Nowości

Są takie miejsca w obrębie naszego ciała, z których usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej może być bardzo uciążliwe. Okazuje się, iż restrykcje kaloryczne i wyczerpujące treningi nie są wystarczające do uzyskania satysfakcjonujących efektów sylwetkowych w tych obszarach ciała. Jest to przede wszystkim brzuch, ale też kończyny górne i dolne. Chirurgia plastyczna proponuje rozwiązanie tego problemu. Liposukcja w obrębie kończyn- na czym polega ten zabieg i jakich efektów można oczekiwać?

Czym jest liposukcja i jak wygląda zabieg?

Liposukcja polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z interesującej nas partii ciała. Najczęściej są to: okolice podżuchwowe, klatka piersiowa, ramiona, brzuch, biodra, uda, podudzia i wzgórek łonowy. Wykonuje się go poprzez dokonanie małych nacięć na skórze (najczęściej w miejscach, gdzie występują już naturalne zagięcia skóry, tak żeby zmniejszyć widoczność ewentualnych blizn), przez które wprowadza się specjalną metalową kaniulę, która rozdrabnia i odsysa komórki tłuszczowe. Wyróżnić można kilka rodzajów liposukcji – tradycyjną, laserową czy ultradźwiękową. Dobór metody odpowiada indywidualnym predyspozycjom oraz oczekiwaniom każdego pacjenta. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od zakresu liposukcji. 

Należy pamiętać, że liposukcja nie jest metodą na odchudzanie i nie należy jej stosować w przypadku pacjentów cierpiących na otyłość. Odsysanie tłuszczu jest polecane osobom o normalnej sylwetce, które mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z pewnych partii ciała, mimo stosowania diety oraz ćwiczeń fizycznych. Warto również pamiętać, że po zabiegu także należy dbać o swoją kondycję, by nie powrócić do stanu sprzed zabiegu. Odessany tłuszcz może posłużyć do powiększenia ust, wypełnienia głębokich zmarszczek lub ubytków w tkankach miękkich.

Liposukcja kończyn górnych

Kształtne, smukłe i wyrzeźbione ramiona tak samo wpływają na kształtowanie sylwetki, jak płaski brzuch. Oprócz twarzy są najbardziej eksponowanym obszarem ciała, szczególnie latem, gdy nosimy ubrania je odkrywające. 

Niestety, wygląd i kondycja ramion mogą być przyczyną wielu kompleksów. Często pacjenci borykają się z uciążliwym problemem tzw. “pelikanów” czy “motylków”. Pacjentkom w tych przypadkach najczęściej proponuje się:

  • Liposukcję laserową- laser oprócz tego, że likwiduje nadmiar niechcianej, tkanki tłuszczowej, to dodatkowo zadba o poprawę jakości skóry, w tym przypadku ujędrni ją.
  • Liposukcję ultradźwiękową- stosuje się ja najczęściej w przypadkach, gdy ramiona są jędrne, a jedynym problemem jest ich nadmierna masywność spowodowana nadmiarem tkanki tłuszczowej.

W obu przypadkach następuje rozpuszczenie tkanki tłuszczowej, którą następnie lekarz odsysa przy użyciu specjalnego urządzenia. 

liposukcja kończyn górnych

Liposukcja kończyn dolnych

Szczupłe, kształtne nogi i pośladki, przez wielu, są uznawane za symbol kobiecości i atrakcyjności obu płci. Niestety, wiele osób zmaga się z tendencją do odkładania tkanki tłuszczowej właśnie w obrębie ud, łydek czy bioder. Gdy wyczerpią się już możliwości treningu, diety, fizykoterapii, pomocą może być zabieg liposukcji.

W zakresie nóg można wykonać: liposukcję ud, kolan, łydek i pośladków.

Liposukcja nóg efekty zapewnia natychmiast po zakończeniu zabiegu, a finalne rezultaty uwidaczniają się po całkowitym wygojeniu ran. W ciągu kilku tygodni tkanka tłuszczowa w obszarze kończyn ulega widocznej redukcji. Zabieg umożliwia uzyskać korzystną proporcję wielkości ud do reszty sylwetki, uniesienie pośladków i optyczne wysmuklenie całej sylwetki. 

Ponadto obecnie stosowane metody liposukcji, zapewniają brak efektu zwiotczenia skóry. Zarówno procedury z wykorzystaniem lasera, jak i ultradźwięków  jednocześnie napinają i liftingują skórę danego obszaru ciała. Jednoczesne następuje obkurczanie włókien kolagenowych, które zostają pobudzone i zagęszczone. Dzięki temu skóra ulega wyrównaniu, staje się bardziej jędrna i napięta- co optycznie nie tylko wysmukla nogi, ale też je odmładza.

liposukcja kończyn dolnych

Liposukcja kończyn- podsumowanie

Ogromnym atutem, każdej z metod liposukcji jest fakt, że nie są one tak inwazyjne, jak tradycyjna plastyka ramion czy ud z użyciem skalpela. W części przypadków nie wymagają pełnego znieczulenia i długiej rekonwalescencji, a jednocześnie przynoszą satysfakcjonujące efekty. Warto przed podjęciem decyzji skonsultować swoje plany z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który odpowie na wszelkie pytania i zaproponuje najlepszą metodę zabiegową. 

Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.
Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.