Nowości

Piersi, to dla wielu kobiet, najważniejszy symbol kobiecości. Wiek, karmienie, przebyte choroby, wahania wagi- to tylko niektóre czynniki wpływające na spadek kondycji biustu. Dlatego potrzebuje on takiej samej uwagi, podczas codziennej pielęgnacji, jak inne części ciała. Dbanie o piersi wymaga jednak holistycznego podejścia. Jakie działania należy więc podjąć, by zachować jędrne i zdrowe piersi?

Postawa ciała i ćwiczenia fizyczne- mają znaczenie!

Wszystkie aktywności fizyczne, które rozwijają mięśnie klatki piersiowej, ramion i grzbietu, przyczyniają się do wizualnie zdrowszego  biustu. Ćwicząc te mięśnie, dochodzi do wzmocnienia tzw. więzadeł Coopera, które łączą powięzi mięśni klatki piersiowej z biustem. Sprawdzą się tu pompki, które mogą być wykonywane praktycznie, w każdych warunkach. Świetne efekty przynoszą również treningi z wykorzystaniem gum oporowych. Ważne, by ćwiczenia siłowe wykonywać pod okiem trenera. Dysproporcja rozwinięcia pomiędzy poszczególnymi mięśniami, może doprowadzić do wad postawy,które negatywnie oddziałują na wygląd sylwetki, w tym również piersi. Należy więc też pamiętać, by na co dzień utrzymywać wyprostowaną postawę ciała np. nie garbić się przed ekranem monitora. W tym  momencie warto też wspomnieć o spaniu na brzuchu. Wielogodzinny ucisk piersi, może zaburzyć ukrwienie tej okolicy. A w efekcie przyczynić się do szybszego starzenia się skóry uciskanej.

Dbanie o piersi- to też zdrowa dieta!

Utrzymanie zdrowej diety, wpływa pozytywnie na jakość skóry, również piersi. Należy unikać w jadłospisie produktów o działaniu prozapalnym, czyli tych wysokoprzetworzonych, typy fast-food, bogatych w toksyczne tłuszcze trans. Menu kobiet dbających o zdrowy wygląd piersi, powinno zawierać produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 (tłuste ryby, orzechy, nasiona chia, oleje- szczególnie te tłoczone na zimno). Ważne są tu również minerały i witaminy, przede wszystkim witamina C, biorąca udział w produkcji kolagenu. Jest to białko, wchodzące w skład skóry i odgrywające kluczową rolę w utrzymaniu jej elastyczności i wytrzymałości. Poza tym , bardzo istotne w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia piersi jest odpowiednie nawodnienie organizmu. 

Spróbuj masaży!

Regularne masowanie wpływa pozytywnie na poprawę jędrności biustu, co w konsekwencji może go optycznie unieść i powiększyć. Bowiem, w trakcie tej czynności, pobudzony zostaje przepływ w naczyniach krwionośnych i limfatycznych tej okolicy. Działanie to, wpływa również stymulująco na produkcję kolagenu i ogólne ich nawilżenie. Istnieje kilka metod masaży:

  • Wodny, czyli naprzemienne traktowanie piersi ciepłą i zimną wodą. Sprawia to, iż naczynia krwionośne na zmianę ulegają rozszerzeniu i obkurczeniu, co intensywnie pobudza krążenie krwi. W efekcie, wpływa na poprawę sprężystości skóry tej okolicy. 
  • Specjalną szczotką na sucho- przed masażem skóra powinna być czysta i całkowicie sucha. Należy dobrać szczotkę o delikatniejszym włosiu, niż do reszty ciała. Wykonuje się ruchy pionowe od strony brzucha ku górze, zgodnie z krążeniem limfatycznym. Ruchy powinny być delikatne, omijające brodawki sutkowe. 
  • Za pomocą dłoni- ważne, by użyć do tego odpowiednio łagodnego i nawilżającego kremu, olejku lub balsamu.

Zrezygnuj z używek

Zdrowa skóra nieustannie ulega samoistnej regeneracji. Stary kolagen rozpada się i zostaje usunięty. Naukowcy odkryli, że palenie tytoniu zmniejsza produkcję nowego kolagenu. Nikotyna ma również wpływ na niedotlenienie komórek, co pogłębia efekt osłabienia regeneracji tkanki skórnej. W rezultacie, piersi stają się zwiotczałe, pomarszczone i matowe. Świadome dbanie o piersi, wyklucza więc korzystanie z toksycznych używek.

Biustonosz- nosić czy nie?

W sytuacji, kiedy piersi nie są odpowiednio podtrzymywane, tkanka łączna w piersiach, ulega nadmiernemu rozciągnięciu.Szczególnie w przypadku kobiet o dużych piersiach, biustonosz pełni istotną rolę w zapobieganiu ich obwiśnięcia i zmiany kształtu. Aby ten element bielizny pełnił swoją funkcję, musi być bardzo dokładnie dobrany. Jeżeli nosząc stanik odczuwany jest jakikolwiek dyskomfort, to znak, iż należy go zmienić. Warto udać się do doświadczonej brafitterki/ braffitera, czyli specjalistki/ specjalisty w indywidualnym doborze biustonosza. Należy też pamiętać, że rozmiar biustu może ulec zmianie. Warto więc, przynajmniej raz w roku, sprawdzić czy nadal pasuje idealnie. 

kobieta wybiera biustonosz

Dbanie o piersi to badania profilaktyczne

To najważniejszy aspekt świadomego dbania o biust. Regularne wizyty u ginekologa oraz samobadanie piersi powinny stać się rutyną, każdej kobiety. Nawet najskuteczniejszy kosmetyk, nie jest w stanie zapewnić piersiom długotrwałego zdrowia. W odróżnieniu od wczesnego wykrycia zmian chorobowych.

Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.
Szanowni Państwo
W dniach 18-22.09 oraz 09-28.10 gabinet będzie nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego.