Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747

Wymiana implantów

Kiedy powinno się wymienić implant piersi?

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi chirurgii plastycznej. Kiedyś był to raczej przywilej tylko dla bogaczy, dziś tempo rozwoju nowoczesnych metod sprawia, że są to ogólnodostępne zabiegi. Powiększanie piersi długi czas było tematem tabu. Kobiety chętnie poddają się temu zabiegowi, aby cieszyć się nie tylko pięknym ciałem, ale także z uwagi na poprawę samopoczucia, czy większą pewność siebie. Czy implanty są bezpieczne?

Implanty piersi – o czym warto wiedzieć?

Na pewno zanim zdecydujemy się na zabieg powiększania piersi, warto poszukać specjalisty godnego zaufania. Polegajmy tylko na chirurgach, którzy cieszą się dobrą opinią. Nie wybierajmy podejrzanych klinik czy lekarzy, którzy sprawiają wrażenie, jakby zależało im tylko na zwiększeniu zasobności portfela. Pamiętajmy, że każda ingerencja w nasze ciało i organizm wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego warto znaleźć lekarza, któremu w pełni zaufamy. Już na wczesnym etapie konsultacji warto poinformować lekarza o tym, czy w przyszłości planujemy ciążę. Nowoczesne implanty nie są żadnym przeciwwskazaniem do karmienia piersią, jednak dla lekarza będzie to bardzo cenna informacja.

Do wyboru jest wiele rodzajów implantów i nie chodzi tu tylko o rozmiar. Nie bójmy się zadawać pytań, pamiętajmy, że to decyzja na wiele lat. Bardzo wiele pytań rodzi się przy temacie wymiany implantów.

Kiedy może zajść konieczność, by wymienić implanty?

  • producent daje ograniczoną gwarancję,
  • podczas pęknięcia,
  • po ciąży i karmieniu,
  • w ramach zabiegu powiększającego o kolejny rozmiar.

Implanty – kiedy trzeba je wymienić?

Z pewnością jednym z takich przypadków może się okazać okres po ciąży i karmieniu. W tym czasie gruczoły piersiowe się powiększają się, a same implanty mogą ulec uszkodzeniu. Jednak takich przypadków jest niewiele. Jeśli na etapie planowania zabiegu poinformujemy lekarza, że planujemy ciąże, implanty zostaną dobrane tak, aby z tym nie kolidować.

Jaka jest gwarancja implantów?

Różne implanty mają różny okres gwarancji, warto o to zapytać już w czasie konsultacji. To jaki model zostanie użyty, może wiązać się z koniecznością wymiany na przykład po 10 latach. Po tym czasie, jakość protezy piersiowej ulega zmniejszeniu i wiąże się z koniecznością poddania następnej operacji, co z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego warto wybrać jakie implanty, których trwałość jest większa. Nawet jeśli początkowo cena jest wyższa, zaoszczędzi nam to dodatkowego stresu i bólu po okresie gwarancji. Jednak część kobiet, która poddała się operacjom lata temu, zdecydowała się na wymianę choćby z uwagi na inne, bardziej nowoczesne rodzaje implantów.

Czy implant może pęknąć?

Nie są to częste sytuacje, ale czasami może zdarzyć się tak, że implant piersi pęknie. Może tak być z uwagi na zbyt duży rozmiar, nieodpowiednie stosowanie się do zaleceń podczas rekonwalescencji. Nowoczesne implanty same z siebie nie ulegną uszkodzeniu, najczęściej dzieje się tak z uwagi na uszkodzenia mechaniczne – uderzenia, wypadek samochodowy. Duży obrzęk i ból piersi bardzo często na to wskazują. Nowoczesne metody produkowania implantów są w zupełności bezpieczne.

Nietolerancja implantów, czy to się zdarza?

Bardzo rzadko można o tym słyszeć, ale jest pewien odsetek kobiet, których organizm nie będzie tolerował implantów. Nowoczesna diagnostyka powinna odrzucić tę możliwość już na wczesnym etapie planowania zabiegu. Zdarza się jednak, że podczas badań i konsultacji, nie da się tego stwierdzić. W takim przypadku, konieczna będzie wymiana na inne implanty, lub całkowite ich usunięcie.

A może większy rozmiar?

To tak naprawdę najczęstszy powód wymiany implantów, czy powiększenie piersi o kolejny rozmiar. Pamiętajmy jednak, że w chirurgii plastycznej chodzi o zachowanie naturalnego wyglądu, a z samym rozmiarem implantów, należy też nie przesadzać. Jest to dodatkowe obciążenie dla kręgosłupa.

Każdy zabieg wiąże się z ryzykiem. Jednak wybierając dobrego i sprawdzonego lekarza, to ryzyko znacznie się zmniejsza. Nowoczesne metody chirurgii plastycznej sprawiają, że ryzyko pęknięcia implantów piersi jest praktycznie zerowe. Oczywiście, jeżeli dojdzie do niego podczas urazu, wymiana może okazać się konieczna. Nie są to jednak częste przypadki.

Scroll to top
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna.
Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy
Szanowni Pacjenci
W dniach od 15 kwietnia do 15 maja klinika Dr Jamont jest nieczynna. Zapraszamy do kontaktu po urlopie
Pozdrawiamy