalnie, często wybierają ten typ. Pełnia piersi nie jest utracona, ale jest po prostu bardziej skoncentrowana w jej dolnej części.

Implanty piersi a budżet

Podejmując decyzję, weź pod uwagę koszt samych implantów. Implanty w kształcie kropli wody (anatomicznym) często kosztują więcej, ponieważ wymagają teksturowanej powierzchni, aby uniknąć rotacji i zniekształceń.
Uzyskanie implantów piersi to świetna inwestycja, ale z pewnością nie jest to decyzja, którą należy podjąć zbyt lekko lub w pośpiechu. Zalecamy zdobycie jak największej liczby informacji na temat określonych kształtów, procedur chirurgicznych i rodzajów implantów dostępnych na rynku, przed jej podjęciem. Warto również skonsultować się ze znajomymi lub partnerem. Bądź otwarta na opinie i sugestie innych osób.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy