Nowości

Niewątpliwie, większość z nas marzy o płaskim, jędrnym i atrakcyjnie wyglądającym brzuchu. Okazuje się, że nie zawsze zmiana stylu odżywiania i systematyczny wysiłek fizyczny są wystarczające, aby to osiągnąć. Nadmiar wiotkiej skóry brzucha pozostały po ciąży czy szybkiej utracie masy ciała nie obkurcza się samoistnie. Taki wygląd sylwetki może być nie tylko przyczyną uciążliwych kompleksów, ale też problemem zdrowotnym. Dlatego Pacjentom zmagającym się z nadmiarem tkanki skórnej i podskórnej na brzuchu rekomenduje się abdominoplastykę, czyli chirurgiczną plastykę brzucha. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki związek ma plastyka brzucha a trawienie?

Czym jest abdominoplastyka i na jaki efekt można liczyć?

Plastyka brzucha polega na usunięciu nadmiaru fałdu skórno- tłuszczowego brzucha i na przywróceniu osłabionym lub odseparowanym mięśniom gładkiego i mocnego wyglądu. Nierzadko, zabieg uzupełniany jest o usunięcie obecnych przepuklin brzusznych.

W efekcie wykonanej abdominoplastyki sylwetka stanie się bardziej proporcjonalna, skóra na brzuchu odzyska jędrność, mięśnie zostaną wzmocnione, a sam brzuch będzie wyglądał szczupło i zdrowo. Nie będziemy musieli dłużej zmagać się ze zwisającymi fałdami skóry czy rozstępami na brzuchu, które ograniczały codzienną aktywność i były powodem problemów zdrowotnych. 

Poza spektakularnymi efektami wizualnymi z pewnością dostrzeżemy również pozytywne rezultaty psychologiczne. Pacjenci po wykonanej abdominoplastyce na nowo cieszą się atrakcyjną, wymodelowaną sylwetką oraz możliwością pokazania się na plaży w stroju kąpielowym bez uczucia przygnębienia i wstydu związanego z nieestetycznym wyglądem brzucha.

Jednak najistotniejszą zaletą plastyki brzucha są aspekty zdrowotne. Nadmiar obwisłej skóry brzucha może bowiem skutkować przepukliną brzuszną, rozchodzeniem się mięśni brzucha, przewlekłym bólem kręgosłupa, otarciami prowadzącymi do infekcji oraz przykrymi dolegliwościami ze strony układu trawiennego.

nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej na brzuchu

Jaki wpływ ma abdominoplastyka na układ trawienny?

Najważniejszym zadaniem układu pokarmowego człowieka jest pobieranie pokarmów i wody, trawienie i przyswajanie składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego też, jego sprawne działanie jest niezbędne do zachowania ogólnego zdrowia organizmu. Czy abdominoplastyka może poprawić funkcje układu pokarmowego?

Plastyka brzucha a trawienie- zmniejszenie objawów zgagi i refluksu

Wielu Pacjentów, którzy przeszli operację plastyki brzucha, zgłasza redukcję objawów zgagi i refluksu żołądkowego. Wynika to z faktu, że otyłość brzuszna, jak i nadmiar skóry w tej okolicy doprowadza do wzrostu ciśnienia śródbrzusznego. To z kolei do spontanicznych relaksacji dolnego zwieracza przełyku, zaburzeń perystaltyki przełyku. Abdominoplastyka, redukując fałd tłuszczowo- skórny z okolic brzucha, jednocześnie niweluje przykre dolegliwości.

Plastyka brzucha a trawienie- prawa funkcji jelitowej

Chociaż mogłoby się wydawać, że plastyka brzucha skupia się głównie na zewnętrznej poprawie estetyki brzucha- jednak zabieg ten wpływa również na funkcję jelitowe. Poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry, operacja może zmniejszyć ucisk na jelita. W efekcie może przyczynić się do poprawy funkcji jelitowej. Pacjenci borykający się z uciążliwym i wstydliwym problemem zaparć, mają szansę pozbyć się tych dolegliwości. 

prawidłowa funkcja układu trawiennego

Plastyka brzucha a trawienie- zmniejszenie objawów skurczów jelitowych

Skurcze jelitowe, znane również jako kolki jelitowe, są częstym problemem, który może prowadzić do bólu i dyskomfortu. Niektórzy pacjenci zauważają zmniejszenie częstotliwości i intensywności skurczów jelitowych po abdominoplastyce. Wydaje się, że poprawa napięcia mięśni brzucha i redukcja napięcia w obrębie jelit przyczyniają się do tego efektu.

Plastyka brzucha a trawienie- poprawa metabolizmu

Okazuje się, że usunięcie nadmiaru fałdu tłuszczowo- skórnego z obszaru brzucha może również mieć pozytywny wpływ na  metabolizm organizmu. Rezultat ten,  może przyczynić się do utraty wagi lub utrzymania zdrowej masy ciała po zabiegu. Poprawa metabolizmu może również wpływać korzystnie na procesy trawienne i przyswajanie składników odżywczych z pokarmu.

Pamiętaj!

Należy mieć świadomość, że jeżeli nie będziemy dbać o regularną aktywność i zdrową dietę- masa może ulec zwiększeniu i wówczas musimy liczyć się z systematyczną utratą efektów operacji, a tym samym zniwelowanych dolegliwości układu trawiennego.

Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.
Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.