Nowości

Wiele osób jest przekonanych, że operacje plastyczne wszelkich części ciała można wykonywać o dowolnej porze roku. Rzeczywiście tak jest, jednak trzeba mieć na uwadze następstwa zabiegu, które ograniczają podejmowanie niektórych aktywności. Czy operacje plastyczne wiosną to dobry pomysł?

Operacje plastyczne latem, czy to dobry pomysł?

Decyzja podjęcia operacji plastycznej latem podyktowana jest najczęściej względami organizacyjnymi. Wiele osób właśnie w tym czasie ma możliwość wzięcia urlopu czy zorganizowania opieki nad dziećmi.

Ponadto, to zazwyczaj latem zdajemy sobie sprawę, że przez swoje niedoskonałości wstydzimy się ubrać strój kąpielowy czy krótkie spodenki. Wtedy często podejmujemy impulsywną decyzję o umówieniu się na konsultację u chirurga plastycznego.

Najczęściej nie ma przeciwwskazań, aby poddać się zabiegowi chirurgicznemu latem, są jednak pewne przesłanki, aby przemyśleć ten termin. Nadmierne pocenie się, ekstremalne temperatury mogą zakłócać proces odpowiedniego gojenia się ran pozabiegowych. Ponadto, blizny przez kilka miesięcy po zabiegu nie powinny być wystawione na działanie promieniowania słonecznego. Opalanie się przez 3 miesiące po zabiegu nie jest możliwe, a jeśli już musimy zoperowane miejsce wystawić na słońce- należy je chronić. W przypadku niektórych zabiegów konieczne jest także noszenie specjalistycznej odzieży np. biustonosza uciskowego przez kilka tygodni po zabiegu. Może to wiązać się z pewnym dyskomfortem podczas upałów.

atrakcyjna kobieta w stroju kąpielowym

A może zabieg zimą?

Zima to tak samo dobry czas na poddanie się operacji plastycznej, jak każda inna pora. Jednak trzeba i w tym wypadku zastanowić się czy zabieg, na który się decydujemy i okres kilku tygodni rekonwalescencji nie będzie dla nas problematyczny. Musi wziąć pod uwagę suche i mroźne zimowe powietrze oraz konieczność ciepłego, obcisłego ubierania się- może to sprzyjać naruszaniu opatrunków oraz gorszemu gojeniu się blizn. 

ciepłe ubrania zimowe

Operacje plastyczne wiosną- złoty środek

Dobrym czasem na wykonanie powiększenia piersi czy liposukcji będzie czas wiosen, kiedy do pełni lato zostało jeszcze kilka miesięcy. To właśnie w okresie od marca do początku czerwca kobiety, jak i mężczyźni decydują się najczęściej na ingerencję chirurga plastyka. Jest to podyktowane faktem:

  • optymalnych warunków pogodowych- wiosną nie odkrywamy tyle ciała ile latem, a jednocześnie nie narażamy świeżych opatrunków na obcisłe i ciepłe ubrania- jak ma to miejsce zimą. Luźne i delikatne ubrania z naturalnych materiałów z długimi rękawami i nogawkami pozwolą ukryć obszary pooperacyjne, a przy tym zapewnią komfort termiczny. Wiosenne słońce nie jest jeszcze tak intensywne, jak w okresie letnim, dzięki czemu łatwiej jest zachować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.
  • dobry czas na rekonwalescencję- każda operacja plastyczna wiąże się z koniecznym okresem rekonwalescencji. Pacjenci często wybierają wiosnę jako odpowiedni czas na zabiegi, z powodu braku konieczności rezygnacji z zaplanowanych wyjazdów wakacyjnych i podczas ferii zimowych.  Również studentki chętnie wybierają wiosnę na operacje plastyczne- przerwa świąteczna czy weekend majowy to dla nich idealny czas na korektę wyglądu. 
  • czas na przygotowanie się do operacji- ta kwestia odnosi się głównie do zabiegu liposukcji czy plastyki brzucha. Przed tymi zabiegami warto spróbować samodzielnie unormować wagę i wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe oraz regularną aktywność fizyczną. Wiosna to niewątpliwie najlepszy czas, sprzyjający motywacji do tych działań! 

Najczęściej wybierane operacje plastyczne wiosną

Najpopularniejsze zabiegi wykonywane wiosną to operacje powiększenia piersi, liposukcji i plastyki brzucha. Zapewne jest to podyktowane faktem chęci lepszego samopoczucia i prezentacji w stroju kąpielowym czy odkrytych ubraniach. Ponadto, wiele osób pragnie zregenerować swoją skórę po okresie zimowym, obfitym w suche powietrze i mroźny wiatr. Dlatego, zabiegi medycyny estetycznej, takie jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy specjalistyczne peelingi cieszą się wyjątkową popularnością w tym czasie.

Operacje plastyczne wiosną- podsumowanie

Podsumowując, najlepszy czas na operację plastyczną to ten, w którym czujemy się gotowi. Jeśli jednak mamy ten komfort, że możemy zaplanować zabieg na dowolny czas- najlepiej wybrać wiosnę lub jesień. Umiarkowane temperatury sprzyjają gojeniu i zwiększają komfort w okresie rekonwalescencji. Ponadto, zarówno wczesną wiosną, jak i jesienią możemy w spokoju zająć się bliznami i dać im czas na nabranie ostatecznego kształtu bez martwienia się o zakrywanie ich przed słońcem. Dzięki temu na wakacjach rezultaty liposukcji, plastyki brzucha czy piersi będą prezentować się nienagannie.

Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.
Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.