Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747

Trzy najpopularniejsze zabiegi estetyczne twarzy!

kobiet przed lustrem ogląda twarz

Naturalny proces starzenia się organizmu niestety najbardziej odznacza się na naszej twarzy za sprawą zmarszczek, utraty owalu i spadkiem jędrności skóry. Większości procesów nie da się zatrzymać, co nie oznacza jednak, że nie mamy na nie wpływu. Dynamicznie rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje sposoby pozwalające na ich skuteczne opóźnienie, bez konieczności pełnowymiarowej operacji plastycznej. Poznaj najpopularniejsze zabiegi estetyczne twarzy!

Zabiegi estetyczne twarzy- niezawodna toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa, popularnie nazywana „botoksem” to substancja obecna w medycynie od blisko 50 lat. Jej wykorzystywaną w medycynie właściwością jest blokowanie przewodnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem. Zapobiega to powstawaniu nowych zmarszczek w okolicy twarzy, szyi i dekoltu oraz daje efekt wygładzenia tych już istniejących. Botoks powoduje również odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy, dzięki temu możliwe jest odzyskanie młodszego i promiennego wyglądu.

Wskazania:

  • Nierówności między brwiami tzw. “lwie zmarszczki”.
  • Zmarszczki poprzeczne czoła.
  • Zmarszczki wokół oczu tzw. “kurze łapki”.
  • Fałdy i nierówności okolic szyi i dekoltu.
  • Zmarszczki okolicy ust tzw. “zmarszczki palacza” oraz opadający kącik ust.

Jak wygląda zabieg?

Bezpośrednio przed zabiegiem specjalista dobiera odpowiedni rodzaj oraz stężenie substancji do problemu, z którym zmaga się pacjent. Aplikację preparatu poprzedza dokładna analiza mimiki, na jej podstawie można określić, do których miejsc twarzy preparat zostanie wprowadzony. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej trwa zazwyczaj do 30 minut, a fakt, że preparat podawany jest niezwykle cienką igłą czyni go praktycznie bezbolesnym.

zabieg aplikacji toksyny botulinowej

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie twarzy. Przez pierwsze 4 godziny po zabiegu nie należy masować ani dotykać skóry twarzy. Nie wolno się również schylać, kłaść i uprawiać aktywności fizycznej. Przez kolejne dwa tygodnie zaleca się unikania sytuacji narażenia obszaru objętego zabiegiem na przegrzewanie (korzystania z sauny, gorących kąpieli i intensywnego opalania).

Poznaj fenomen kwasu hialuronowego!

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie. Wchodzi w skład macierzy zewnątrzkomórkowej, płynu stawowego, ciała szklistego gałki ocznej, ale przede wszystkim możemy ją znaleźć w tkance skórnej. To dzięki jego właściwościom silnie wiążącym wodę- skóra pozostaje nawilżona, elastyczna i promienna, a jej procesy regeneracyjne zachodzą szybko i skutecznie.

Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie stopniowo maleje, co możemy obserwować przez postępującą utratę sprężystości skóry, jej przesuszenie, potrzebę dłuższej regeneracji oraz widoczną utratą blasku. Uzupełnienie zawartości kwasu hialuronowego dzięki jego zewnętrznej aplikacji jest w stanie zniwelować te niekorzystne skutki.

Wskazania do zabiegu:

  • Pogłębione bruzdy nosowo- wargowe oraz tzw. zmarszczki „marionetki”.
  • Zmarszczki wokół ust- „zmarszczki palacza”.
  • Nierówności między brwiami tzw. “lwie zmarszczki”.
  • Zmarszczki poprzeczne czoła.
  • Zmarszczki wokół oczu tzw. “kurze łapki”.
  • Utrata owalu twarzy.
  • Zapadnięta dolina łez.
  • Blizny potrądzikowe zanikowe.
  • Skóra twarzy pozbawiona nawilżenia i jędrności.
aplikacja kwasu hialuronowego

Sposób przeprowadzania zabiegu

Podczas zabiegu, specjalista indywidualnie dobiera i przygotowuje odpowiedni dla Pacjenta rodzaj preparatu kwasu hialuronowego. Następnie wprowadza substancję cienką igłą bądź grubszą, tępo zakończoną kaniulą po uprzednim wykonaniu mikrootworu igłą. Wybór metody wprowadzania substancji zależy od rodzaju i głębokości zmarszczek, rodzaju skóry Pacjenta i predyspozycji anatomicznych.

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Jednak objawy te ustępują w przeciągu zaledwie kilku godzin lub dni. 

Nici PDO- mniej inwazyjny lifting twarzy

PDO (Polidioksanol) to silne syntetyczne włókno składające się z jednego lub dwóch skręconych włókien, które po pewnym czasie rozpuszcza się w tkankach. W miarę tego procesu systematycznie pobudza ono procesy syntezy kolagenu i elastyny. Dzięki tym właściwościom nici PDO, po ich wprowadzeniu, skóra staje się wyjątkowo jędrna, elastyczna, napięta i bardziej nawilżona. 

Nici PDO stały się niewątpliwie rewolucją w medycynie estetycznej. Jest to uznana alternatywa dla skalpela- bez bólu i blizn, za to z wyjątkowo naturalnym rezultatem.

dojrzała zadbana kobieta

Dla kogo ten zabieg?

Nici PDO sprawdzą się u osób zmagających się z utratą jędrności skóry- pojawieniem się opadających fałdów skóry na policzkach i żuchwie (drugi podbródek). Mogą pomóc zniwelować uciążliwe „worki” pod oczami., opadające kąciki ust, zmarszczki na czole czy efekt opadającej powieki.

Sposób przeprowadzania zabiegu 

Po miejscowym znieczuleniu, lekarz wprowadza za pomocą wyjątkowo cienkiej igły nić PDO pod skórę Pacjenta. Nić zostaje odpowiednio ułożona i pozostaje pod skórą tworząc swego rodzaju „rusztowanie”, silnie podtrzymujące tkanki skórne. Technika wprowadzania nici PDO nie jest przypadkowa- wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co dodatkowo wspomaga uzyskanie efektu zbliżonego do liftingu chirurgicznego.

Okres rekonwalescencji

Po samym zabiegu może występować lekkie zaczerwienienie, tkliwość i zasinienie w miejscach wprowadzenia nici- jednak dolegliwości te ustępują po maksymalnie 48 godzinach. Po zabiegu nie zakłada się żadnych opatrunków ani nie wymaga się ograniczenia codziennych aktywności. 

Zabiegi estetyczne twarzy- alternatywa dla skalpela

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje w pełni bezpieczne i skuteczne zabiegi odmładzające twarz, takie jak popularny “botoks”, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy lifting za pomocą nici PDO. Procedury te mogą przynieść równie spektakularne efekty, jak pełnowymiarowe operacje plastyczne np. chirurgiczny lifting twarzy. Ich zaletą jednak jest mniejsza inwazyjność oraz krótszy i mniej wymagający okres rekonwalescencji. 

Warto spotkać się na konsultacji z lekarzem mającym doświadczenie zarówno w chirurgii plastycznej, jak i w medycynie estetycznej. Będzie to bowiem okazja, aby dowiedzieć się jaki zabieg przyniesie najbardziej satysfakcjonujące efekty, w Twoim przypadku!

Scroll to top