Rejestracja 535 352 151
Informacje 602 518 747

Jak przedłużyć trwałość zabiegów estetycznych?

kobieta przed zabiegiem estetycznym

Osoby decydujące się na zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy też medycyny estetycznej, często pytają o sposoby na przedłużenie efektów zabiegu. Warto mieć tutaj świadomość, że tylko niewielka część procedur z zakresu medycyny estetycznej lub operacji plastycznych daje dożywotni efekt. Wynika to z faktu, że nasze ciało ulega ciągłym zmianom pod wpływem czasu, wahań wagi, zmian hormonalnych, pobieranych leków czy przebytych chorób. Są to czynniki zarówno niezależne od nas, jak i możliwe do modyfikacji. Co więc należy robić, a z czego lepiej zrezygnować, aby przedłużyć trwałość zabiegów estetycznych?

Doświadczony chirurg to podstawa!

Wybranie doświadczonego, wysoko wykwalifikowanego specjalisty to absolutna podstawa, aby osiągnąć satysfakcjonujący i długotrwały efekt zabiegu. Bez względu na to, czy decydujesz się na prosty zabieg estetyczny czy poważną operację, nie oddawaj swojej urody i zdrowia w ręce przypadkowej osoby! Doświadczony chirurg nie tylko zapewni najwyższą jakość techniczną zabiegu, ale również dobierze najlepszą metodę do Twoich potrzeb, predyspozycji anatomicznych i oczekiwań. Uwzględni przy tym Twoją historię choroby, czy np. styl życia. 

Aby znaleźć odpowiedniego specjalistę należy wykonać rzetelny research, pytać znajomych, sprawdzać opinie. Ponadto, o lekarzu i jego podejściu do Pacjenta powie nam wiele już pierwsza konsultacja. Warto na niej zadawać pytania i wyjaśniać wszelkie wątpliwości co do samego zabiegu, ale również przygotowania i okresu rekonwalescencji.

konsultacja lekarska

Jak przedłużyć trwałość zabiegów estetycznych? Postaw na ruch!

Pamiętanie o regularnej aktywności fizycznej oraz ogólne dbanie o swoją kondycję ma kluczowy wpływ na ogólny stan zdrowia organizmu. Pełni również ważną rolę w zachowaniu młodego i promiennego wyglądu zewnętrznego. Systematyczne treningi nie tylko pomagają utrzymać prawidłową masę ciała (co jest wyjątkowo ważne np. po operacji biustu czy plastyce brzucha). Podczas treningu przyspiesza tętno, zwiększa się ciśnienie krwi i temperatura ciała. Dzięki temu tlen i składniki odżywcze są efektywniej rozprowadzane po całym organizmie. Skóra jest lepiej odżywiona, a wszelkie toksyny są szybciej i skuteczniej usuwane. Jest o niezmiernie ważne w procesie gojenia się ran po operacjach oraz w utrzymaniu osiągniętych efektów procedur estetycznych.

kobieta biega

Jak przedłużyć trwałość zabiegów estetycznych- zacznij od kuchni!

Zdrowa dieta odgrywa kluczową rolę nie tylko w zachowaniu ogólnego zdrowia organizmu, ale także w przedłużaniu efektów operacji plastycznej. Wybory żywieniowe, które podejmujemy codziennie, mają bezpośredni wpływ na stan naszej skóry oraz jej dynamikę starzenia się. Witaminy, minerały, antyoksydanty i odpowiednio zbilansowane kwasy tłuszczowe zawarte w różnorodnych produktach spożywczych są niezbędne dla zdrowego funkcjonowania skóry oraz jej procesów regeneracyjnych.

talerz zdrowej żywności

Nie ma tu drogi na skróty. Zdrowej i różnorodnej diety nie zastąpią suplementy i chwilowa fascynacja tzw. super-foods. Piękna cera to codzienna dawka różnokolorowych warzyw i owoców, a także rośliny strączkowe, kiełki, zdrowe tłuszcze, ryby, pełnoziarniste zboża. Im bardziej różnorodna jest nasza dieta, tym większa szansa, że nasza skóra otrzyma właściwą dawkę mikro- i makroskładników. Wystarczy postawić na dobrą jakość, lokalnych dostawców i sezonowość produktów.

Nie zapomnij o nawodnieniu!

Woda jest jednym z najważniejszych składników organizmu, ponieważ stanowi niemalże 60% masy ciała człowieka! Uczestniczy też praktycznie we wszystkich procesach, jakie zachodzą w organizmie. Regularne picie wody ma bardzo duży wpływ również na wygląd skóry. Woda, ten niepozorny przezroczysty płyn, uważana jest za najlepszy dostępny kosmetyk! Niewątpliwie spożywanie jej odpowiedniej ilości pozwoli przedłużyć trwałość zabiegów estetycznych.

Czy wiesz, że picie odpowiedniej ilości wody może zwiększyć poziom nawilżenia skóry nawet o kilkanaście procent? Stanie się ona jędrniejsza, a także bardziej elastyczna oraz odporna na działanie czynników zewnętrznych, na przykład mrozu, wiatru czy intensywnego słońca.

Regularne picie wody zapobiega także szybszemu powstawaniu zmarszczek, gdyż wypełnia ona płaszcz hydrolipidowy, przez co utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry, a także dostarcza bardzo wiele niezbędnych składników mineralnych.

Jak przedłużyć trwałość zabiegów estetycznych- STOP palenie!

Cera palacza- każdy z nas potrafi wymienić jej charakterystyczne cechy. Należą do nich: ziemista, szaro- blada skóra, pozbawiona blasku, liczne przebarwienia, a także teleangiektazje (pajączki naczyniowe). Typowe jest także ułożenie zmarszczek na twarzy, które kumulują się wokół ust, tzw. zmarszczki palacza. 

Palenie tytoniu szkodliwie wpływa na proces natlenienia tkanek, osłabia odpowiedź immunologiczną organizmu, a także zaburza proces produkcji kolagenu. Udowodniono, że palenie nawet jednego papierosa dziennie po operacji znacznie zmniejsza zdolność organizmu do dostarczania niezbędnych do prawidłowego gojenia się rany składników odżywczych. 

Skóra palacza starzeje się nawet dwa razy szybciej, niż osoby niepalącej. Traci elastyczność i jędrność, a jej proces regeneracji zostaje zatrzymany. Zwiększa się produkcja łoju, co powoduje powstawanie zaskórników i trądziku, a także wielu innych chorób skóry. Jeśli zatem chcesz przedłużyć działanie zabiegów estetycznych, rzuć palenie. Jest to nawet konieczne, jeśli planujesz poważniejszy zabieg chirurgiczny. 

Jak przedłużyć trwałość zabiegów estetycznych- nie pomijaj wizyt kontrolnych!

Regularne kontrole lekarskie u swojego chirurga prowadzącego są kluczowe w okresie pooperacyjnym. Chirurg plastyczny monitoruje postęp gojenia i dostosowuje plan opieki do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zaniedbywanie wizyt kontrolnych może prowadzić do opóźnień w wykrywaniu ewentualnych problemów i utrudnić osiągnięcie optymalnych rezultatów zabiegu estetycznego.

Scroll to top