Nowości

Cellulit jest problemem medycznym i estetycznym, z którym przede wszystkim borykają się kobiety. Powstaje on na skutek nieprawidłowego gromadzenia tłuszczu pod skórą, powodując nierówności i fałdy, zwane potocznie „skórką pomarańczową”. Najczęściej przeważają na brzuchu, biodrach, udach i pośladkach. Może to być uciążliwe- zwłaszcza latem, kiedy odsłaniamy więcej ciała.

Czym właściwie jest cellulit?

Cellulit jest rodzajem zmian zwyrodnieniowych obejmujących tkankę podskórną. Wyróżnia się jego dwa podstawowe rodzaje: 

  • cellulit tłuszczowy- rozwija się w następstwie nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej. 
  • cellulit wodny- polega na gromadzeniu się wody i zbędnych produktów przemian metabolicznych w przestrzeniach międzykomórkowych. 

W zależności od przyczyny i stadium zaawansowania cellulit może być słabo widoczny lub wręcz przeciwnie, nawet bolesny. Spore skupiska komórek tłuszczowych są przyczyną ucisku na tkanki i zaburzeń krążenia. Tym samym cellulit może prowadzić do niskiego odżywienia i dotlenienia skóry, przez co zmianie ulega również wygląd jej powierzchni. 

Cellulit- skąd się bierze?

Cellulit powstaje na skutek kilku czynników. Zaburzenia hormonalne, takie jak spadek poziomu estrogenów u kobiet, mogą przyczynić się do tego, że tkanka tłuszczowa zaczyna gromadzić się w sposób nierównomierny, tworząc nierówności i fałdy skóry. Ponadto, genetyka ma również wpływ na predyspozycje do pojawienia się cellulitu.

Innymi czynnikami mogącymi przyczyniać się do powstawania cellulitu są niewłaściwe nawyki lifestyle’owe. Niezdrowa dieta, bogata w przetworzoną żywność, tłuszcze i nadmiar soli, może prowadzić do nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej i zwiększać ryzyko powstawania nieestetycznej “pomarańczowej skórki”.

Dodatkowo brak aktywności fizycznej jest również czynnikiem predysponującym do pojawienia się cellulitu. Regularna aktywność fizyczna pomaga poprawić krążenie krwi i limfy, co może zmniejszyć ryzyko tworzenia się zastojów i nierównomiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Zaburzenia pracy układu limfatycznego i krążeniowego również mogą przyczyniać się do powstawania cellulitu. Niewłaściwy przepływ limfy i krwi może powodować zatrzymywanie się płynów w tkankach i tworzenie się nierówności skóry.

Należy również zauważyć, że czynniki zewnętrzne, takie jak palenie papierosów, nadmierne spożycie alkoholu i stres, mogą przyczynić się do pogorszenia stanu skóry i zwiększenia ryzyka wystąpienia cellulitu.

skuteczna redukcja cellulitu

Domowe sposoby na redukcję cellulitu- czy wystarczą?

Istnieje kilka “domowych” sposobów na zmniejszenie widoczności cellulitu. Przede wszystkim należy zadbać o ogólnie zdrowy tryb życia- pełnowartościową dietę, regularny wysiłek fizyczny, eliminację używek i stresu.

Ponadto warto wypróbować zastosowanie dedykowanych kosmetyków do redukcji cellulitu. Istnieją różne preparaty, które delikatnie wygładzają skórę i zmniejszają widoczność cellulitu.

Wiele kobiet chwali sobie również regularne szczotkowanie na sucho. Taki masaż usprawnia przepływ limfy i może zmniejszyć widoczność nieestetycznych nierówności, szczególnie na nogach.

Jeśli zależy nam jednak na uzyskaniu widocznych i długotrwałych efektów- działania te powinniśmy traktować jako uzupełnienie profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.

Redukcja cellulitu- skuteczne zabiegi medyczne

Warto mieć świadomość, iż skuteczność zabiegów na cellulit może się różnić w zależności od indywidualnych czynników i odpowiedzi organizmu. Zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, aby dobrać odpowiedni zabieg do swoich potrzeb i oczekiwań. 

Kriolipoliza

Podczas tego innowacyjnego zabiegu wykorzystuje się kontrolowane schłodzenie, które ma na celu usunięcie nadmiaru komórek tłuszczowych. Chłodzenie nie powoduje uszkodzenia tkanek ani komórek, działa jedynie na tkankę tłuszczową, powodując stopniowy ich rozpad. Nieaktywne komórki z czasem są naturalnie usuwane z organizmu.

Liposukcja na cellulit

Liposukcja sprowadza się do rozbicia nadmiaru tkanki tłuszczowej (mechanicznie, chemicznie lub ultradźwiękami) i odessania jej podciśnieniem na zewnątrz. Z chwilą, kiedy ciało po zabiegu przechodzi rekonwalescencję, skóra staje się znacznie gładsza, a niepożądana tkanka tłuszczowa wraz z nierównościami i cellulitem w znacznym stopniu zanika. 

Redukcja cellulitu falą uderzeniową

W tym sposobie wykorzystuje się energię fal dźwiękowych o dużej sile, które przenikają przez skórę i wpływają na gromadzące się tkanki podskórne. Terapia falą uderzeniową może pomóc w rozpraszaniu nagromadzonych komórek tłuszczowych oraz pobudzać krążenie krwi. W rezultacie otrzymuje się równą, gładką skórę bez efektu pomarańczowej skórki.

redukcja cellulitu ultradźwięami

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia jest techniką, która polega na bezpośrednim wprowadzaniu aktywnych substancji w skórę w celu polepszenia jej wyglądu i zmniejszenia cellulitu. Substancje te wywołują różne pozytywne efekty, takie jak: pobudzanie krążenia krwi, poprawa elastyczności skóry, redukcja stanu zapalnego oraz rozpadanie gromadzącej się tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że skutecznie działają na różne przyczyny cellulitu.

Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.
Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.