Nowości

Pierwotnym zadaniem chirurgii plastycznej było wizualne leczenie defektów związanych z wyglądem zewnętrznym. Z biegiem czasu, dziedzina dynamicznie poszerzała zakres działań. Zaczęła skupiać się na procedurach rozwiązujących różnorodne kompleksy urodowe. Jednak specjalizacja ta nie zatrzymuje swojego rozwoju. Podyktowane jest to przede wszystkim oczekiwaniami pacjentów. Okazuje się, że mają oni coraz bardziej wymyślne pomysły na zmianę swojego wizerunku. Dziwne trendy urody, takie jak: rozdwojony język, elfickie uszy czy lisie oko spotykane są coraz częściej w gabinetach specjalistów.

Zaskakujące trendy urodowe

Ludzka wyobraźnia nie zna granic. Zwiększona dostępność miejsc wykonujących zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej oraz bardziej przystępne cenniki, ułatwiły  pacjentom  realizację swoich marzeń wizerunkowych. Nierzadko- bardzo zaskakujących. Poznaj najbardziej szalone i “dziwne” trendy urody!

  • język jaszczurki, czyli przecięcie języka wzdłuż, uzyskując jego rozdwojenie. Co ciekawe, osoby wykonujące zabieg, podkreślają fakt ponownego zrastania się języka. Można znaleźć rady, mówiące o systematycznym docinaniu rozdwojenia.
  • seksowne dołeczki, czyli zabieg dimpleplastii. Hit medycyny estetycznej na Zachodzie. Uchodzące za atrakcyjne, wgłębienia w policzkach, posiada jedynie 20% populacji. Niektórzy specjaliści proponują ich chirurgiczne utworzenie. Zabieg polega na wykonaniu nacięcia jamy ustnej, by powstał defekt w mięśniach policzkowych. Jest to zabieg drogi i krótkotrwały. Można znaleźć informację, iż efekt utrzymuje się maksymalnie dwa miesiące.
  • elfie uszy– jeszcze kilka lat temu uważane za wadę wrodzoną, dzisiaj stają się trendem urodowym wśród nastolatków. Istnieją dwie znane metody na uzyskanie efektu szpiczastych uszu. Jednym ze sposobów jest wszczepienie kawałka sztucznego materiału lub chrząstki z innych części ciała w okolicę zauszną. Natomiast w drugiej, wykorzystuje się właściwości kwasu hialuronowego. 
  • lisie oko– efekt uzyskuje się przez spotęgowany zabieg liftingu oczu. Polega na podciągnięciu kącików oczu i brwi do góry za pomocą niewidzialnych nici. Oznacza to, że boczny kąt oka jest znacznie wyżej położony niż przyśrodkowy. Co w opinii pacjentów, nadaje im atrakcyjnego i młodego wyglądu. 
  • odwzorowanie twarzy konkretnej osoby– zdarza się, że pacjenci przychodzą z przygotowanym zdjęciem popularnej osoby. Oczekują, by wykonać takie operacje, aby wyglądać identycznie jak osoba na fotografii.
  • wydłużanie kończyn– popularne szczególnie w Indiach. Panuje tam opinia, iż wysoki wzrost ułatwia osiągnięcie sukcesu zawodowego i społecznego. Większość proponowanych technik wymaga kontrolowanego łamania kości i wprowadzenia do kanału szpikowego specjalnych śrub mocujących. Osoby wykonujące te procedury, zapewniają, iż możliwe jest osiągnięcie nawet o 16 centymetrów wyższego wzrostu i poprawę proporcji ciała.

Dziwne trendy urody- możliwe zagrożenia

Wspomniane wyżej dziwne trendy urody, zapoczątkowują zazwyczaj osoby popularne. Są inspiracją szczególnie dla nastolatków. Dlatego tak istotne jest przemyślenie konsekwencji wykonywanych operacji. Należy mieć na uwadze fakt, iż nie każda ingerencja w ciało człowieka może zostać odwrócona. 

“Ślepe” podążanie za wizerunkiem gwiazd sprzyja również ujednoliceniu wyglądu i zatraceniu wyjątkowych cech charakterystycznych danej osoby.

Często doświadczony chirurg plastyczny odmawia zrealizowania szalonego pomysłu zmiany wizerunku. Wtedy istnieje ryzyko, iż osoba ta trafi z nim w ręce osób niewykwalifikowanych w wykonywaniu zabiegów chirurgicznych. Niesie to ogromne ryzyko powikłań okołozabiegowych. Mowa tu przede wszystkim o poważnych infekcjach, rozległych krwotokach czy porażeniach nerwów twarzy. 

Warto jednak wspomnieć o optymistycznym trendzie “natural look”, zyskującym coraz większą popularność w USA i Europie. Kierunek ten zrodził się z obawy przed przekroczeniem subtelnej granicy między naturalnością a sztucznością czy też upiększeniem a oszpeceniem. Obserwuje się tendencję do wybierania zabiegów, które ulepszają a nie zmieniają drastycznie naturalny wygląd. 

Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej wykonywane z umiarem, przynoszą satysfakcjonujące efekty. Należy pamiętać jednak, by za ich przyczyną, nie zatracić indywidualnego piękna. Dziwne trendy urody, choć spektakularne i zaskakujące, wymagają przed ich zrealizowaniem konsultacji specjalisty oraz analizy, niosących za sobą, konsekwencji.

Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.
Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.